emmeyi bırakan bebişler

hayaletorka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
1.236
0
ya kızlar benim bebek son 1 haftadır memeyi görür görmez ağlıyo almak istemiyo mecburen bende sağıp kaşıkla veriyom ama bu seferde kaşuğa alışcak die korkuyorum doktor kaşıkla verme biberonla ver unutmaz memeyi dedi ya acaba bırakcakmı memeyi çok korkuyorum daha çok küçük anne sütüne ihtiyacı var.bi taraftanda doktor sağma sağarsan sütün gider dedi bebek emdiğinde hormon salgılanıp süt oluyomuş makina sütü bitiriyomuş öle dedi hakketen de öle benim çalışan çoğu arkadaşımın sağdıkları için sütleri bi zaman sonra azaldı napcam ya memeyide almıyo acaba bi geçiş dönemimi siznkliler nasıl

canım bizde henüz öyle bir durum yok emiyor doktora sağnca süt biter demiş ama başka çaren yoksa ne yapıcaksınki hem burda sadece sağıpta bebişlerine süt veren birsürü ann var

canım aynı sorun bende de var.benim bebişde en baştan beri hem meme günde 2 defa falanda mama veriyordum.hiçbir sorunumuz yoktu.ikisini de gayet güzel alıyordu.ta ki 10 gün öncesine kadar.aynen dediğin gibi memeyi emmek istemiyor.emdiğide en fazla 2 dakika falan.sonrasında ağlıyor elleriyle itiyor yada kafasını arkaya atıyor.bende artık sağarak sütümü veriyorum.emme olayı şimdilik bitti gibi görünüyor umarım düzelir.bazen geceleri uykulu olduğunda emiyor okadar.onun dışında sağıp veriyorum.medelanın elektrikli mini pompasını almıştım.çok işime yarıyor.ayrıca sağmanın sütü azalttığına inanmıyorum.sadece sağarak hersağışta 250-300 ml çıkaran biliyorum ve bu bahsettiğim kişinin sütü önceleri çok azmış ama düzenli sağmayla sütünü arttırmış.yani bence artırabilir diye diye inanıyorum.

ya bütün bebeklere aynı dönemde aynı şey oluyo galiba. benim bebiş meme delisiydi. çok seviyodu. şimdi emme sıklığı azaldı. bazen ağlayarak emiyo. bazen almıyo ama ben zorluyorum. yanıma yatırıp yan çeviriyorum memeye yapıştırıyorum. o zaman emiyo. uyuyo hemide

bu anlattıklarınız dönem dönem olabiliyor sanırım
1-2 hafta önce çınar da yaptı aynısını
hatta resmen güreşiyor gibi görünüyorduk dışarıdan kollarımda hal kalmıyordu onu memede tutmak için baskı yapmaktan
sonra düzeldi tekrar vazgeçmeyin denemeye devam edin
yalnız diğer topiklerde okuduğum bir nkta var annişler
çiğ soğan ve sarımsak sütün tadında değişiklik yapabiliyormuş ve bunları yaşadığım zamanlarda sarımsak tüketmiştim
artık bir süredir sarımsak yemediğimden mi yoksa o geçici bir dönemdi geçti gitti mi bilemiyorum ama yine de yediklerinize dikkat edin belki ondandır

yaa benim sütüm azaldı 2 gündür kızlaar yaaaa, adet gördüm etkisi olabilir miii

X