Eltimin her yaptığı göz ardı ediliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eysnl48

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2023
553
651
kızlar benim bir eltim var, benden yaşça büyük ve çalışıyor. Ben çalışmıyorum sınava girdim fakat bu sene olmadı. Herneyse bu her şeyi kayınbabamgilden istiyor ev araba her şeyi aldırıyor ben hiç sesimi çıkartmıyorum. Yine bu iş varken gezmeye gidiyor herkes ne güzel etmişsiniz diyor. Ben gezmeye giderken gittiğimi saklıyorum çünkü ne gerek var vs diyorlar. Daha çok şey var ama en zoruma giden ben kaynanamın evini her gün siler süpürürüm onlar yokken ama hiç lafını etmem. Bu hep mutfağı sildim yerleri şöyle yaptım bilmem ne başlar. Ben hiç sesimi çıkarmıyorum ama onun yaptıkları daha çok görülüyor. Ben de mi her yaptığını söyleyen yalaka bir gelin olmalıyım yoksa sorun onun çalışıyor olmasında mı. Tamam yüz yüzeyken vesaire benim daha kıymetli olduğumu belli ediyorlar ağızlarıyla da onu yeriyorlar ama yaptıkları ayrıca burunlarından getirmesine rağmen yine de hiçbir şey yok gibi davranmaları beni çok şaşırtıyor. Eltisi böyle olanlar nasıl başa çıkıyorsunuz siz sessiz mi kalıyorsunuz

eltiniz başa çıkılması gereken ne yapmış allah aşkına?
siz de yapmayın temizlik, neden milletin evini her gün silip süpürüyorsunuz?
"Tamam yüz yüzeyken vesaire benim daha kıymetli olduğumu belli ediyorlar ağızlarıyla da onu yeriyorlar"
Bu kısma hele hiç anlam veremedim, çok mu önemli en çok sizin sevilmeniz?
Boş yere kadına haset ediyorsunuz.
Sadece kendinize ve kendi hayatınıza odaklanın, sevilmek için bu kadar çabalamayın. bırak seven sever zaten.
Kendinizi severseniz başkasının sevilmesi takdir edilmesi sizi bu denli rahatsız etmez.

Sen niye temizlik yapıyorsun? Yapamıyorsa kv iki oğlu babası versin bir para haftalık temizliğe bir kadın gelsin silsin süpürsün gitsin??
Eltinin arkasından atıp tutuyorsunuz yermek vs demişsin sen yokken de senin arkandan sallıyorlardır :)
Sen de iste mal mülk ne demişler "isteyenin bir yüzü istemeyenin iki yüzü kara"
Gizleme sen de yap gezme tozma senin evine kesene parana kim ne sıfatla karışır karı koca ister evde yat ister gez kime ne? Zamanla sana da alışırlar geziyor bu diye azıcık deli olmak lazım uysal koyun görünce tepene yüklenilmiştir belki de :)

Bizim iki geline örneksiniz. Biz, sizin gibi olanı çok seviyoruz. Annemler diğer cadaloza oğlumdan, torunumdan olurum gibisine bir şey de diyemiyorlar. Ben ayar oluyorum ama sırf annem ve babam için susuyorum. Görmüyor değiller ama oğullarının başımıza bela ettiği birini, sırf oğlan üzülür diye görmezden geliyorlar.

Mesela sizin gibi olan gelinimiz, yakın dönemde babasını kaybetti ve ben bile çok üzüldüm elli kere aradım hem kendisini, hem ailesini. Bayram önü bu durum yaşanınca normalinde ben büyük olduğum için kendisi arardı ama bu kez ben aradım. "Abla ben arayacaktım" dedi. "Hiç sorun değil canım, acın var ve büyük, küçük davası yapıp senin yalnız hissetmeni istemedim, yanındayım" dedim. Yine ailesinide aradım. Diğeri olsa 1 kere usulen arardım.

Sizin gibi olana uzakta bile olsam hediyemi hiç eksik etmem. Kendime 1 alıyorsam, ona 2 alırım. Çünkü el kızı demedim. Bizi saydı ve sevdi ben de başıma taç ettim. Annesi ile görüşmemde bile annesi, "xxxxx seni çok seviyor, dilinden düşmüyorsun ben de " Aman kızım kv. Ve görümcenle aran iyi sen 1 yapsan onlar 5 yapıyor saygıda kusur etme" dedim diyor.

Öbürüne zırnık koklatmam. Kv. Niz adaletli ve iyi birisi ise emin olun daha kıymetlisinizdir. Sizin yaptığınızı görmemek değilde, maalesef oğulları için susmak zorunda kalıyorlar. Bana kalsa gemileri yakarım ama beni bile durduruyorlar.

Anlattıklarınıza göre; Kadın yalakadan çok sınırları olan, kendi kararlarını alabilen ve aile içinde saygınlığı olan güçlü birine benziyor.

bu sizin başa çıkmanız gereken bir durum değil yani onunla kendinizi kıyaslamak yerine ben neden x yere gidemiyorum, ben niye x konuda eleştiri alıyorum buna neden izin veriyorum diye kendinizi sorgulamalısınız bence sorun bir başkasında değil.

aynı şeyi düşünüyorum. kadın kendi dünyasında kendi kurallarıyla yaşıyor.

Koca. Fark koca canım.

Sorun sizlerin kaynana evini hergün silmeniz.! Neden???? Eli ayağı yok mu kadının. Reklam yapmak yerine hiç yapmayın. En kıymetli siz olursunuz. Ne kadar çok verirseniz o kadar çok isterler. Elinizi eteğinizi çekin bakalım ne olacak. Ayrıca eltinizin ev araba aldırması kocanızı bağlar. Kocanız buna susuyorsa sizin bir şey deme hakkınız yok ki. Onun anne babası sonuçta.

Şimdi yaşlı kadin olduğu için yapiyorum der. Yaşlı dediğide 50 yaş kadin çıkar.

Aman o ne der aman bu ne der, şu beni sevsin bu arkamdan kötü konuşmasın diye bukalemun gibi davrandığınız için ona göre karşılık görüyorsunuz. Gezmekte ayıp ne var mesela onu bile saklayacak kadar şekil değiştirmişsiniz? Ne gerek var diyene sence yoksa sen gezmezsin ablam, ben seviyorum gezmeyi ehehe diyemiyor musunuz mesela?

Siz kayınvalidenizin evini iyilik olsun yardım olsun diye mi yoksa övgü alayım beni sevsinler bana değer versinler hediye vs alsınlar diye mi yapıyorsunuz?
Eltiniz ilk yıllar sizin gibi elinden geleni yapmıştır ama baktı ki yaranilmiyor bırakmıştır
Yada fettan biri olabilir kayınvalide çekiniyordur orayı bilemeyeceğim
İlk soruma vereceğiniz cevap sizinde kafanızda bir aydınlanmaya sebeb olacak
Gerçekten neden yapıyorsunuz Allah rızası için mi takdir ve övülme için mi ?

Eltinizin üzerine mi ev ve araba (ki olabilir)
Tüm masrafı kayınvalide kayınpeder mi ödemiş
Eltinizin yada kayninizin hiç mi katkısı yok
Yada Eltinizin ailesinin
Bakın haset kötü bir şeydir kanser gibi insanı yer bitirir
Evi mi var ne güzel deyin kira da değiller Rabbim bizede hayırlı kolay olani versin deyin
Haset öyle birşey ki tek bir eften püften eşya bile size batar da batar
Siz aileye sonradan girmissiniz o ev o araba hangi şartlarda alındı bilmiyor musunuz zaten sizi ilgilendirmez

Eltinle savaşa girmene lüzum yokki kapını kapatınca herkes dışarda kalıyor
Eltin ayrı bir insan ayrı bir karakter ve siz yarışmaci vs değilsiniz kayınvalide kayınpeder de jüri değil
Sırf saygı Sevgi için kayınvalidenize vs evine işine yardim edebilirsiniz bu sizin tercihiniz ama bunları sadece hediye övgü vs için yaparsanız samimiyetsiz olur ve hiç bir değeri kalmaz
Neden kendinize bir rakip edinmeye çalışıyorsunuz
Bunun yerine derslerinize odaklanıp sinavinizs çalışın ve atanın yada başka bir iş bulun ya da kendi küçük çekirdek ailenizle ilgilenin kendinize yatırım yapın hobi edinin vs vs

Eltisi böyle olanlar nasıl başa çıkıyorsunuz siz sessiz mi kalıyorsunuz
Başa çıkmıyoruz çünkü eltim de ben de böyle boş işlerle uğraşmıyoruz. Çalışıyoruz zaten, bunlara kafa yoracak vaktimiz yok. Kendi evimizi temizledik de kaldı kaynananınki. Dümdüz yalakalık.

Ben eltinin tarafındayım, normal olan o anormal olan sensin. Ev araba detayı da konuyu coşturmak için eklenmiş gibi.
Bence o araba vs olayı çok farklı adam niye bir oğluna alıp diğerine almasın
Bence elti de çalıştı birikim yaptı kıstı ihtiyaçlarından kayınpeder sadece katkı yaptı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…