Ella kullandım acil bakabilir misiniz

bitkinbirisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2024
65
19
21
Merhabalar bu konuyu başka bir yere de açtım kimse görüp yazmadı ben adetimin 8.günü olan 5 temmuz Günü ilişki yaşadım prezervatif içimde kaldı daha sonra 20-30 dk içinde ella kullandım hiç ara kanama yaşamadım ama içtikten 8-10 gün sonra bel ve kasıklarda ağrı başladı 28 temmuzda adet olmam gerekiyordu 29 temmuzda oldum 2 gün boyunca normal pıhtılı parlak kırmızı geçti adetim 3 güm ve sonrası kahverengi ve çok az şekilde devam etti aynı eskisi gibi 7 gün sürdü şimdi adetimin bittiği haftadayım yani tam anlamıyla 12. Gündeyim hala ağrılarım devam ediyor bel kasık bacak sırt ağrısı vücudumda sivilcemsi bir şeyler çıkıyor hamile olabilir miyim yerleşme kanaması olabilir mi lütfen yardımcı olun
Ek olarak şüphelenip adetimin 4. Günü iki tane test yaptım birisi erken olmak üzere ikisi de negatif çıktı

olmaz. düzgün takın su prezervatifi.
ella çok güçlü hormonlar içeren bir ilaç. 6 aya kadar vücudunuzda değişimler olabilir, reglleriniz düzensiz olabilir. gebelik yok endişe etmeyin. yerleşme kanaması lekelenme seklinde olur.

olmaz. düzgün takın su prezervatifi.
ella çok güçlü hormonlar içeren bir ilaç. 6 aya kadar vücudunuzda değişimler olabilir, reglleriniz düzensiz olabilir. gebelik yok endişe etmeyin. yerleşme kanaması lekelenme seklinde olur.
Çok teşekkür ederim çok panik yapıyorum testte yaptım negatif çıktı ama o kadar farklı yorumlar varki yazmışlar yakınım hamileyken sürekli adet gördü göğsüme boşaldı hamile kaldım o kadar çok kirli bilgi var ki ne düşüneceğimi şaşırdım

Hamile olmak keşke o kadar kolay olsaydııı.. büyük ihtimal Ella dan dolayı hormonal değişiklikler oluşmuş bir kaç adet sonra düzelir merak etmeyin:)

Ben de kullandım ella dediğin gibi aynı şeyler bana da oldu. Normalmiş buradaki eski yorumlara baktım.

Ben de kullandım ella dediğin gibi aynı şeyler bana da oldu. Normalmiş buradaki eski yorumlara baktım.
Evet bende baktım fakat ağrısı böyle uzun süre devam edene denk gelmedim umarım benimde ellanın etkisidir gebelik yoktur öyle çok bulantımda olmuyor baş dönmem ve bulantım çok hafif şekilde devam ediyor

Evet bende baktım fakat ağrısı böyle uzun süre devam edene denk gelmedim umarım benimde ellanın etkisidir gebelik yoktur öyle çok bulantımda olmuyor baş dönmem ve bulantım çok hafif şekilde devam ediyor
Bazı şeyler psikolojik olabilir. 6 ay kadar normal diyor bi de siz test yapmışsınız. Ben yapmadım. Çünkü gebelik olsa ilk günde de akıcı şekilde kanama olmazdı. Benim de normalde 5 gün sürüyor ama ella sonrası 3 güne düştü.

Peki ne zaman kullandınız adetiniz oldu mu veya test yaptınız mı
Geçen ay içtim ben, prezervatif kullandık ama ayağa kalkınca biraz fazla akıntı olunca prezervatifte kaçak varsa diye korkup içtim. Biraz paranoyak davrandım yani. 2 hafta önce regl oldum dediğim gibi 2 gün akıcı şekilde kanama oldu ama normal reglim kadar yoğun değildi. 3. Gün azaldı diğer günler lekelenme şeklinde devam etti. Bende kasık ağrısı oldu sadece. Bu ay da yumurtlamamın geç olduğunu fark ettim akıntı takibi yapıyorum çünkü, muhtemelen regl de gecikecek.

Bazı şeyler psikolojik olabilir. 6 ay kadar normal diyor bi de siz test yapmışsınız. Ben yapmadım. Çünkü gebelik olsa ilk günde de akıcı şekilde kanama olmazdı. Benim de normalde 5 gün sürüyor ama ella sonrası 3 güne düştü.
Evet çok panik biriyim o yüzden test yaptım ve sanırım yarında tekrar test yapıcam ve kadın doğum uzmanına gitmeyi planlıyorum bu süreçte çok yıprandım çünkü daha fazla düşünüp kendimi yıpratmak istemiyorum neredeyse tüm hamilelik belirtilerini görüyorum idrarda koku bacak ağrısı yine diğer yazdıklarım vs ama bunlar psikolojik olabilir dediğiniz gibi

Geçen ay içtim ben, prezervatif kullandık ama ayağa kalkınca biraz fazla akıntı olunca prezervatifte kaçak varsa diye korkup içtim. Biraz paranoyak davrandım yani. 2 hafta önce regl oldum dediğim gibi 2 gün akıcı şekilde kanama oldu ama normal reglim kadar yoğun değildi. 3. Gün azaldı diğer günler lekelenme şeklinde devam etti. Bende kasık ağrısı oldu sadece. Bu ay da yumurtlamamın geç olduğunu fark ettim akıntı takibi yapıyorum çünkü, muhtemelen regl de gecikecek.
Anladım sizin pek fazla risk yokmuş yani benim kesin içime bulaşmıştır

Evet çok panik biriyim o yüzden test yaptım ve sanırım yarında tekrar test yapıcam ve kadın doğum uzmanına gitmeyi planlıyorum bu süreçte çok yıprandım çünkü daha fazla düşünüp kendimi yıpratmak istemiyorum neredeyse tüm hamilelik belirtilerini görüyorum idrarda koku bacak ağrısı yine diğer yazdıklarım vs ama bunlar psikolojik olabilir dediğiniz gibi
Kendinizi çok dinliyorsunuz gibi geldi bana. Günlük hayatımızda da ağrılar olabilir nedensiz, geçiyor. İdrar yediklerimize göre kokabilen bir şey, az su tüketirsek de aynı şekilde.. ama içiniz rahat edecekse gidin tabi. Ben test bile yapmadım reglinin ilk günü kanamam akıcı oldu diye. Ki gerçekten gebe kalmamam gereken bir zamandayım. Stres yapmayın bence boşuna.

X