Aile Planlaması Ella kullananlar!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

pinkyvanilia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2012
11
1
Ella ertesi gün hapı kullanımı ile ilgili aklınızdaki soruları cevaplamak istiyorum. Çünkü ben hapı kullanıp hakkında çok şey arayıp bulamamıştım ki atlattım. Hapı ilk 24 saat içinde almama rağmen regl olamadım 10 gün gecikti ki o sürede ne stresler yaşadım tahmin edersiniz. Hapın yan etkisi mi yoksa hamilemiyim? 10. Gün iki tane test yaptım negatif çıktı ve neyseki 12.gün regl oldum hap bütün hormon dengenizi altüst ediyor. Karın ve kasık ağrıları, mide bulantısı bir yığın yan etkisi var ben hepsini yaşadım. Herkeste olmaz elbette. Hatta benim gibi gecikmeyip erken regl olanlarda var ama şansa bırakmayın çok beklemeden test yapın derim. Sorusu olan varsa bekliyorum kızlar

merhaba eşimle başıma geldikten sonra 2. gün bittikten sonra bende ella yı içtim ama 10 gün sonra tam adet günüm de iki damla lekelenme geldi sonrasında hiç birşey yoktu 2 gün sonra tekrar bi lekelenme geldi ama o da çok azdı şuan adetim gecikeli 5. gün hamile olma durumum var mıdır ? bilgisi olan var mıdır?

Korunmasiz iliski sonrasi ellayi 3.gun kullandim nekadar etkikidir? İliskide bosalma olmadi ama zevk suyu denilen şeyde hamile birakir diye tedbir amacli kullandim.. İlac simdilik sadece mide bulantisi yapti.

Umarım sen mesajı gorursun çünkü ben kafayı yemek üzereyim şu lanet ilacı ilişkiden bit gün sonra 4 kasımda kullanmak zorunda kaldım ve 18 ekim regl tarihimdi.İlacı kullandım bir hafta sonra gece istifra ederek kalktım tabi hamilelik şuphesi iyice arttı geçen akşam gene aynı sıkıntıyı yaşadım ve butun gece devam etti bu sürede 5 defa test yaptım ikisinde saatler sonra silik ikinci çizgi çıktı hemen özel bi hatistanede kan tahlili yaptım sonuç <2.00 emin olmamakla birlikte negatif diye biliyorum çok zor durumdayım bu arada ilaçtan bi gün sonra hafif kanama yaşadım 17 kasımda da normal adet tarihimde lekelenmemi adetmi çozmediğim kanamam oldu 4 gun surdu ve hiç sancısız kandaki değere rağmen çok korkuyorum sizce olabilir mi olsa kanda çıkmazmıydı

merhaba eşimle başıma geldikten sonra 2. gün bittikten sonra bende ella yı içtim ama 10 gün sonra tam adet günüm de iki damla lekelenme geldi sonrasında hiç birşey yoktu 2 gün sonra tekrar bi lekelenme geldi ama o da çok azdı şuan adetim gecikeli 5. gün hamile olma durumum var mıdır ? bilgisi olan var mıdır?
Canım lekelenme adet gününde yerleşme kanamasıfa olabilir diye okumuştum en garantisi kan testi gidip bir kan testi yaptır bence

Canı
Ella ertesi gün hapı kullanımı ile ilgili aklınızdaki soruları cevaplamak istiyorum. Çünkü ben hapı kullanıp hakkında çok şey arayıp bulamamıştım ki atlattım. Hapı ilk 24 saat içinde almama rağmen regl olamadım 10 gün gecikti ki o sürede ne stresler yaşadım tahmin edersiniz. Hapın yan etkisi mi yoksa hamilemiyim? 10. Gün iki tane test yaptım negatif çıktı ve neyseki 12.gün regl oldum hap bütün hormon dengenizi altüst ediyor. Karın ve kasık ağrıları, mide bulantısı bir yığın yan etkisi var ben hepsini yaşadım. Herkeste olmaz elbette. Hatta benim gibi gecikmeyip erken regl olanlarda var ama şansa bırakmayın çok beklemeden test yapın derim. Sorusu olan varsa bekliyorum kızlar
canım bende 12 gün gecikmeli regl oldum normalden az kanama bide miğde bulantısı başladı regl olupta mide bulantısı yaşadınızmı

Ella ertesi gün hapı kullanımı ile ilgili aklınızdaki soruları cevaplamak istiyorum. Çünkü ben hapı kullanıp hakkında çok şey arayıp bulamamıştım ki atlattım. Hapı ilk 24 saat içinde almama rağmen regl olamadım 10 gün gecikti ki o sürede ne stresler yaşadım tahmin edersiniz. Hapın yan etkisi mi yoksa hamilemiyim? 10. Gün iki tane test yaptım negatif çıktı ve neyseki 12.gün regl oldum hap bütün hormon dengenizi altüst ediyor. Karın ve kasık ağrıları, mide bulantısı bir yığın yan etkisi var ben hepsini yaşadım. Herkeste olmaz elbette. Hatta benim gibi gecikmeyip erken regl olanlarda var ama şansa bırakmayın çok beklemeden test yapın derim. Sorusu olan varsa bekliyorum kızlar[/QUOTE
Merhaba son adet günüm 13 kasım 6 aralıkta sevgilimle ilişkiye girdik 1 saat içinde de ella aldım içime de boşalmadı zaten hemen lavaboya gidip idrara çıktım içime de boşalmadı bugün 14 kasım hasta olmadım çok stresliyim gebe kalma ihtimalim var mı?

Meraba Arkadaşlar. Ben yaklaşık 23 gün önce ilişkiden hemen sonra Ella içtim. Aslında boşalma olmamıştı fakat korktum. Adetim 8 gün geçti defalarca idrar testi yaptım negatif çıktı , üstelik adetim gelmeden 4 gün öncede erken gebelik testi yaptım o da negatifti ama yinede korkuyorum. iki kzım var ve şuan asla düşünemiyorum 3. Bebeği :KK43:

X