Jinekoloji Ella kullanan var mı? Ne kadar etkili?

Sibelioo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2022
22
21
Kizlar adet dönemimden 9 gün önce (yumurtlama donemi değil galiba bilmiyorum) sevgilimle beraber olduk korunmasız herhangibir bosalma olup olmadigindan emin değilim o yüzden 1-2 saat için ella aldim. Şu an midem bulanıyor biraz. Hamile kalma ihtimalim var mi? İnternette ella kullanıp hamile kalanlar varmiş. Sikayetvarda okudum

Hemen içmişsin bir sorun olmaz çok ağır bir ilaç. Prezervatifsiz korunma. Tek sorun hamilelik değil bin türlü hastalık var. Kondom şart

Ella tecavüz hapı olarak geçiyor, adetini çok zor geçirirsin bir sürü zararı var, lütfen karşı tarafa baskı yapın düzgün korunsun.

Sizin sağlığınızdan condom takmamak önemli olmamalı

Ella tecavüz hapı olarak geçiyor, adetini çok zor geçirirsin bir sürü zararı var, lütfen karşı tarafa baskı yapın düzgün korunsun.

Sizin sağlığınızdan condom takmamak önemli olmamalı
Bir yılda 2-3 kez bu hapı içen arkadaşımın amh 0.02 yani yumurta rezervleri düştü doktor tüp bebek yapmazsan çocuk zor hatta tüp bebekle bile yine düşük ihtimal dedi..
öyle lanet illet bir ilaç bu , leblebi gibi satılmamalı bu kadar..

Ben ella ile hamile kalmıştım. Prezervatif yırtılması sonucu ilk 3 saatte içtiğim halde maalesef işe yaramadı. Normalde baya yüksek oranda işe yarıyor. Piyango bana vurdu gibi oldu. Bünyeniz için uygun olan farklı bir yönteme geçin derim.

Kimse inanmıyor burda korunurken hamile kalınacağına ama aynı piyango bana da vurdu

Ne adet döngüsünden haberiniz var nede boşalıp boşalmadığindan?? O nasıl oluyorsa artık.
Bukadar bilinçsiz olup inatla sevişme istediği de ne bileyim yani.
30-40 sene önceki cahil, okuyup yazması olmayan kadınlar bile doğum kontrol hapı kullanmayı akıl etmişler, sizin kadar bilinçsiz dolaşmamışlar ortalıkda
Ve evet, Ella hapı ile hamile kalanda var

Hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz etkili değildir. Regl olmanızı beklemekten başka çare yok

Kimse inanmıyor burda korunurken hamile kalınacağına ama aynı piyango bana da vurdu
Ya evet bazen postlari okurken baya sinir oluyorum. Bir de korunurken hamile kalan herkese ya yalancı ya cahil muamelesi yapılıyor ama benim çok yakın arkadaşım kadın doğum doktoru ve korunurken hamile kaldı gerçi o 2 sene sonra çocuk planı olduğu için olmuşken dogurayim ya bisi olmaz dedi
Çift yöntem olmadığı sürece gerçekten piyango işi. Benim sağlık sebebiyle o dönem ilaç almak istemediğim için yumurtlama dönemi takibi ve prezervatif beraber gidiyordum ama tabi doğum kontrol hapı artı prezervatif daha etkili olurdu.

mide bulantının sebebi hamilelik değil bu kesin. İlk 24 saatte alınınca koruması yüzde doksandan fazlaydı sanırım.

Bazı antibiyotikler doğum kontrol hapının etkisini azaltıyormuş hatta. Bu bilgiyi doktorlar veriyor mu acaba

Bazı antibiyotikler doğum kontrol hapının etkisini azaltıyormuş hatta. Bu bilgiyi doktorlar veriyor mu acaba
Evet ben içerken bunu özellikle belirttiler. Çift yöntem ile korunun böyle durumlarda diye. Bence her yöntemin üstüne eğer rahatsız etmiyorsa prezervatif ile takviye yapılmalı. Ben daha hijyenik bulduğum için tercih ediyorum ama kimisi de sevmez, baska bir yöntem bulması gerekir.

Arkadaşımda hamile kaldı bu şekilde. Ve bu ilaçlar şeker gibi her istediğinde kullanamayacağın kadar zararı olan ilaçlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…