Ella ilişkiden 3 gün sonra ise yarar mi

rumeysaadf

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
37
-33
22
Erkek arkadaşımla birlikte olduk icime bosalmadi (bosaldigini iddia ediyor ) ama yine de korunmadigimiz için tedirgin oluyorum icicem ama işe yarar mı sizce

Hayır ilk seferde de öyle yaptı beni korkutmak için öyle diyor
Bosalmadigini biliyorum çünkü ilk dışarıya boşalmıştı ikinciye bosalamadi hatta kendisi de söyledi ondan sonraki gün de ben hapı almadigim icin boşaldım vs demeye basladi
3 gün uzun bir süre yumurtlama gününüze denk geldiyse hamilelik olabilir zevk suyuyla bile hamilelik oluyor.
Örnek ben evlendim ilk ayımda korunarak hamile kaldım

Hayır ilk seferde de öyle yaptı beni korkutmak için öyle diyor
Bosalmadigini biliyorum çünkü ilk dışarıya boşalmıştı ikinciye bosalamadi hatta kendisi de söyledi ondan sonraki gün de ben hapı almadigim icin boşaldım vs demeye basladi
Mental problemleri mi var bu ne biçim bi şaka.
O ilaç ilk saatler dışında korumaz boşuna almış olursun.
eğer gebe kalmadıysan doktordan kesin koruyan şeyler hakkında bilgi almanı tavsiye ederim. Gebe kalırsan sadece senin uğraşacağın bi durum oluşur adam daha boşalma aşamasında güvenilmezin biri.

Mental problemleri mi var bu ne biçim bi şaka.
O ilaç ilk saatler dışında korumaz boşuna almış olursun.
eğer gebe kalmadıysan doktordan kesin koruyan şeyler hakkında bilgi almanı tavsiye ederim. Gebe kalırsan sadece senin uğraşacağın bi durum oluşur adam daha boşalma aşamasında güvenilmezin biri.
Yani hapı alsam da fayda etmeyecek anladığım kadarıyla zaten içime bosalmadigini biliyorum ama işte hapı bana içirip kendisini garantiye almak için korkutmaya germeye çalışıyor beni ne diyebilirim ki.. bir de beni suçluyor hapı almadığım için, kendisi korunmayı bilmiyor suçlu ben oluyorum böyle iste

Sevgiliniz gerizekalı mı? Şakaya bak bide şakanın geldiği duruma bak elle içip 1 yıl hormonlarını bozman, şakanın ciddi olup olmadığını söylemesinden daha mı kolay. Bidahaki sefere sen onu su şişesiyle biip, Kapağı içinde kaldı diye de şaka yap bari.
Bu bana ikinci yapısı bunu
Kesinlikle bosaldigini bilsem ben o hapı o saatte alır icerim ama işte.. şimdi de ne olacak diye stresten gece uyuyamiyorum

Kesinlikle bosaldigini bilsem ben o hapı o saatte alır icerim ama işte.. şimdi de ne olacak diye stresten gece uyuyamiyorum
3 gün sonra işe yaramaz. Bu adamla olma dicem ama devam etmek istersen de doğum kontrol hapı kullan en azından kafan rahat olur. Ayrıca dışarı boşalma ile korunmak çok tehlikeli ikinci yi yapmayın sakın.

Sonuç sevgiliniz sizi kullandı ve ayrılıcak belkide ayrılmıştır.
Benle yaptıysa herkesle yapar mantığı bence doğruda düşünmüş olur.

Yani hapı alsam da fayda etmeyecek anladığım kadarıyla zaten içime bosalmadigini biliyorum ama işte hapı bana içirip kendisini garantiye almak için korkutmaya germeye çalışıyor beni ne diyebilirim ki.. bir de beni suçluyor hapı almadığım için, kendisi korunmayı bilmiyor suçlu ben oluyorum böyle iste
Gebe kalırsan senin dünyan tersine döner, ona hiçbir şey olmaz. Doğursan da doğurmasan da bu çok net böyle.
Korunma işini bilmeyene korunma görevi vermek de sağlıksız. Al bi kutu hap bitsin, ikinciye başlamadan da ilişki yaşama. Korunduğunu söyleme ve muhakkak kondom kullandırt. Kendini garantiye almak böyle bir şey. Yoksa senden başka kimsenin canına okunmaz.
Ayrıca bunun bile sorumluluğunu üstlenemeyen adam ne baba olur ne koca olur çok net söylüyorum bunu. Resmen sorumsuz.
Ona da de ki ela koruma yöntemi değil, onu içtikten sonra aylarca hormonun bedenin feleği şaşıyor. Zaten ilk saatler dışında da gram faydası yok. Ona güvenip saçma saçma işlere girmesin. Hatta sen buna bi feleğini şaşırt. Bir kaç hafta sonra Burdan birinin çift çizgi fotoğrafını al, beta fotosunu al. Bak bakalım tepkileri ne olacak. Bi “şaka” da sen yap.

İşe yaramaz.İlk gün bile alsanız garantisi yok kaldı ki 3.gun.

Erkek arkadaşımla birlikte olduk icime bosalmadi (bosaldigini iddia ediyor ) ama yine de korunmadigimiz için tedirgin oluyorum icicem ama işe yarar mı sizce
Hayır. Doğum kontrol hapları kullanmaya başladıktan sonra bile 1 -2 ay sonra etki göstermeye başlıyor Dr bana öyle demisti. 72 saat hapı ise yine geç kalınmış.

Wala pes.Ne abarttiniz yaa.1 yıl hormon bozulmasından seni kullandıya kadar gelmiş olay.Wala ben de kullandım hormonlarım 1 yıl bozulmadı.Sizene milletin sex hayatindan hanımlar.Alt tarafı Ella 3.gun işe yarar mı demiş.Vay anasını nerelere geldi olay.

Gebe kalırsan senin dünyan tersine döner, ona hiçbir şey olmaz. Doğursan da doğurmasan da bu çok net böyle.
Korunma işini bilmeyene korunma görevi vermek de sağlıksız. Al bi kutu hap bitsin, ikinciye başlamadan da ilişki yaşama. Korunduğunu söyleme ve muhakkak kondom kullandırt. Kendini garantiye almak böyle bir şey. Yoksa senden başka kimsenin canına okunmaz.
Ayrıca bunun bile sorumluluğunu üstlenemeyen adam ne baba olur ne koca olur çok net söylüyorum bunu. Resmen sorumsuz.
Ona da de ki ela koruma yöntemi değil, onu içtikten sonra aylarca hormonun bedenin feleği şaşıyor. Zaten ilk saatler dışında da gram faydası yok. Ona güvenip saçma saçma işlere girmesin. Hatta sen buna bi feleğini şaşırt. Bir kaç hafta sonra Burdan birinin çift çizgi fotoğrafını al, beta fotosunu al. Bak bakalım tepkileri ne olacak. Bi “şaka” da sen yap.
Umarım gebe kalmazsam bunu yapmayı düşünüyorum zaten o dünyası bı ters dönsün de görelim, tabi suç bende de var bu insanla birlikte olmak benim suçum
İlk ilişkiden sonra midem bulaniyordu kasıklarım ağrıyordu bunu ona söylemeye bile çekinir hale gelmistim çünkü söylediğim zaman bana kızıyordu yine geriyosun beni tüm isteğim gitti artık vs tarzında şeyler söylüyordu
Yani her zaman kendisini üste çıkarmayı biliyor. Sanki her şeyi tek başıma yapmışım gibi

Birde boşalma olmadı demek kurtulmak demek değildir yine kalınabiliyor şans tamamen umarım olmaz sanırım hazır değilsin dikkat et bence bundan sonra.

Korunmak sadece gebelikle ilgili değil, belli ki olgunlaşmamış ve sorumluluk alamayan biriyle ilişki yaşıyorsunuz, ki kimsenin ilişkisi beni ilgilendirmez ama keşke yaşamasanız, o yüzden maalesef cinsel yolla bulaşan hastalıkların bu kadar arttığı bir dönemde güvenilmez biriyle korunmasız ilişki yaşadığınız anlamına gelir. İki gün sonra evlenmek istersiniz karşınıza doğru biri çıkar ömür boyu bunların vicdan azabını çekersiniz, korunun ya da ilişki kurmayın

Sevgiliniz gerizekalı mı? Şakaya bak bide şakanın geldiği duruma bak elle içip 1 yıl hormonlarını bozman, şakanın ciddi olup olmadığını söylemesinden daha mı kolay. Bidahaki sefere sen onu su şişesiyle biip, Kapağı içinde kaldı diye de şaka yap bari.
Merhaba ella hormonlari bozuyormu ben ilk evlendgmde bebek dusunmuyorduk diye sacmalik yapip iki tane almistim sonra bi yil ugrastik cocuk icin cok sukur kaldim. Lakin adet dongum duzenliydi , merak ettigim yorumlari oylesine okurken dedgnz seye takildim, konudan biraz alakasiz ama :)🙏

Merhaba ella hormonlari bozuyormu ben ilk evlendgmde bebek dusunmuyorduk diye sacmalik yapip iki tane almistim sonra bi yil ugrastik cocuk icin cok sukur kaldim. Lakin adet dongum duzenliydi , merak ettigim yorumlari oylesine okurken dedgnz seye takildim, konudan biraz alakasiz ama :)
Anlık etki olmayabilir ama hormon seviyelerine etkisi var, mesela sonradan tiroid hormonunuz fazla çıkabilir vb tarzı. O da hamilelikte çatlak yada ödem yapıyor falan, tabi internette okuduğum kadarı ile böyle . Etkilerini azaltmak için multivitamin kullanılabilir. Doğum kontrol hapını da hamile kalamazsın gibi lanse ediyorlar ama içenlerin çoğu bıraktıktan 1 hafta sonra hamile kalıyor hatta daha kolay hamile kalındığını söyleyen de var. Kişiden kişiye değişiyor sa demekki kadında o hormon az mış ilac sayesinde artmış yada zaten fazlaymış ilaçla çok artmış da o yüzden ters etki yapmıştır diye düşünüyorum. herkesin bünyesine farklı etki ediyor olabilir.

X