Aile Planlaması Ella hapı kullandım hamile kalır mıyım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

denizgunes20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
7
0
28
Erkek arkadaşımla adetime 7 gün kala birlikte olduk. İçime boşaldı. İlişkiden 1 saat sonra Ella hapı kullandım. Hapı kullandıktan 3 gün sonra adet sancısı ve kahverengi lekelenmeler (sildigimde kan çıkıyordu.) Yaşadım. İlişkiden 5 gün sonra tekrar Ella hapı kullandım. Acaba hamile kalır mıyım lütfen yardımcı olunn

Bacim naptin sen. Hic mi okumadin o ilacin prospektusunu. 5 gun arayla ella kullanmak vucudu napiyor biliyormusun. En az 6 ay olmasi lazim ilk ilactan sonra ikincisini almak icin. Insallah kalici hasar birakmamissindir kendinde.

Hamile kalmazsin. Duzen bozuyor biraz, adet gecikmesi falan olirsa korkma. Ama yeni bi ilac mi cikti ki 5 gun arayla iki ilac olayina sasirdim valla.

Hamile kalmazsin. Duzen bozuyor biraz, adet gecikmesi falan olirsa korkma. Ama yeni bi ilac mi cikti ki 5 gun arayla iki ilac olayina sasirdim valla.
İlacın adı Ella o gece eczaneye gittik iki kutu verdi ve bu şekilde kullanmamı söyledi yüzde 98 etkili dedi ama güvenemiyorum

İlacın adı Ella o gece eczaneye gittik iki kutu verdi ve bu şekilde kullanmamı söyledi yüzde 98 etkili dedi ama güvenemiyorum
Guven birsey olmaz cok cok buyuk ihtimal. Ama valla merakimdan baktim tekrar kutuda 1 tablet var ve 1 kez kullanilir diyor. 5 gune kadar etkili. Acaba siz panikten eczaciyi yanlis anlamis olabilir misiniz.

Yok eczacı öyle dedi ve iki kutu verdi bize
O zaman vardir bir bildigi. Ama birsey olmaz bence. Bosuna strese girme. Ilk birkac adetinde farklilik olabiliyor ama. Gunu sapitiyor, kanama her zamankinden farkli oluyor. Panik olma.

Eczacın satmak için yapmış olabilir mi?
Ben geçen ay kullandım 1 tane ve 14 gün gecikti.
Doktorum çok kızdı,sonuçta rahme direk etkili ve yumurtlamayı erteleyen bir ilaç. Umarım kalıcı zarar olmaz,yine de adet olduktan sonra gidip bri hormon tahlili falan iste.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…