Aile Planlaması Ella hapı kullandım hamile kalır mıyım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

denizgunes20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
7
0
28
Erkek arkadaşımla adetime 7 gün kala birlikte olduk. İçime boşaldı. İlişkiden 1 saat sonra Ella hapı kullandım. Hapı kullandıktan 3 gün sonra adet sancısı ve kahverengi lekelenmeler (sildigimde kan çıkıyordu.) Yaşadım. İlişkiden 5 gün sonra tekrar Ella hapı kullandım. Acaba hamile kalır mıyım lütfen yardımcı olunn

Bacim naptin sen. Hic mi okumadin o ilacin prospektusunu. 5 gun arayla ella kullanmak vucudu napiyor biliyormusun. En az 6 ay olmasi lazim ilk ilactan sonra ikincisini almak icin. Insallah kalici hasar birakmamissindir kendinde.

Hamile kalmazsin. Duzen bozuyor biraz, adet gecikmesi falan olirsa korkma. Ama yeni bi ilac mi cikti ki 5 gun arayla iki ilac olayina sasirdim valla.

Hamile kalmazsin. Duzen bozuyor biraz, adet gecikmesi falan olirsa korkma. Ama yeni bi ilac mi cikti ki 5 gun arayla iki ilac olayina sasirdim valla.
İlacın adı Ella o gece eczaneye gittik iki kutu verdi ve bu şekilde kullanmamı söyledi yüzde 98 etkili dedi ama güvenemiyorum

İlacın adı Ella o gece eczaneye gittik iki kutu verdi ve bu şekilde kullanmamı söyledi yüzde 98 etkili dedi ama güvenemiyorum
Guven birsey olmaz cok cok buyuk ihtimal. Ama valla merakimdan baktim tekrar kutuda 1 tablet var ve 1 kez kullanilir diyor. 5 gune kadar etkili. Acaba siz panikten eczaciyi yanlis anlamis olabilir misiniz.

Eczacın satmak için yapmış olabilir mi?
Ben geçen ay kullandım 1 tane ve 14 gün gecikti.
Doktorum çok kızdı,sonuçta rahme direk etkili ve yumurtlamayı erteleyen bir ilaç. Umarım kalıcı zarar olmaz,yine de adet olduktan sonra gidip bri hormon tahlili falan iste.

X