Ella Hap ve kullanımı yaşananlar ile ilgili sorum mevcut

NurCan3

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
4
0
26
Herkese iyi forumlar
Sözlümle 4 gün önce cinsel ilişkiye girdim.
Ben bakireyim ve sözlüyüz ancak erkek cinsel organının baş kısmını vajinama sokup çıkarıyodu korunmalı şekilde prezarvatif ile tam boşalcağı sıra yine de üstümden çekilirken ben üstüme yatmasını istedim ve o sıra üstüme yattığında prezervatif çıkmış ve içindeki sperm yatağa ve benim bacağıma ve birazda vajinama gelmiş bunlara rağmen hemen 1 saat içerisinde eczaneden ella isimli hap alıp içtim ancak ella hap ile ilgili aşırı bilgi kirliliği vs mevcut.

Hapı yuttuktan 24 saat sonra kustum ancak hap kana karışmış olacağını düşündüğüm için sorun görmedim 1-2 gün sormasında kahverengi akıntım oldu baş ağrısı mide bulantılarım devam etti ancak içimde büyük bi şüphe var acaba hamile kalabilir miyim diye çünkü sperm vajinaya gelip gelmediğini bilmiyorum cinsel ilişkiye adetim bittikten 2 gün sonra girdik ve yaşananlar bu şekilde hamile olup olmadığımı anlamam için 6 günde tespit edilen erken gebelik testi mevcut dediler internetten okudum ancak çoğu kişi de 6 günde belli olmaz dedi adetime daha var dediğim gibi adetim bittikten 2 gün sonrasında tüm bu olaylar yaşandı ve bazı şeyler okudum ella isimli hap içtikten 7 gün sonra adet oldum gibi bu hap içtikten 7 gün sonra filan baya erken adet yapabiliyor mu tamamiyle kesin sonuçları ne zaman ve nasıl alırım çünkü adetime daha çok var piskolajik olarak etkileniyorum ve stress yapmamaya çalışıyorum ancak bu durum elimde değil.

Canım ilacla ilgili bilgi kirliliği önüne gecmen için perspektif okuman yeterli olurdu. Hamile kalmak keşke dediğin kadar kolay olsaydı. Yaşadığın şey ilacın yan etkisi

Canım ilacla ilgili bilgi kirliliği önüne gecmen için perspektif okuman yeterli olurdu. Hamile kalmak keşke dediğin kadar kolay olsaydı. Yaşadığın şey ilacın yan etkisi
Çok teşekkür ederim doktora gitsem mi acaba tamamiyle kafamın rahatlayıp kesin sonuç alabilmem için en erken ne yapabilirim regl günüme daha çok var ve kesin olarak içimin rahatlamasını istiyorum

Ve şu anda da sıkıntılı şekilde ilaçı pazartesi kalan aldım ancak aşırı derece de vajinamda kaşıntı var stress kaynaklı mı acaba yoksa ilaç ella etkisi mi

Bu ilaç ömrü hayatınızda en fazla 1 kere kullanabileceğiniz bir ilaç biliyorsunuz değil mi?defaaten kullanmak tüm vücudun hormon dengesini bozmakla birlikte sinir sisteminizde kalıcı hasarlar bırakabilir.Lutfen sağlık profesyonellerinden yardım alın.

Çok teşekkür ederim doktora gitsem mi acaba tamamiyle kafamın rahatlayıp kesin sonuç alabilmem için en erken ne yapabilirim regl günüme daha çok var ve kesin olarak içimin rahatlamasını istiyorum
Keşke hamile kalmak bu kadar basit olsa 😂 gereksiz bir stres yaşıyorsun ve bu stres yüzünden regl geç olacak büyük ihtimalle daha da büyük stres sakin olmanı öneririm ✨

İlacı ne zaman aldiniz ayni durumdayım benimde adetim 1 gun gecikti 17 eylulde geri cekilme ile birliktelik oldu. Hicbir belirtim yok ara ara adet olacakmışım gibi kasık ağrım oluyor göğüs ucumda hassasiyet var. Dün regl günümdü olmadım. Test yapsam sonuç alır mıyım?

İlacı ne zaman aldiniz ayni durumdayım benimde adetim 1 gun gecikti 17 eylulde geri cekilme ile birliktelik oldu. Hicbir belirtim yok ara ara adet olacakmışım gibi kasık ağrım oluyor göğüs ucumda hassasiyet var. Dün regl günümdü olmadım. Test yapsam sonuç alır mıyım?
Sizin durumunuz noldu acaba

X