Aile Planlaması Ella ertesi gun hapi. ARKADASLAR TECRUBELERINIZE DAYANARAK CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

elicedogan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
20
11
36
Arkadaşlar öncelikle merhabalar hepinize. Aranıza yeni katıldım. Evliyim fakat şu an gebelik dusunmuyorm. Son adet günüm dokuz eyluldu. Eşimle birlikte olduk korunmasız. Ve iki gün geçtikten sonra yani üçüncü gün ella ertesi gün hapını kullandım. Beş güne kadar etkiliymis recetesinde öyle diyor. Fakat yinede emin olamıyorum. Adetime henüz on gün var. Fakat hamile kalma ihtimalim varmidir. Ella hapı bilenler varsa cevaplarinizi bekliyorum ..

merhaba, ilacın koruma etkisi var ne kadar erken alınırsa o kadar yüksek. Peki sonucunuz ne oldu?

Merhaba ella kullandim ben de. Bende bir yan etki yapmadi kanamam 3 gun gecikti sadece. Ilk 24 saat icinde koruyuculugu %95 kadar. Yani ne kadar hizli davranirsaniz o kadar iyi.

Arkadaslar ellayi yuttugum gunden yani iliski gununden bu yana dis etlerim hassaslasti ve son iki uc gundur dis eti kanamasi cekilmesi yasiyorum.
Nette baktigimda hamilelikte dis eti kanamalari oldugu yaziyor.
Hamile kalmis olabilir miyim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…