Ella doğum kontrol hapi

Noluyorburda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2024
7
1
29
Eşimle korumasız beraberlik yaşadık ama çocuk istemiyoruz ertesi gün hapı aldım ella tedirginim işe yarar mı diye ertesi gün hapı alıp gebe kalan var mı?

Eşle kullanılacak bir hap değil o. Yılda en fazla iki kez kullanılması öneriliyor ve hormonları regl düzenini mahvediyor. Doğru kullanılıp kullanılmadığı da önemli zaten ilk 24 saatte alınması lazım ki gerçekten bir koruyuculuğu olsun yoksa saatler ilerledikçe etkisi de azalıyor. Siz eşinizle dün evlenmediyseniz yılda iki kez mi seks yapıyorsunuz sadece ya da her ilişki sonrası doğum kontrol hapları gibi ella mı atıyorsunuz ? Böyle yapıyorsanız büyük cahillik yapıyorsunuz demektir. Ella ile korunan evli çift duymadım ben. Ya tek gecelik ilişkiler de kullananlar olur ya da sevgilisiyle normalde aktif cinsel hayatı olmayan ancak aniden gelişen durumlarda kullanılır.
Sorunuza gelecek olursak ne yazık ki evet gebelik yaşayanlar var.

Yok aslında normalde prezervatif ile korunuyoruz o an ki şartlarda buna erisemedik gebelik istemediğimiz için de bu yola başvurduk ama sorun şu ki bende ilk defa kullandığım için sordum defalarca kullanıyor olsaydım sormazdım bilmiyor oluşum cahil olduğumu gösteriyorsa üzgünüm bilgilenmeye çalışıyorum bende teşekkür ederim verdiğiniz cevap için

Hem çocuk düşünmüyorsunuz hem korunmasız ilişki bu ne cesaret Ella şeker degilki her istediğinde atasın farzetki hamile kaldin napican aldiracakmisin prezervatif kullansan bu durumlara dusmessin hrmde hormon dengengeni bozmassın

Hem çocuk düşünmüyorsunuz hem korunmasız ilişki bu ne cesaret Ella şeker degilki her istediğinde atasın farzetki hamile kaldin napican aldiracakmisin prezervatif kullansan bu durumlara dusmessin hrmde hormon dengengeni bozmassın
İlk defa oluyor dediğim. Gibi zaten aldıktan sonra etkilerini. Öğrendim bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum

İlk defa oluyor dediğim. Gibi zaten aldıktan sonra etkilerini. Öğrendim bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum
Cidden bak bunu dediklerinde sinirleniyorum. Evlenecek ve seks yapacak yaşa gelen insanlar nasıl olur da bir ilacın prospektüsünü okumaktan aciz olur ya da bu kadar ünlü bir ilacın yan etkilerini bilmez ? Sağır sultan bile biliyor ellanın ertesi gün hapı olduğunu adet geciktirdiğini bir sürü etki yaptığını. Bilmiyorum diyen çıkınca ciddi ciddi çocuk gelin mi diye merak ediyorum.

Ne hikmetse de kullanan herkes kullandıktan sonra öğreniyor etkilerini valla helal olsun. Evlenirken çocuk istiyor muyuz ne zaman istiyoruz nasıl korunmalıyız demediniz mi hiç ? Bu sözlerim sadece size de değil genel olarak ella kullanımında o kadar cahil bir yol izleme şekli var ki çıldırmamak elde değil.

Cidden bak bunu dediklerinde sinirleniyorum. Evlenecek ve seks yapacak yaşa gelen insanlar nasıl olur da bir ilacın prospektüsünü okumaktan aciz olur ya da bu kadar ünlü bir ilacın yan etkilerini bilmez ? Sağır sultan bile biliyor ellanın ertesi gün hapı olduğunu adet geciktirdiğini bir sürü etki yaptığını. Bilmiyorum diyen çıkınca ciddi ciddi çocuk gelin mi diye merak ediyorum.
Hayir neden bu kadar sert bir üslupla konuşuyorsunuz hanımefendi mevzu bu değil ki mevzu o an ki durum değerlendirmemde bunu çözüm olarak gormus olmam sürekli kullanmadığım için etkilerini ciddi olacağını düşünmemiş olabilirim ki zaten bunu dile getiriyorum insanları yargılamak ahkam. Kesmek size birsey kazandırmaz cideen düzgün bir şekilde asagilmadan ego tatmini yapmadan anlaşabiliriz bunlara gerek yok

Ne hikmetse de kullanan herkes kullandıktan sonra öğreniyor etkilerini valla helal olsun. Evlenirken çocuk istiyor muyuz ne zaman istiyoruz nasıl korunmalıyız demediniz mi hiç ? Bu sözlerim sadece size de değil genel olarak ella kullanımında o kadar cahil bir yol izleme şekli var ki çıldırmamak elde değil.
Kaldı ki benim bir çocuğum var ve ben işimi şansa bırakmak istemedim o yüzden kullanmak. Durumunda kaldım bu şekilde yaklaşınca neye uğradığımı şaşırdım. Dogrusu

Kaldı ki benim bir çocuğum var ve ben işimi şansa bırakmak istemedim o yüzden kullanmak. Durumunda kaldım bu şekilde yaklaşınca neye uğradığımı şaşırdım. Dogrusu
O zaman aynı duruma düşmemek için ya prezervatif ya spiral yada doğum kontrol hapı kullan ki en azından istenmeyen gebelik olmasın

Benim de 2 kızım var bu zamana kadar hep prezervatif kullandık ama artık işi garantiye almak lazım o yüzden spiral taktıracağım

Ertesi gün hapına güvenmeyin,2. Hamilelik henüz erken diye biz de almıştık,ama işe yaramadı,gerçi ben iyi ki yaramamış diyorum şu an

Niye burada öfke dolu herkes anlamıyorum. Ben mecbur kalıp kullanan ve hamile kalmayan bir kişi biliyorum. Ama bu size bir veri sağlamaz elbette. Siz de ne olur bilinmez spirale rağmen hamile kalan da var. Hormonlarınızı bozacak hiçbir şey kullanmayın yazık bedeninize. Üzülmeyin hayırlı olan olsun hakkınızda. Daha dikkatli olursunuz.

Ertesi gün hapına güvenmeyin,2. Hamilelik henüz erken diye biz de almıştık,ama işe yaramadı,gerçi ben iyi ki yaramamış diyorum şu an
Niye burada öfke dolu herkes anlamıyorum. Ben mecbur kalıp kullanan ve hamile kalmayan bir kişi biliyorum. Ama bu size bir veri sağlamaz elbette. Siz de ne olur bilinmez spirale rağmen hamile kalan da var. Hormonlarınızı bozacak hiçbir şey kullanmayın yazık bedeninize. Üzülmeyin hayırlı olan olsun hakkınızda. Daha dikkatli olursunuz.
30 temmuz 2024 konusu
Varsa artık Junior ultrasonda görünür 🤣 konu sahibi en son 2 Ağustosta girmiş

X