Elim yatkın değil (bakim)

Derinee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
2.680
517
Merhaba arkadaşlar Bazen diyorum gerçekten Allah dağına göre kar veriyor.hayatın bazı alanlarında çok b asariliyken özellikle kendi öz bakimimda beceriksizin tekiyim galiba.sadece temiz olmaya çalışıyorum.çok şükür ki kaslarimi almama gerek yok çok tuylude değilim bikini bölgesi hariç naklediyorum.makyaj deseniz kalem surebilirim birde ruj. Başka bisi yapamam.saç duzlestiricim iyice eskidi.yenisini almadan size danışmak istedim.bazı tarak tarzı şeyler görüyorum.acaba gerçekten ise yariyormu öyleyse onlardan alayım diyorum.bazen bütün tokalarimi atasim geliyor sırf toplayamiyim su saçlarımı diye toplama dediysem öyle alelade yani.bu konuda var mi önerisi olan acaba.artık her konuda kendime bakmak istiyorum

Açıkçası benim de elim hiç yatkın değildir.
Fön,maşa hiç yapamam.
Ya gider fön çektiririm ya kocama rica ederim o düzleştirir.
Gerçi yaz geldiğinden beri duş yapıp çıkıyorum,doğal kendi halinde kuruyor.
Saçla uğraşmak cidden çok zor bence.

Öncelikle merhaba
Taraklı olanlar saçı elektriklendiriyor . hepimizin bildiği tarzda düzleştirici alırsanız daha memnun kalacaksınız.

Bence elinin yatkınlığıyla kaynaklı değil bu durum canım. Sanırım benim gibi kendinle uğraşmaya alışmamışsın ama ben mecburen tüy/kaş için vaktimi harcıyorum, başka da hiç bir şey yapmıyorum ama kafaya koydum, kendime bakmaya başladım yavaş yavaş :)

Tüy için yaptığım şeyler (mecburi koltuk altı ve bikini hariç):
*Kaşlarımı her bir veya bir buçuk ay'da bir alıyorum. 2 saatimi alıyor kaşlarımı tamamen almam.
*Yüzümü 2-3 hafta da bir epilatörle 5-10 dakika içinde alıyorum.
*Karın, döş ve göğüs kısmımdaki tüyleri de alıyorum ben rahatsız ettiği için. Ay'da bir epilatörle yapıyorum bunu.
*Kol tüylerimi 1-2 hafta da bir jiletle alıyorum.

Bakım ve temizlik için yaptığım şeyler (diş fırçalama hariç):
*Her sabah yüzüme, boynuma ve ellerime krem sürüyorum, nemlendiriyorum kuruduğu için.
*Hafta da bir kez keseleniyorum (yüz dahil).
*Her hafta topuklarımı topuk taşı ile temizledikten sonra, banyodan çıkınca ayaklarıma vazelin sürüp çorap giyiyorum.
*Banyoda saçlarımı hergün şampuanla yıkamıyorum ama saç kremi sürmeyi ihmal etmiyorum.
*Banyo sonrası saçlarıma argan yağı sürüyorum.
*Özellikle ayak tırnaklarımı kısa tutuyorum.
*Her banyoya girdiğimde duş jeli sürüyorum keselenmesem bile.
*Banyodan sonra koltukaltı roll-on sürüyorum ve kulaklarımı her banyoya girdikten sonra temizliyorum.
*Saçlarımı hiç bir zaman saç kurutma ile kurutmadım, doğal kurutuyorum ve düzleştirici vs. kullanmadım bu güne kadar. Saçlarım en kısa hep belimde oldu.

Bu kadarı aklıma geldi canım. Bunları yapıyorsan zaten yeter. İlla makyajla uğraşacaksın diye bir şey yok. Ben makyaj olarak sadece sürme sürüyorum, nadiren göz üstü kalemi ve ruj sürüyorum ve parfüm, oje falan kullanmıyorum. Temiz ve düzenli giyinmek önemli.

X