Eleştirilmeyi Kaldırabilen Bir İnsan mısınız?

anne-10

eşim ve oğullarıma aşığım
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
1.049
4
38
Bazen birşeyleri çok iyi yaptığımızı düşünürken karşımızdaki insanlardan çeşitli şekillerde eleştiriler alabiliriz. Bu eleştiriler de farklı şekillerde algılanabilirler. Mesela gerçekten bir eksiklik vardır tamamlanması gereken biz görememişizdir. Bazen de sırf eleştiri olsun diye birilerinin birşeyler söylediğini düşünürüz. Her ne olursa olsun herkesin tepkileri farklı olur yine de. Sizin nasıl bir tepkiniz olur? Eleştirileri kaldırabilen bir insan mısınız?

Eleştiri var,eleştiri var...Eleştiren kişinin eleştirme üslubu,samimiyeti önemli benim için.Şayet amacı beni bastırmak,sindirmek ise çekinmeden çıkışta bulunurum.Haddini bilerek,samimi bir şekilde iyiliğim için yapılan eleştirilere de açığım.:eek:

eleştirilmeyi severim..dikkatle dinlerim..:ecrin_bebek:
ancak hocanın dediğini yap,yaptığını yapma mantığında olanlarla işim olmaz..onlar ancak kendilerini kandırılar malesef..çok kaale almam..kaydirigubbakcemile

Eleştiren kişinin niyetine bağlı nasıl bir tepki vereceğim, niyetini nasıl anlarım, üslubundan :) Yine de düşmanım bile eleştirse durup bir özeleştiri yaparım. Haddini bilerek eleştiren, düşmanım bile olsa değerlendirmeye alırım yani.
Eleştiri insanın yanlışlarını görmesine yardımcı olur.

Anket açsana canım :) Güzel bir konu :)

Eleştiri var,eleştiri var...Eleştiren kişinin eleştirme üslubu,samimiyeti önemli benim için.Şayet amacı beni bastırmak,sindirmek ise çekinmeden çıkışta bulunurum.Haddini bilerek,samimi bir şekilde iyiliğim için yapılan eleştirilere de açığım.:eek:

sana tamıyla katılıyorum..

Ben kendi açımdan eleştirilmeye karşı değilim... Ama niyet çok öenmli şimdi bir gelse beni eleştirse iyi niyetiyle oturur güzelce dinlerim ama laf sokar gibi yada açıkca laf sokarak eleştiri yaptığını sanarak birşeyler söyleyenleri kaldıramam hemen cevabını alır kpkırmmızı sus olur karşımda çünkü çok yaşadım malesef...:dilcikar:

ben eleştiriye açık bir insanım ama mesela bir 'bunu hiç güzel yapmamışsın' demek var,bir de 'bunu böyle yapmasan daha iyi olurdu' demek var.eleştiri yaparken de söleme tarzına dikkat etmek gerekir.yoksa bana eksiklerimi,yanlışlarımı söylemeleri aslında hoşuma gider.

ben zaten en çok kendimi eleştiririm...
eleştirildiğimde de dikkate alırım ancak bunu kimin ne şekilde yaptığı da önemli...
eleştirinin dozu ve düzeyi önemli..yapıcı eleştiriye her zaman hazırım...
birisi benim eksiğimi görmüş, şöyle yapsan daha iyi olur demiş...
teşekkür ederim...

arkadaşların dediği gibi eleştiren kişide önemli
samimiyetine güvendiğin arkadaşlarımçevrem ablameleştirir
dinlerim yaparımda.

ama beni ezmek için yapılan bir eleştiryse benim için pek bir önemi yoktur
.

Olumulu veya olumsuz her türlü eleştiriye açığımdırda..kaldırabilirimde...CADIARZU
sende ii bilirsin bunu canımcım dimi?yerimseniben

:dilcikar:gelen cevaplar genelde aynı değişik bi katılımı olan yok herkez hemfikir mühim olan eleştirilmek diilde kimin tarafından eleştirildiğini bilmek yani bazen insanlar sırf sizi eleştirmiş olabilmek adınayada yaptığınız ne kadar doğru nekadar güzel olursa olsun sırf sizi gıcık etmek adına da eleştirebilir mühim olan başkalarının eleştrilerine açık olabilmek diil kendi kendini eleştirebilcek cesaretin olması derim benCADIARZU:jeyyar:

Eleştiren kişinin üslubu çok önemli eğer sen şöylesin, yanlışsın. hep böylesin vs. tarzı:mymeka: samimi olmayan beni kıracak eleştirilere ters tepki veririm. Ama gayet samimi iyiliğimi düşünerek beni uyarmak amaçlı yapılan eleştirileri can kulağıyla dinlerim. Kimse mükemmel değildir benneyaptımki Örneğin teyzem beni gecmişte çok eleştirdi ama bunu hep kızım şöyle yaparsan daha mutlu olursun yada bu hareketin şurda yanlıştı gibi... şimdide oturup konuştuğumuzda yine söyler, bende şu şekilde düşünüyorum daha iyi olmazmı gibisinden....Bu şekilde yaklaşan birçok yakınım var . Tabi sırf beni huzursuz etmek için konuşan arkadaşlarımda oldu şimdi onların külü bile kalmadı:kızgın:..Bana candan yaklaşana canım feda her düşüncelerine kulak verir saygı gösteririm. Diğerlerine ise hep elveda oldu zaten:1closedeyes:

eleştırılmekten hoşlanırmıyım.....duruma gore değişir
ama benı hıç. tanımayan bırının ıkı kelıme ıkı hareketıme bakarak eleştırıyorsa hoşlanmam......

bır ınsanı eleştırmek zor iştir herkes yapamaz..

sız bır kıtabı eleştıreceksenız once onu okumalısın dımı
okumadığınız kıtabı ne kadar eleştırebılırsınız

Bazen birşeyleri çok iyi yaptığımızı düşünürken karşımızdaki insanlardan çeşitli şekillerde eleştiriler alabiliriz. Bu eleştiriler de farklı şekillerde algılanabilirler. Mesela gerçekten bir eksiklik vardır tamamlanması gereken biz görememişizdir. Bazen de sırf eleştiri olsun diye birilerinin birşeyler söylediğini düşünürüz. Her ne olursa olsun herkesin tepkileri farklı olur yine de. Sizin nasıl bir tepkiniz olur? Eleştirileri kaldırabilen bir insan mısınız?

saygı çerçevesinde yapılan her türlü eleştiriye açığım
ben insanım hata yapmam ya da eksik kalmam normaldir elbetteki bişeyler eleştirilerek gün yüzüne çıkıyor ama birinin eksiğini insanca kırmadan söylemek varken saldırarak söylemek karşıdaki insanıda tahrik eder ve zamanla eleştiri dahi kabul edemez hale gelirsiniza.s.

haklı mantıklı ve tatlı dille yapılan her türlü eleştiriye açığım ama laf olsun diye laf konuşan insanlara sinir olurum orda o insana bişey demem ama kendimi bi müddet yerim.kimseye saygısızlık olmasın diyorum ama bundan sonra susmam galiba :mymeka:

yapıcı eleştiriye acıgımdır yıkıcı degil dozunda olsun
hakaret boyutunda olmayan böyle olsa daha iyi olurdu bence gibilerinden yani

eleştiriyi kaldırabilirim ...
ama bazen çok abartı ve agır eleştiri de oluyor ...onlara tepkimi gösterırım dogrusu...

eleştiriye karşı çok olgun tavrım vardır benim
bu yönümü çok beğenirim
birisi eleştri yapınca oturur objektif olarak haklı mı değilmi diye düşünürüm, çıkarımlar yaparım
eğer karşımdakini haklı görürsem kesinlikle eleştirilen özelliğimin üstüne gider ve onu ortadan kaldırmaya çalışırım
karşımdaki için değil tabiki
bunu kendim için yaparım

ben bana sert eleştiriyle gelen insanları hep olgun tavrımla çok şaşırtmışımdır
bu konuda övgüler aldım çok...

eleştri kendinizi geliştirmeniz açısından çok yararlı bir şeydir
tabi nasıl karşıladığınıza bağlı bu durum:KK34:

kesinlikle kaldıramayanlardanım çok kırılgan bir yapım vardır karşımdaki doğru söylese bile o an kırılırımmm daha sonra düşündüğümde haklı bulurum ama ilk duyduğumda hemen bi alınganlaşırım

X