eldivenlerini çıkarmalı mıyım?

shrylz

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
810
628
45
oğlum 25.03.2009 doğumlu nerdeyse 70 günlük oldu. tırnaklarını kısacık kesip eldivenlerini çıkarıyorum ama özellikle uykusu geldiğinde yanaklarını gözünü avuçlayarak zarar veriyor sonrada dakikalarca ağlıyor. eldiven takınca da ellerini geç öğrenecek diye korkuyorum. arkadaşlar sizde durum nasıl eldiveni ne zaman çıkardınız?

Canım tırnaklarını kesip eldivenlerini çıkar bence bazen zarar verebiliyorlar ama ilk aylarda eller çok önemli ilk ellerini keşfediyor bebekler biz 1. ay kontrolunde çıkarmıştık eldivenleri dr önerisiyle bir dahada takmadık

bened ilk aydan sonra cıkardım tırnaklarını kısacık kesmeme ragmen bı kac sefer cızdı yuzunu ama aglamadı bı ıkı sefer cızdıkten sonra bıdahada cızmedı zaten öğrendi belkide öyle yaptıgında canının yandıgını bende ellerini keşfetsin diye erken cıkardım..

bizdede aynı sorun var eldiven takmak hiç istemiyorum ama tırnaklarını nekadar kısada kessemde yüzünü mahfediyor sonra tekrar takıyorum ama içim hiç rahat etmiyor bende ne yapacağımı şaşırdım.

çıkar annesi havalarda sıcak zaten bikaç defa çizdikten sonra öğrenir merak etme

cnm bencede çıkar ben 40 ı çıktıktan sonra çıkardım tırnaklarını kesince çok keskin oluyor ve yüzünü çiziyor o yüzden ben törpüyle hafifçe törpülüyorum keskinliğini önlüyor bir iki kere çizsede birşey olmaz merak etme sonra çizmiyor. ellerini tanısın havalarda sıcak zaten eldiven giydirme

benim oğluda 9 mart doğumlu.bende 1 aylıkken çıkatmıştım.hala sinirlenine falan çiziyor yüzünü ama zamanla alışacak çizmemeye.anne karnnda eldivenlerimi vardı sanki?

X