Elalem ne der diye korkup yapamadıklarınız şeyler varmı?

Dishe16

gel aşk gel...
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2007
182
0
36
Nedir bu elalem?kimlere denir allah aşkına?küçüklükten başlayıp yaşlılığa kadar insanın kafasına soka soka elalem baskısı yapılır.bunu giyme elalem ne der sonra,şuraya gitme elalem görür yanlış anlar,onunla dolaşma elalem görür adın çıkar vs...yapmayın nolur öğretmeyin çocuklarınıza kardeşlerinize böyler şeyler.bırakın elalemi tanımadan büyüsünler ne çıkar ki?allaha çok şükür öyle bi ailede büyümedim gerekirse yanlızca anneme ve babama hesap verdim ve hiç hissetmiyorum elalemin eksikliğini.varsın onlarda tanımasın beni......yerimsenibena.s.

Bende bilmiyorum kim bu alalem herşeye karışıyor.
Ben çok dinlemem ama çevren dinleyince ister istemez
dinlemek zorunda kalıyorsun.
Benim elalem ne der diye yapamadıklarım oluyo.

bak canım insanlar iki hayat yaşarlar ....
biri kendileri için yaşadıkları hayat diğeri başkaları için yaşanan hayattır.
Burda bir tercih yaparsın ya kendin ya başkaları hep başkaları için yaşasakta dediğin gibi elalem ne der gibi.... arada kendimiz için yaşamaya da hakkımız var o yüzden bırakalım da sular istediği gibi aksın kayalara çarpmadan....:içelim:

aslında biz hiç birey olamayız.küçükken anne babamıza,büyüdüğümüzde sevdiklerimize göre şekil alır kararlarımız

Kimi zaman çok beğendiğim bir kıyafeti giyemedim elalem ne der diye.
Kimi zaman bağıra çağıra şarkı söylemek istedim, ayıp olurdu elaleme.
Hep elalem için yaşamayı öğrettiler bize, kendimiz için değil.
Bazen anne babamız, kardeşlerimiz, bazen aile büyükleri ve akrabalarımız,
kimi zaman sevgilimiz, eşimiz, çocuğumuz,
Karşı komşu, yan apartmandakiler, bütün mahalle,
Hatta tanımadığım binlerce insan için yaşamamı öğrettiler de
Neden kendi mutluluğum için yaşamayı, sadece sevdiklerim için
fedakarlık etmeyi öğretmediler..
Yeni yeni öğreniyorum kendim için de bişeyler yapmayı,
kendimi ve sevdiklerimi mutlu etmek için yaşamayı.
Bırakın elalem ne derse desin hadiiiiiiii, hadi, hadi, hadiiiiiiiiiiiiii. sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

var malesef dışarda okuduğumuz için elalem dışarı okumaya kız gönderilmez dedikleri için hep başarılı olmak zorundaydım hep ders eğlence yoktu

elalem erkek arkadaşımla görmesin diye beni ziyarete gelen ve gün kalan canımı sadece 1 gün gördüm oda başka bi şehre giderek oldu

elalem ne der diye çılgınlık yoktu hep hanım hanımcık olunmak zorundaydık

böle idi... ama şimdi elalem yok sadece bana ait bir yaşam var

Saçlarımı lila ya boyamak:))maviye boyamak:))Biliyorumki rahatsız ederler bakışlarıyla sözleriyle gülüşleriyle. a.s

ben elalem için yaşamıyorum hayat benim hayatım elalem nederse desin ben dilediğimi yaparım

sıra dışı bişey yapmadığım için normal davranışlarımda ve giyimimde elalem neder beni hiiiiç alakader etmess şakkıdı
İsteyen istediğini desin canım :1closedeyes:
herkes benide bilir elalemidelaelaelaelaelae

elalem neder bilmem
hiç tanımadım ama çokta rahat yetiştirilmedim çok şükür
çok mutluyum halimden
elalemle tanışmadım ama yapacak olduğum şeylerde hep bi
sınır vardı iyikide öyleymiş
şimdi görüyorum çarşıda pazarda insanlar çocuklarını öyle yetiştiriyo ki
aman Allah'ım resmen rezalet bi dur noktası
olmalı ve çocuğu elalemle tanıştırmamakla beraber
çocuğu o denlide özgüür bırakmamalı
isteyen bana kızabilir geri kafalı diyebilir
ama ben böyle düşünüyorum
çocukları çok özgür bırakırsanız sorumluluklarını bilmez
ve herşeyi yapmaya kendini özgür hisseder saygı kalmaz
bu yüzden elalemle değil ama saygıyla tanıştırın onları

öyle valla örneğin eşim dudağının altıında üçgen sakal bırakması çok hoşumuza gidiyor ama ailesi görsüğünde elalem neder adama kes onu kaç yaşına geldin diye baskı uyguladıkalrından kesmekk zorunda kaldı onuda geçtin kayınvalidem biyerr gitmediğimizde yada eşimle birlikte biyere gititimde bne fazla eşime yanaşamam ayıp olurmuş iyide oo benim kocam neden ayıp olucak anlamıyorum yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Bu elalem yüzünden bi cok seyi yapamadik yapamiyoruz zaten..
Böyle gelmis böyle gidiyor, ancak etrafindakiler sana elalem ne der, demezse sende elalemi mühimsemez rahat rahat yasarsin, aslinda dikkat ettimde, bana insanlar bosver elalemi dese bile artik öyle alismisimki bosveremem, bosvermek istesemde elalem yinede elalem benim icin..

Elalem ne derse desinnn hade hade hade hade hadeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
:dance:

Şaka bir yana, toplum ve görgü kurallarınıa aykırı bir durum yoksa ortada, kim ne der diye düşünmem..a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…