Kontakt Lens Ela - bal sarısı lens?

rollan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2010
82
0
Gözlerim bozuk ve gözlük takmayı sevmediğim için sürekli lens kullanıyorum yıllardır, sıkıldıgım için de renkli alıyorum coğu zaman ama hala rengimi bulabilmiş değilim:)
elegance 3 ton yeşil ve gri kullanmıstım, griyi çok begeniyolardı almak isteyenlere tavsiye edebilirim ama artık kullanmıyorum, radikal değişiklik yapıyodu biçok iltifat alsam da lenslere geldiğinden iltifat koydu mu nedir artık kullanmıyorum:) freshlook pure hazel almıştım hiç kkulanamadım çok yapay!
freshlook gride kullandım ilk zamanlar ama ondansa elegance derim.
elegance kahve de kullandım, en son da adore bi yellow aldım. doğal ama gözümde koyu durdu ona da ısınamadım
Ela istiyorum artık:) bana tavsiye edebileceginiz ela-bal sarısı lensler nedir?
adore bi hazel ya da honey alsam mı? hiçbişi bulamassam elegance kahve ya da adore hazel alıcam sanırım.

canım üstüne basarak söylüyorum hiçbir lens tam anlamıyla vadettiği şekilde bal rengi durmaz...mutlaka ya koyu yeşile çalar ya da rengi çamurlanır....toprak rengine kaçar veya griye çalar...kavanozdaki bal gibi kesinlikle durmaz.....yada ateş renginde yapay bir turuncu olur...çünkü bu renkler beyaz ile açık turuncu boyanın karışımından elde ediliyor ve genelde yeteri kadar opak olmadıkları için gözün kahverengisiyle karışıp değişik tonlara çalmalar meydana geliyor...lens bal rengi olsa da kendi gözümüzün de bir pigment yükü var....kahvenin koyuluğu ile lensteki beyaz boyanın karışımından illa ki griye çalmalar olacaktır..yada beyaz boya yoğun değilse sonuç yeşil yansımalı olacaktır....renk karışımları detaylarına daha fazla girip kafa karıştırmak istemiyorum.....ben de zamanında çok aradım öyle tam bal rengi veren başka renge çalmayan lens ama yok.....lenslerin yapıları itibariyle böyle birşey mümkün değil.....lenste yeşil göz mavi göz başarıyla taklit edilebiliyor ama tek birebir takli edilemeyen göz rengi ela (bal rengi göz)
malesef ki Allah vergisi olmak zorunda lensle mensle o ton yakalanmıyor...
bal rengi lensler alındığı ilk günler parlak altın rengi veya bal rengi dursalar da birkaç gün sonra bu etki geçiyor....birkaç günlük heves için de para yatırdığına değmez....bal rengi görünüm anca malın yeniliği geçene kadar sürecektir o da taş çatlasa bir hafta....tam bal rengi durmasını istiyorsan custom veya teatral tipi opak lenslere yönelmek gerek ama bu da opaklığı yüzünden doğallık sorunu yaratacaktır....
yine de sen bilirsin...ben bugüne kadar birçok bal rengi lens kullandım ve tecrübelerim bunlar...
illa ki isim istiyorsan rainbow elite line hazel...kullandığım bal rengi ela lensler içinde en memnun kaldıklarımdı...

Son düzenleme:
mrb güneşcim:) evet biliyorum tam sarı durmayacagını maleseff.. yeşile griye çalabilir o görüntüyü de seviyorum zaten ama diğer lenslere oranla daha dogal duracagı ve büyük bi değişim yaratmayacagı için artık ela lenslere yönelmiş bulunuyorum.. benim sonum en sonunda seffaf lens olucak tekrar eminim:) rainbow biraz kalın bi lensti denemiştim sürekli takacagım için rahat olması da önemli benim için. adoreler ince rahat bi lens capı da küçük.. sanırım onun hazelini alıcam ama yine de önerilere açığımm

merhaba rollancığım :) rainbowlar sauflon all in one light solusyonlarla beraber kullanılınca pek rahat olmuyorlar...ama lens kullananlar genelde daha açık renk istedikleri için o solusyona yöneliyorlar belki ondan ötürü rainbow rahatsız ve kalın his yapmış olabilir...solocare yada b&l bio true tarzı nemlendirici içeren solusyonlarla daha rahat olabilirler...lens deneten yerlerde genellikle renu solusyonla durulayıp taktırıyorlar renu da rahat ettiren bir solusyon değil...
solotcanın ocresini de kullandım ama memnun kalmadım...ilk günler rengi güzeldi sonradan resmen çamur gibi oldular...öyle böyle değil oldukça çamurlu br renkti...eğer aklının ucunda bile varsa aman bulaşma derim...heryerde soloticalarla ilgili övgüler okuyorum ama bunun çoğunluk psikolojisiyle ilgili olduğunu veya marka takıntısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum :)

solotica hiç gündemimde yok:) ela gözlülerde doğal durabilio ama ben begenmiyorum ya.. zaten capı da oldukca büyük benim için

Merhaba Güneş,
numarasız renkli lens almayı dusunuyorum bana yardımcı olursanız cok sevinirim.Bende suan freshlook bal rengi var fakat ben lensim diye bagırıyor hic guzel durmadı.Tam olarak istedigim renk elaya kaçmayan dogal acık bal rengi ve yaptıgım arastırmalardan sonra SOLOTİCA HİDROCOR OCRE ve RAINBOW HAZEL sanırım benim istedigim gibi dogal ve lens oldugunu belli etmeyen kaliteli renkler...Sizce hangisini tercih etmeliyim? dedigim gibi kendi goz rengim gibi durmasını istiyorum ve nereden alabilirim? Bu markalar sanırım optiklerde yok ise bildiginiz kapıda ödeme imkanı olan guvenli bir siteden getirtmek isterim? simdiden teşekkürler...

evet canım freshlookun bal rengi ateş turuncusudur....ben nc ocre kullandım memnun kalmadım rengi çok çamurluydu..aşırı puslu bi rengi vardı....kumruların rengi gibi...1 ay kullandım sonra çöpe attım o derece...
ocre ve mel gibi pastel renklerde hidrocor önermiyorum...bu tip renkler mutlaka hareli olmalı...yoksa çok çiğ görünüyorlar ve hare olmadığı için biraz çıplak gibi duruyorlar...ama yine de sen bilirsin tabi..
rainbow elite line hazel de kullandım ve açıkcası onun renginden çok daha memnun kalmıştım...aşırı çamurlu durma durumu yoktu...ve doğaldı....ocrenin saçma sapan bir rengi var....
adreselens diye aratırsan çıkacaktır canım....

Son düzenleme:
Cok teşekkür ederim Güneşçim ben tam olarak istegimi fotografla anlatıyım bir arkadasın lensi tam benim istedigim renk yalnızca haresi yok sanırım bir de o olsa tamam olacak hah iste benim aradıgım bu dedigim renk ve lens budur.bu lens solotica hidrocor ocre imiş ve haresiz oyle degil mi?bu arada ocrenin sacma rengi var derken sanırım bu fotodaki gibi durmadı sende?simdi ben bunu siparis ederken o siteden hareli diye mi edecegim?biraz baktım ama fiyatları ve renk seceneklerini goremedim orda?

Son düzenleme:

önemli değil nazlıcım :) evet canım koyduğun resim hidrocor ocre. haresi yok...ben ince hareli ocre kullandım renginden hiç memnun kalmadım..gösterdiğin fotodaki gibi durmadılar...fotoda zaten pek de düzgün ışıklandırma yok...en güzel ışık yakalanılarak çekilmek istenmiş gibi duruyor....ocrelerresmen yerdeki çamurun rengi gibiydi...böyle gri rengin içine biraz bal katmışın gibi..renklerin hepsinden biraz var gibi ne idüğü belirsiz bir renkti duruşu...keşke gösterdiğin fotodaki gibi olsa....rainbow elite line hazel gösterdiğin fotodakine daha yakın renk duruşu...ocrelerde çok grilik var...parlak bir gri de değil sıcak tonda bulanık bir gri...
haresiz ocre düşünüyorsan hidrocor ocre demen yeterli olacaktır...

Son düzenleme:

Güneş bende hidrocor ocre istiyorum ama gri durur die korkuyorum hareli lens istemiyorum hiç dogal durmuyo. Sen ne yaptın????

benım orjınal gozlerım bu resımdekı gıbı

cnm ben vetman dan solotıca hıdrocor mel almıstım cokta memnunum tavsıye ederım sımdıde ıce alıcam.bu resımdekı benım ıste

Freshlook bal rengini gecen sene kullandm Birazck turuncumsu olmstu ama guzeldi fiyatda uygn. Gecen ayda freshlook ela aldim oda yesil kahve rihannamsi bsy durdu. Koyu kahve gozlerm. Sevdm ama gzl yani

Cok teşekkür ederim Güneşçim ben tam olarak istegimi fotografla anlatıyım bir arkadasın lensi tam benim istedigim renk yalnızca haresi yok sanırım bir de o olsa tamam olacak hah iste benim aradıgım bu dedigim renk ve lens budur.bu lens solotica hidrocor ocre imiş ve haresiz oyle degil mi?bu arada ocrenin sacma rengi var derken sanırım bu fotodaki gibi durmadı sende?simdi ben bunu siparis ederken o siteden hareli diye mi edecegim?biraz baktım ama fiyatları ve renk seceneklerini goremedim orda?

mrb rollan benimde aradığım ela rengi tam olarak resimdeki hidrocor ocre kullandın mı canım bende şu sıralar ela renk lens alıcamda kararsız kaldım

güneeş sen hidrocor ocre veya adore bi tone hazel kullandın mı yorum yapabilir misin bende rollan ın attığı resimdeki rengi arıyorumda yardımcı olurmusun ?

Kızlar rainbow elite line hazel aldım dokusu güzelde renk tuhaf gibi foto ekledim fikirlerinizi merak ediyorum

Eklentiler

• image.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 1.050
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…