el röntgeninin bebeğe zararları varmı???

badger

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
1
0
3 _ 4 haftalıkken el röntgeni çektirdim.bir çok doktorla görüştüm hepsi farklı yaklaşımlarda bulunuyor.kafam çok karışık.bu durumun tam anlamıyla bebeğe zararı ne kadardır.aldırmam gerektiğini bile söylediler.bu yüzden endişem çok büyük.başına böyle bişey gelmiş olan varsa veya böle bir durum hakkında uzman bir bilgiye sahip olan varsa lütfen cevap bekliyorum.

canım bildiğim kadarıyla hiçbir şekilde röntgen çekilmemen gerekiyor ancak hamilelikten habersiz yapılanlar bebeği etkilemez diyorlar.gebelik yaz nette bir site çıkıcak o adam baya bilgili gibi istersen arayı birde ona sor.birde sorunlu hamilelikler ile ilgili oldukça bilgili bir doktor var eskişehirde adı turgay istersen arat nette birde ona sor

el, kol ve bacaktan çekilen röntgende pek bir zarar olmayacağını biliyorum... ama gene de uzman birine sorsan daha iyi tabiki... gerçi sorduğun dr. ların cevabı tatmin etmemiş... sonuçta güneş ışınları , cep tlf. ları veya bilgisayarlar bile bir miktar radyasyon içeriyor... elbette riski var.. hamileyken sigara içmeninde çok riski var ama içip te gene de sağlıklı bebek doğuran kişiler tanıyorum.. bebeğinden vazgeçmeni gerektirmiyor bence....

X