eksiden başlamak

esmergizmo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
8.104
10.537
28 yaşındayım tıp mezunuyum ama istediğim bölümü kazanamadım.

ailem çok kötü. ablam öğretmen boşluktan bana takıyordu. beni üzüp sınavıma odaklanmamı engelledi hep.

9 yıllık sevgilim vardı. o da artık sıkıntılarımdan pes etti terketti geçen gün beni.

arkadaşlarım kendi halinde uzaklar zaten çok yakın arkadaşım yoktu sevgilim arkadaşım olmuştu.

o kadar çaresiz hissediyorum ki bazen. çabalayıp bu kadar sorunu düzeltmektense pes etmek daha kolay geliyor. içimde hiçbir şeye hevesim kalmadı.

fark ettim ki yalnızlıktan kafayı yicem. bari buraya pozitif şeylerimi yazıp kendimi motive etmeye çalışayım dedim.

bugün için hedefim diğer evimize yerleşip biraz da olsa derse başlamaktı.

ama annem ve ablamla kavga ettim ve arabamın önünde ablamın arabası var çekmeden çıkaramıyorum gidemiyorum

beni hapsettiler resmen hayatımı arabamı herşeyimi

bugün hayatımın en büyük adımını attım ve psikiaytr a gittim bi başıma

iyi geldi bile sanırım. ilaç da yazdı.

oturdum bi cafede yemek yiyorum bi başıma

arkadaşlarıma yazdım görüşelim dedim sevgilimle durumu konuşmıcam

biraz sahilde dolanıpdönücem

bunların hepsi büyük adımlar benim için

dün çok uzun süredir görüşmediğim eski bir dostumla görüştüm iyi geldi. ne kadar kopmuşum arkadaşlarımdan. ne kadar kasmışım uzaklaştırmışım kendimi sevgilimin huyunu geçirmişim üstüme yabani olmuşum.

oysa insan sosyal bir canlı. kimsenin desteğine ihtiyacın yok kendin yapabilirsin diyen adam g.tünü toplayan biri olmayınca 3 ayda yemek bulaşık ev temizliğinde s.çtı batırdı. ahkam kesmeye var ama bavulunu bile anası hazırladı. bana güçsüzmüşüm gibi hissettirirken asıl güçsüz oydu. körmüşüm.

artık negatiflik istemiyorum hayatımda. pozitif arkadaşlar pozitif aile pozitif sevgili. budur. yoksan gülegüle.

artık negatiflik istemiyorum hayatımda. pozitif arkadaşlar pozitif aile pozitif sevgili. budur. yoksan gülegüle.

Enerjinizi düşüren, samimiyetinden emin olamadığınız dış kapının dış mandallarını onlar kendilerini düzeltmedikçe, siz de emin olmadıkça şans bile tanımayın. Olan heba olup giden zamanınıza ve sinir sisteminize olur...Ki ikisi de çok kıymetli...Mandallar değil..

Ama kan bağımız olanlar farklı. Onlarla bağı kopartmak büyük bir hezeyan olabilir. Ne yapıp edip ailemizle "çok iyi geçinme" yöntemlerini öğrenip, uygulamalı. Aile duasından mahrum kalmamalıyız.

Enerjinizi düşüren, samimiyetinden emin olamadığınız dış kapının dış mandallarını onlar kendilerini düzeltmedikçe, siz de emin olmadıkça şans bile tanımayın. Olan heba olup giden zamanınıza ve sinir sisteminize olur...Ki ikisi de çok kıymetli...Mandallar değil..

Ama kan bağımız olanlar farklı. Onlarla bağı kopartmak büyük bir hezeyan olabilir. Ne yapıp edip ailemizle "çok iyi geçinme" yöntemlerini öğrenip, uygulamalı. Aile duasından mahrum kalmamalıyız.

ailemle aramı düzelttim. ablam sorunlu bizde anneme suç buluyordum ona otorite kurup beni darlamasına izin verdiği için. geçen gün terapi aldım biraz bakış açım değişti o yüzden daha ılımlıyım şu an. annemin de çabaladığını görüyorum benim için. pişman oldu hatta. karşılıklı bi adım attık. ablamı da kendi haline bıraktım.

artık insanlara karşı daha dürüstüm sanırım. o kadar canım yandı ki direkt söylüyorum canımı yaktıklarında bu konuyu kapatalım diyip konuşmayı sonlandırıyorum yanlış yaptıklarını anlıyorlar.

sevgilim dahil kimin ne düşündüğü pek umrum değil artık kendi yoluma bakacağım. kendi içime döndüm mutluluğu neşeyi huzuru başarıyı orada bulacağım küçük bir kızken yaptığım gibi. ben öyle olunca zaten kimse için çabalamam gerekmiyor herkes kendi isteğiyle yanımda oluyor keyfimi bozmaya cesaret edemiyor.

budur.

Nick mi değiştirdin.?Böyle biri vardi başka isimde.?

dün arkadaşlarımla buluştum özlemişim ama içimde bir şeyler eksik

bugün ailecek tatlı yemeğe çıktık sonra ablamla yürüdük az. artık eskisi gibi kavga etmiyorum onlarla sanırım tahammül sınırlarım arttı bu da bi gelişme.

kendimi zorlayarak yemek yiyor zorlayarak duş alıyorum.

psychologies diye bir dergi aldım bana uyan konular vardı ama okuyamadım bi kötü oldum.

bu durum nasıl biticek bilmiyorum. depresyondayım resmen hiçbir ama hiçbir şeyden zevk almıyorum artık. tükendim.

sanırım sevgisizlik insanı yıpratıyor.

sevgilimden de ses yok 2 gündür artık eski mi demeliyim bilmem. telefonda adını değiştirdim.

diğer eve yerleşmek istiyordum ama psikiyatr yok dedi. sanırım yine de gidicem çünkü artık bu odadan nefret ediyorum. burada hep hüzünlerimi başarısızlıklarımı mutsuzluklarımı biliyorum yeter artık.

kendimi 80 yaşında gibi hıssediyorum. vücudum dinamik ve genç ama ruhum ölmüş gibi.

berbatım. dibin dibindeyim.

ama annemle çok iyiyiz. saatlerce konuştuk. biraz da olsa içimi rahatlattı.

arkamda kapı gibi annem babam var diyebiliyorum artık en azından. ne kadar kavga da etsek

ana gibi yar olmaz. net.

Salma kendini elinde gül gibi mesleğin var. Hiçbir şey için dünyanın sonu değil. En kötü ihtimali düşün hadi diyelim uzmanlaşamadın dünyanın sonu değil yine çalışırsın mesleğin çok güzel aile hekimi olursun en kötü. Bak en kötü ihtimal bile çok güzel. Tatillere gidersin kafanı dinlersin hiç üzülme inan ki geçecek bu günler sadece sana acı tecrübeler katacak. En kötü gecenin sabahında bile güneş doğuyorsa bizler için de umut var.

Salma kendini elinde gül gibi mesleğin var. Hiçbir şey için dünyanın sonu değil. En kötü ihtimali düşün hadi diyelim uzmanlaşamadın dünyanın sonu değil yine çalışırsın mesleğin çok güzel aile hekimi olursun en kötü. Bak en kötü ihtimal bile çok güzel. Tatillere gidersin kafanı dinlersin hiç üzülme inan ki geçecek bu günler sadece sana acı tecrübeler katacak. En kötü gecenin sabahında bile güneş doğuyorsa bizler için de umut var.

biliyorum canım ya çok sağol

sadece insan bunu birden kafasına sokamıyor içinden hissedemiyor. içinden inanamıyor. içselleştirmek zor biraz.

biraz kendime odaklanacağım. en iyisi o.

dün 1.45 saat çalıştım.

bugünkü hedefim kafama çok takmadan elimden geldiğince çalışmak 8 saat kota koydum.

regl olduğumdan ilaçtan sanırım biraz uykuluyum zorlanırsam uyucam biraz.

bugünüm bomboş geçti.

bomboş. sıfır.

sadece düşündüm.

artık beynimi kapatıyorum. düşünmeyeceğim. ben de diğer insanlar gibi bencil ve gamsız olacağım. umursamayacağım.

bugünkü hedeflerim:

-dapdağınık odamı biraz toparlamak.
-az da olsa çalışmak (4 saat)
-biraz yürüyüş yapmak akşam üzeri

ve düşünmemek...

bugünkü hedeflerim:

-dapdağınık odamı biraz toparlamak.
-az da olsa çalışmak (4 saat)
-biraz yürüyüş yapmak akşam üzeri

ve düşünmemek...

-dapdağınık odamı biraz toparlamak :super:
-az da olsa çalışmak (4 saat):kızgın:
-biraz yürüyüş yapmak akşam üzeri:super:

ders dışında diğerlerini yaptım.

biraz annemlerle vakit geçirdim.

annem ve ablamla az da olsa aram düzeldi sanırım. çok ilginç. artık nası berbat bir durumdaysam ablam bile acıdı bana sonunda.

2günlük yaptıklarımı yazayım

dün arkadaşlarımla görüştüm üstelik ben talep etmiştim görüşelim diye. çok iyi geldi ki...

annemle arada azıcık sevgilimls ilgili konuda tartışsak da hiç olmadığımız kadar iyiyiz.:nazar:

ablamla da terapiye gittiğimden beri hiç kavga etmedik saçmalıyor arada ama çok sallamadım.

bugün de biraz çıkıp alışveriş yapacağım annemlerle kahve içeceğim sonra ders!

bugün terapiye geldim yine. üzerimden dozer geçmiş gibi hissediyorum. bir yandan da iyi geliyor

senelerdir olmadığım kadar açık kendimi anlatıyorum birine. bu da beni rahatlatıyor açıkçası. senelerdir olmadığım kadar özgürüm. yanlış bir iş yapmasam bile erkek arkadaşlarımla görüştüm diye suçlu hissetmiyorum. ders çalışmadığım zamanlarda başıma ekşiyen biri olmadan kafamı dağıtmanın tadını çıkarıyorum. ben zaten boğulurken biri de üstüme ekstra gelmeden hayat nasılmış onu görüyorum. hayatı olduğundan daha zor hale getiren ben değil oymuş meğerse. hayattan aldığımız zevki azaltan ben değil oymuş meğerse.

uzun zamandır almadığım kadar temiz bir havayı soluyorum sanki. hayattan ben olmaktan müzik dinlemekten kahve içmekten yalnızlıktan uzun zamandır ilk kez zevk alıyorum.

bugün akşam üzeri arabamla kütüphaneye gittim ve 1 saat de olsa çalışabildim.

annemlerle oldukça iyiyiz hatta yakında avm vardı onları da oraya bıraktım birlikte döndük sayelerinde tek gitme anksiyetesi yaşamadım.

yarın tek gitmek istiyorum ve gün içinde umarım bi arkadaşımla görüşebilirim belki birlikte yemek yeriz dertleşiriz vs. uff..

Dipte olmak iyidir. Sinirlarini goreceksin, ne kadar cokebilirsin,ne kadar batabilirsin.Kendini taniyacaksin, kendini oldugun gibi kabul edeceksin.
KENDINI SEVECEKSIN.
Dipten kendi mucadelenle cikacaksin.
Kolay olmayacak ama cikacaksin.
Sabretmeyi ogreneceksin.
Boyle boyle OLGUNLASACAKSIN.

evet

kendimden nefret ediyordum

artık kendimi tanıma kendi isteklerime karar verme vakti

kendi ilişki sınırlarımı çizme vakti

baya battım yalnız :))) şu an elimde sadece sağlığım ve aklım dolaylı olarak çalışmasam bile mesleğim kaldı sadece. ben de bunlara tutunmaya karar verdim kaybettiklerime bakmaktansa.

aile arkadaş sevgili hepsi sıkıntılı :)) ama napiim..

biraz eski halime döndüğümü hissetmeye başladım iyi geldi bile yalnızlık.

X