Ekonomi dovizden anlayanlar (euro bozdurmak)

zy90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
14
1
34
Merhabalar. Annemin az olmayan bi miktarda dovizi vardi. Ve tl'nin faizleri yuksek diye bozdurmak istedi. Cevresinde bu sekilde kar edenleri duyunca heves etti. Ben hic sicak bakmadim fakat sorumluluk bende diyip hepsini bozdurduk. Ben gunluk faize koymayi daha dogru buldum. Aylik veya 3 aylik baglarsak birden euro cok yukselirse cok kayip yasarsin dedim. Gunluk 48.5 tan 45+45 gun olarak bankayla anlastik. Aylik 52.5 falandi cok fark yoktu. 60bin eurodan bahsediyorum. Biz bozdurdugumuzda 34.5tan bozdurduk. Simdi almak istesem banka 38.5tan veriyor ve aldigi faize ragmen hala kendi ana parasini cikartamadi. 3 bin euro zararda. Ben bunu cok kafaya takiyorum. Annemi uyarmama ragmen anlamadi, arkadaslari iyi kazanmis guya.. Simdi o da farkinda ve tekrar euro yap giden 3 bin olsun diyor. Sizce bi sure daha bekleyeyim mi ? Belki eylul sonuna kadar euro ayni kalirsa bin eurodan daha fazla kurtarabilirim. Zarari 1500 olur sadece.

Euro şuan yapmak mantıklı gelmiyor biraz düşerse yaparsınız annenizin parasını kafanızı takmayın ne isterse yapsın

altın alsaydınız keşke her zaman güvenli limandır
Annemin altin yatirimi da epey var. Ama iste her ay 80 90 bin lira faiz kulagina hos geldi. Ama suan 1 aydir faiz almaya rahmen bozdurdugumuz parayi geri alamiyoruz. Ben basindan beri sicak bakmiyodum zaten.

Annemin altin yatirimi da epey var. Ama iste her ay 80 90 bin lira faiz kulagina hos geldi. Ama suan 1 aydir faiz almaya rahmen bozdurdugumuz parayi geri alamiyoruz. Ben basindan beri sicak bakmiyodum zaten.
döviz alım satım da özellikle banka üstü alım satımda kaybettiriyor biraz daha bekleyin isterseniz zararı kapatınca başka bir yatırım aracı ile değerlendirin annenizin varmış ama ben yine altın diyeceğim sene sonu 3000tl öngörülüyor
hatta ocaktan bu yana en çok kazandıran gümüşmüş sonra altın sonra euro sonra dolar

döviz alım satım da özellikle banka üstü alım satımda kaybettiriyor biraz daha bekleyin isterseniz zararı kapatınca başka bir yatırım aracı ile değerlendirin annenizin varmış ama ben yine altın diyeceğim sene sonu 3000tl öngörülüyor
hatta ocaktan bu yana en çok kazandıran gümüşmüş sonra altın sonra euro sonra dolar
Haklisiniz belki bankadan doviz yapmak degil de parayi cekip kapalicarsidaki dovizcilerden doviz alabiliriz. Bankadan 1 lira daha uyguna satiyor. Altini iscilikli aliyordu kiziyodum. Cunku kolye bilezik bileklik yuzuk vs altin takmayi cok sever. Simdi iscilik olmasina ragmen kac sene once aldigindan cokca karda. Ben de altin diyenlerdenim. Cok az bi dovizim var, onun disinda her ay duzenli bir miktar gram almaya calisiyorum. Insallah annemin kaybi az olur cok kafaya takiyorum.

Haklisiniz belki bankadan doviz yapmak degil de parayi cekip kapalicarsidaki dovizcilerden doviz alabiliriz. Bankadan 1 lira daha uyguna satiyor. Altini iscilikli aliyordu kiziyodum. Cunku kolye bilezik bileklik yuzuk vs altin takmayi cok sever. Simdi iscilik olmasina ragmen kac sene once aldigindan cokca karda. Ben de altin diyenlerdenim. Cok az bi dovizim var, onun disinda her ay duzenli bir miktar gram almaya calisiyorum. Insallah annemin kaybi az olur cok kafaya takiyorum.
hallolur takmayın kafanıza ülkede ki faiz durumuna bakarak.
takacağını taksın yatırımlık altını muhakkak gram veya plaka olarak alın

Şu an Vadeli mevduat hesaplara Yüzde 40-45 arası faiz veriyor bankalar canım. Enuygun sitesine girip sen de güncel oranlara bakabilirsin. Şu an en mantıklı olan yatırım bence kesinlikle banka faizi.

X