Ekmek Ağacı Yapıyoruz

Asmera

cizikooart
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
851
1
Arkadaşlar bu gün tesadüfen facebookta rastladıgım bie etkinlikten bahsetmek istiyorum .. konuyu kendi blogumda da yayınladım ama daha çok kişiye ulaşması lazım ..biliyorum aramızda zaten bu konuda kendince bişiler yapanlar vardır.. şimdi konu ne diyeceksiniz konu şu ki kışın hayvanların yaşamları epey zorlaşıyor burda bizlere görev düşüyor onlara yardım için düzenlenmiş bir etkinlikte yer almak istemez misiniz ? istersiniz tabiki değil mi ? tek yapmanız gereken evlerinizin önündeki ağaçlara çalılara ekmek asmanız nasıl mı ?
35865258.jpg

işte böyle ..
belki bi çoğumuz bu olaydan haberdar olmuşuzdur ama olmayanlarımızda olabilir .. ben konuyu kendi blogumda da açtım.. burayada konunun kendi sayfasından alıntı yapıorum

27903336.jpg

kpekler.jpg

Kar onlar için kabus...Kuşlar, kediler, köpekler...

Bu karlı günler dışarıda yaşayan hayvanlar için gerçekten büyük kabus. Soğuktan korunmanın ve sığınacak yer bulamamanın zorluğunun yanısıra içecek su ve yiyecek bir lokma ekmek bulmaları dahi çok zor. Lütfen hepimiz kapımızın önüne:

1 KAP SU (donmaması için içine sıvı yağ damlatılmış, yoksa dilleri yapışıyor)

1 KAP ARTIK YEMEK

koyalım ve bir de kuşlar için EKMEK AĞACI yapalım. Kapınızın önündeki dalları elverişli bir ağaç veya bahçe bitkisinin dallarına takacağınız EKMEK parçaları kuşlar için hayat kurtarıcı olacaktır.

Bu kadarı hepimizin kolayca yapabileceği bir şey aslında. Haydi hep beraber ekmek ağacı yapmaya!

EKMEK AĞAÇLARINIZIN,
1 KAP SU & 1 KAP ARTIK YEMEKLERİNİZİN

fotoğraflarını bizimle paylaşır mısınız? ozgun@yasamhakkinasaygi.com adresine minimum 1MB fotoğraflarınızı gönderirseniz sitemizde ekmek ağacı sergisi açacağız.

Maillerinizde isim-soyad, şehir, sokak bilgilerini de bizimle paylaşırsanız resimleriniz o şekilde paylaşılacaktır.

Ne dersiniz? Paylaşmaya ve fark ettirmeye?

Arkadaşlar,

EKMEK AĞACI afişlerimiz hazırlanıyor. İsteyenler - çevresine asabileceklere gönderebiliriz. Ltf kargo adreslerinizi ozgun@yasamhakkinasaygi.com adresine yollayın. Fotolarınızı da...Ekmek ağaçlarınızı, su kaplarınızı, artık yemek kaplarınızı, ltf bizimle paylaşın, biz de herkesle paylaşalım.

Tayfun Özmen'den yapıcı bir öneri :)

ekmeklerin yağmurda eriyip gitmemesi için ne düşünülür??
ekmeklerin kuruyup veya donup yenilemeyecek hale gelmesine ne önlem alınabilinir..?? bence ekmekleri daha bayatlamadan az çiçek yağı ile işleyip küçük naylon filecikler içine yerleştirip öylece ağaca asmalı...

Hepiniz, iyi ki varsınız, iyi ki buradasınız...

Saygılar
serhansavakan.jpg

Yaşam Hakkına Saygı - YHS - Gönüllü Hayvan Korumacıları
Yaşam Hakkına Saygı - Dilekçe
Yaşam Hakkına Saygı - YHS - Etkinlikler / Projeler
Yaşam Hakkına Saygı - Evcil Hayvan Motoru - Sahiplen Sahiplendir

güzel bir fikir.
Kediler için yapıyordum ama kuşları bu şekilde beslemek hiç aklıma gelmemişti, saol duyarlılığın için arkadaşım...

ne demek cnm bilgi paylaştıkça çoğalır bilende olabilir bilmeyende .. konu pek ilgi çekmedi ama böyle bi konuda duyarsız kalmamalıyız .. ki zaten söyeldigin gibi bi çogumuz kendimizce bişiler yapıyorduk ama ekmekleri ağaca asmak herkesin aklına gelmeyebilir.. herkesin penceresine konmuyor ki kuşlar..

çok güzel paylaşım olmuş arkadaşım,teşekkürlervereliniortak

bizleri bilgilendirdiğin için tesekkür ediyorum harika olacak bende arka balkonumdakı dallara yapacağım bu ekmek asma işini..balkonumdaki kediler için bıraktığım suya bir damla sıvıyağ yeterli olurmu...bunu hiç bilmiyordum şimdi ögrendim bu yüzden soruyorum..

bizleri bilgilendirdiğin için tesekkür ediyorum harika olacak bende arka balkonumdakı dallara yapacağım bu ekmek asma işini..balkonumdaki kediler için bıraktığım suya bir damla sıvıyağ yeterli olurmu...bunu hiç bilmiyordum şimdi ögrendim bu yüzden soruyorum..

ne demek cnm rica ederim.. yaptıgın ekmek ağaçlarının fotosunu çekermisin bunlardan sergi yapılıcak bi mahsuru yoksa tabii.. ayrıca afiş de dağıtılıyor isteyene kargoyla gönderiliyor..

cnm su koydugun kaba göre bi miktar koyabilirsin maksat su buz tutmasın diye ayrıca ekmeklerede biraz yag dökünce onlarda kurumuyor ..

paylaşım için çok teşekkürler..
Kuşlar için ekmek ağacı benim de hiç aklıma gelmemişti güzel bir fikir gerçekten..

Geçenki kar yağışında aynı konuyu sosyal gruplardan hayvanseverler grubunda ben de yazmıştım. Resim konusu yoktu o zaman.
Sanırım evcil hayvanlar bölümünde ilgi biraz daha fazlafisfisfis
paylaşım için teşekkürler.vereliniortak

rica ederim arkadaşlar.. bizler bişiler yapmazsak bu hayvancıkların hali ne olur .. kar geliyomuş sanırım yine artık tekrar ekmek ağaçları yapmamız gerekicek ilgilenen herkese ben tşk ederim..

bu bilgiyi verdiğin için teşekkür ederim arkadaşım. duymamıştım ve süper bi fikir bu. senin bilginle balkonumda bikaç kuş istifade edicek allah senden razı olsun.

bu bilgiyi verdiğin için teşekkür ederim arkadaşım. duymamıştım ve süper bi fikir bu. senin bilginle balkonumda bikaç kuş istifade edicek allah senden razı olsun.

canım benim ne güzel şeyler söylemişsin allah hepimizden razı olsun .. en başta bu etkinliği başlatanlardan..

X