💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Merhaba kızlar birşey görebileniniz varmı yumurtlama takibi yapmadım bilmiyorum tahmini adete 4-5 gün var. İlk idrar değil gün içinde yaptım

Senin durumun ne bilmiyorum canım. Sen nasıl ilerlemen gerekiyorsa öyle yap insllah. Benim de bugün hafif lekelenme geldi azcik. O kafama takıldı ya. İnşallah bir daha gelmez. Sorunsuz 3 ayı geçirmek istiyorum

Hayır önceden yumurta takip yokmuş çatlama falan da bilmezlermiş peşi peşine kucaklarına alırlarmış çocukları noldu da böyle zor oldu bu iş

Hayır önceden yumurta takip yokmuş çatlama falan da bilmezlermiş peşi peşine kucaklarına alırlarmış çocukları noldu da böyle zor oldu bu iş
Yediğimiz, içtiğimiz ,kullandığımız pedler, havadan bile etkilendik eskiden domates, salatanın kokusu evi kokuturdu şimdi nerde kokuları yok

Yediğimiz, içtiğimiz ,kullandığımız pedler, havadan bile etkilendik eskiden domates, salatanın kokusu evi kokuturdu şimdi nerde kokuları yok
inan bende anlamıyorum fazla araştırmak işi mi zorlaştırıyor aceba bilemedim ki :) :)
Haklısınız valla hanımlar. Bence hem gereksiz bilinç gereksiz stres yaratıyor hem de tüm doğal düzenimiz alt üst oldu

Ah inşallah kuzum sen neler yapıyorsun doktora gittin mi bida
Kuzum gittim hiçbir sorun yok dedi aşılama deneyelim istersen dedi ama şu yüksek çıkan değerimi sordum yumurta kalitesini etkileyebilir dedi, dedim aşılamada olumsuzluk olur mu oladabilir olmayadabilir dedi net birşey söylemedi o yüzden kararsızım. 3 ay doğum kontrol hapı kullanabiliriz garanti olsun beklerim dersen dedi yine kafamdaki soru işaretleriyle kaldım yani bebeğim

Çok iyi yapmışın canım inşallah güzel gelir sonuçlarında ama tamin eksikliklerin varsa da giderirsin en azından
Güzel şeyler düşün hem ne varmış yaşında, sende yumoşlarında gencecik

Sevgili kızlar. Hepimizin heyecanı o minik mucizeye kavuşmak. Her kadın istiyor onun kokusunu içine çekmeyi. Bu süreçte öncelikle kafa olarak rahat olmak sürekli bebek mevzusunu düşünmemek gerek diye düşünüyorum. Düşündükçe istetikce olmuyor. Rabbim insanı en çok sevdiği ve istediği şeylerle imtihan ediyor çünkü . Onun dışında hamilelikten önce güzel bir kadın doğum doktoru seçin kendinize alanında iyi. Bu sizin ve bebeginizin sağlığı ve kendinizi iyi hissetmeniz için zira çok önemli. Güzel bir muayene ile eksiklerimiz varsa tahlillerde tamamlamak rahim ya da yumurtalıklarda sıkıntı varsa sabırla çözümlemek ilk basamak oluyor çünkü. Hemen sonrasında folikasit kesinlikle kullanın. En az 3 ay... Bol su tüketimi... Kilolarimiz fazlaysa onları vermeye çalışalım dengeli sağlıklı bir hayat sunalım önce kendimize. Bu konudan sonra gelelim yumurtlama günü takibine (bende yaptım bunu) insanı aşırı derece de strese sokan yaniltabilen ve sorumluluk gibi bir hale gelen süreç oluyor. Yapmaniziiii hiiiicccc tavsiye etmem. Adetiniz duzenliyse akintiniza göre takip edin. Değilse doktor kontrolünde yumurtanizi takibine alın hanımlar. Onun dışında eşinizle bebek yapmak için değil o anın keyfine vararak bir sevgi ne bilim bir aşkla eşinize yaklaşın isteyere ona da bunu hissettirin. Eminim ki rabbim doğru zaman da verecektir. Ben ilk gebeligim için 6 ay uğraştım hiç sorun yokken . Çünkü aşırı stres yapmıştım her ay oldu mu olmadı mı gene mi adet oldum deyip uzulmeler filan . Son ay hamile kaldığım ay saldım gitti valla çalışmak için başvuru yaptım dışarda vakit geçirdim ne bilim düşünmedim bu işleri. Ne zaman yumurtladim hadi gel bebek yapicaz modunda olmadım esimide bu strese sokmadim. ...
Biraz uzun oldu belki ama hepinizin gonlune göre versin rabbim sizi çok iyi anlıyorum...
Rabbim sizlere de hayırlı haberler almayı nasip etsin...

Gebelik belirtilerine gelince
Hiccc akıntım olmadı onu en başta diyeyim
Akintima göre ilişkiye girdiğimiz 2 gün sonrası şiddetli kasik ve bel ağrım oldu. Bacaklarim çok ağrıdı.goguslerim inanılmaz şişti ve ağrıdı.
En son adet gunume 5 gün kala göğüslerim balon gibi indi hiç şişlik ağrı kalmadı. Normalde adete yakın şişer sertlesirdi.
Arkasından bel ve baş ağrım oldu. Uzun süredir ne basım ağrır ne belim. Açıkçası hiç umutlu değildim. Yoktur herhalde demiştik eşimle.
Adete bir gün kala normal kaset test almıştım akşam vakti bir yaptım ikinci silik çizgi çıkmıştı. Umarım benimle kalır rabbim sağ salim kucağıma almayi nasip eder. Siz arkadaşlara da bunu yaşatır. Sizler gebelik haberi verince en az kendimin ki kadar seviniyorum

Eksiklik çıkmasın tabi ama bu seferde niye olmuyo diye delleniyor insan
Seni en iyi ben anlarım
Gerçekten sebebi olması olmamasından daha iyi en azından bir sorun varsa düzeltmek için uğraşılır sebepsiz denilince insan ne yapacağını şaşırıyor
Daha fazla bekletmeden bulsun bizi bebişlerimiz inşallah

Sen hangi aşamadasın şuan canım ay evet benim bir tanıdığımın çocuğu olmuyordu çok doktor gezdi sonra rahminde perde mi öle bişey varmış düzeltmişler şuan 3 tane oldu hep hamile kalabildi , bende soruyorum doktorlara rahimde mi bişey var normal mi diye iki doktor baktı profesör anlarlar heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…