Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

hiç hamile kalmadım bilmiyorum etkilerini. Ama regl öncesi bende inanılmaz asabi olurum. Hatta bu takvimler var ya telefonda. Regl öncesi bildirim gönderiyor. Regline 1 hafta kaldı. Şaka değil 3 gün kaldı. Yok pms yakın. Bir de o dönem 30 günde bir falan regl oluyorum ve takvime de 28 gün diye işaretlenmiş. Ben şimdi uygulamadan gazı aldım ya regl öncesi ay ben bir sinir bir öfke bir seni parçalarım modu. O moddan tam 5 gün sonra mı ne regl olmuştum. Psikolojimizde bizi çok etkiliyor :):)

Bu arada ben anımı anlattım. Seninki gebelik belirtisi de olabilir ben hi.ç yaşamadım belirti o yüzden bilemiyorum:)

İns hayırlı haberler alırsın canım benim dün akıntım ve sol kasigimda ağrım vardı hattab gece daha siddetliydi nedense

amiin, yumurtlama donemin gecti mi? benim klomenden önce yumurtlama dönemimde hep ağrım olurdu klomende de oldu ama cok degil tabii

Kız dün akşam belirtim yok dedim ama bugün 4.gün gece 2 de kasıklarımda ve karnımda bir ağrıyla uyandım. Hadi dedim gaz sıkışmasıdır. Şimdi ofisteyim. Sağ kasığımda bir ağrı var. Böyle sızı gibi. Sızlıyor resmen. Diğerinde yok sadece sağ kasıkta yanda. Ay oturarak çalışamadım ayakta çalışayım bari dedim. Böyle bir bakıyorum ama elim ayağım çekildi resmen. Bir anlığına oturunca daha iyiyim. Üşütme için doktora mı gitsem napsam?

Ya inan cokta pisman oluyo yaptıklarından aksam boyu sustum ben hic konusmadim oda beni izlrdi bisey diyemedi sonra konusalim ille die ustume gelince ben tutamadim kendimi agladim bende hayatta sinirliyken konusamam asla agzimdan cikani duymayacm die surekli ozur diledi pisman oldugunu gaflete düşüyorum falan sonra sarıldık barstk tabi bu adam beni cok seviyor ondan hic suphem yok ama nie boylr oluyo anlamiyorum bazen her hareketim batiyor sanki adama ..

Yumurtlamanin dordun cu gunu mu canım
Benjm dun ilk gundu bklm degerlndrdik hayırlısı

amiin, yumurtlama donemin gecti mi? benim klomenden önce yumurtlama dönemimde hep ağrım olurdu klomende de oldu ama cok degil tabii
Vala ne bilim bi gun oncesi yoktu akintim dun basldi ama kasik agrilarim adetin ertesi gunu de vardi o zmnda akinti vardi ama kivamini bilmiorum dun baya yumurta beyazi gibi seffaf uzayan akintim vardi cok yogun eger adrt sonraki yumurtlama basldiysa tahmini yumurtlama dün sayiliyordu kafam karisik ama her turlu degerlndirmistik biz adet sonrasi gunleri bklm nolcak

Şimdilik yok canım beklemedeyim. Ovülasyon testi kullanıyorum bu ay. Henüz çift çizgiyi görmedim. Sende var mı belirtiler
Vala ben ovulasyon kullanmiyorum daha cok stres olacam die akonti takibi yapiorum... Dun cok yogun yumurta beyazı seklinde seffaf uzayan akintim oldu sol kasigimda da ağrı su anda da var hala bel ve kasik agrim bklm nolcak acaba tahmink yumurtlamadan once fertik gun deniyor ya hamile kalmaya elverisli gun baslangic mi yoksa yumurtladim mi ki arasindayim cunki adetten hemrn sonra da 27 eylul de akintim ve kasik ağrım vardı ona gore hesaplarsam tahmini yumurtlama dündu bakalım nolcak bekliyorum

Kız Allahta belamı verdi. Tam dedim süperim şöyle iyiyim böyle iyiyim. Bugün ofiste sağ kasığım şu an bir sancıyor. Böyle iğneler batıyor gibi böyle bir şey yok yani. Sadece sağ kasığımda var bu. Bir de ayakta çalışayım dedim yok böyle elim ayağım çekildi birden. Benim bir kez daha böyle olmuştu doktor enfeksiyon var. Enfeksiyonda hamile kalamazsın demişti. Sanırım yine öyle oldu. Zaten mevsim değişikliklerinde denememek lazım

Ne bilim vala hic bilgim yok cok mu fazla ağrın bnm cok rahatsz edecek kadar degil acaba bnmde oyle mi ki ) bosa mi umitlenioz hep degerlendirin yine de belki degildir kız

Heh şöyle ya afferim size :) valla kuzum benim eşimde aynı saman alevi gibi bi anda parlıyo bi anda sönüyo ben o sakinleştikten sonra konuşuyorum zaten ondan sonra hatasını anlıyo

Ne bilim vala hic bilgim yok cok mu fazla ağrın bnm cok rahatsz edecek kadar degil acaba bnmde oyle mi ki ) bosa mi umitlenioz hep degerlendirin yine de belki degildir kız

Ay şimdi sakinledi biraz yürüdüm de daha iyiceyim ama arada bir iğne saplandı ki. Biz pazarı değerlendirdik o gün yumurtam çatlamıştı zaten denk geldi.

Benim hislerim kuvvetlidir. Genelde içime doğar benim. Kuzenim falan bana hamile olduğunu söylemeden bir gün içimden geldi sen hamile misin dedim oha nerden bildin falan dedi. Hissiyatımın kuvvetli olduğuna inanıyorum o yüzden olsaydı kesin içime doğardı diye düşünüyorum :)

Ahhh ahhh test yaptım negatif şimdi de lekelenme geldi. Adet oldum. Çok üzgünüm. İnşallah @EslemKenan den hayırlı haberler alırız.
Bende hala gelen giden yok. Normlde 30-35 gunde bir olurdum. Gecen ay ilk korunmasiz ilski olmstu 45gun ustune hasta oldm. Smdi de mi oyle olck acaba. Son adetten beri 38. Gun bugun.
20sinde ovuda koyu cft czgi gordm ama kac gunde catladi blmyrm. O gunun ustune mi 14 eklemelydm yksa nzmn catladysa o gune mi eklnckti blmyrm. Belki de vardr gebelik. Ara ara kasik agrisi oluyo ama devamli degil anlik vuruyo
Az once kahvlti yptk. Saat 1gbi son kalan ovu testini ypcm cnku suan sdce o test var.
Cift cizgi koyu cikarsa gebelik olmus olck sanirm.
Rabbim hayirlisini versin hepimiz icin..

12-13 Ekim benimde :)

Canım korunmayı bıraktıktan sonra düzen değişebiliyor ama 20sinde çift çizgiyi gördüysen ben o gün üstüne 14 ekliyosun diye biliyorum eğer benim dediğim gibiyse adetin 1 gün geçmiş oluyo gebelik testi yapsan çıkabilir aslında hayırlısı olsun hakkında inşallah bebişin gelmiştir :)

eğer usutmeyse bunların hepsi bende var o zaman bende üşüttüm canim

Ya nenkadar enteresan benimde mesela ağustosta 20 sinde oldum eyluldede 20 oldum simdi kacgunde bir oluorum bazen 1 haftabgecikio son iki adetren once temmuzda 12 oldumm falan benim suan yumurtmalama zsmanim kasikalrim ağrıyor asiri gazim varr inanamazsin basim agriyo hergun anlamadimm

eğer usutmeyse bunların hepsi bende var o zaman bende üşüttüm canim

Canım bizim bir kerede es kaza mayısta karadeniz turunda başımıza gelmişti. Takvime göre meğerse yumurtlama dönemiymiş. Tatilden döndüm.Ertesi gün işe başladım. Karnım ağrıyo midem bulanıyo falan aha dedim erken gebelik belirtisi ama nasıl duramıyorum yerimde doktora gittik hemen bir de öğrenicem ya hamile miyim diye Doktor test istedi. Beta hcg tabi negatif crp ise yükselmiş meğer tüm belirtiler ondanmış. Şimdi ne zaman öyle bir şey gelse başıma üşüttüm galiba diyorum.Halbuki bu hafta inanılmaz da dikkat ettim üşütmemek için. Sağ kasığımda sızlama hala devam ediyor böyle sanki oraya minik elektrik veriyorlarmış gibi. Sızı sızı hafif. Sol da bir şey yok. Otururken ağırlığımı sağa mı veriyorum ya da yel mi girdi acaba

Canım ama kuzeniminki anladığım kadarıyla dolu dolu bir adet değil çok hafif ve baya aylar aylar sonra gelen bir şey.
Yumurtlama döneminde benim de karnım adet olacakmış gibi ağrır. Gaz bende de vardı yaaa valla şiş karnımla gezdim kaç gündür. Mevsim değişikiği etkilemiş olmasın canım :) daha senin yumurtlama döneminse zaten bebiş yoktur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…