Ekim anneleri son haftalarda diş ve diş etleriniz ne durumda..

tahaecrinRY

EVLİ MUTLU 2 ÇOCUKLU :) :)
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
441
1
KIZLAR DOĞUM YAKLAŞTIKÇA DİŞ ETLERİM DAHADA ŞİŞMEYE VE KANAMAYA BAŞLADI ÜSTÜNE ÜSTÜK 20LİK DİŞLERİMDE SIZLIYOR..DOKTORUM GARGARA YAZDI AZCIK RAHATLATIYO AMAA BİLMİYORUM,NASIL GEÇECEK.O KADARDA KALSİYUM ALIYORUM HALBUKİ, DEMEKKİ YETERLİ GELMİYOR.SON HAFTALARDA HORMONLAR TAVAN YAPIYOR ARTIK ONDANDIR HERALDE..AMA DOĞUMDAN SONRA MUTLAKA BİR DİŞ HEKİMİNE GİDİCEM VARMI AYNI SORUNDAN MUZDARİP OLAN BENİM GİBİ..:çok üzgünüm:

benım diş etlerinde şişme kanama falan olmuyor fakat çikolata falan gıbı cok tatlı bırsey yediğimde cok sızlıyor son gunlerde..
hemen fırçalıyorum tabi..
başka bır sorun yok sukur..

benim diş etlerimde çok şişiyor ve her fırçaladığımda kanıyordu. Şişlik hala devam ediyor ama son 1 haftadır kanama yok denecek kadar az. Kanım düşük çıkmıştı son kontrolümde acaba düşük olduğundan dolayı kanama durmuş olabilir mi ki ??

benim de hamişliğn başından beri fırçalarken mutlaka kanıyo kardeşim diş hekimi ben görürgörmez diş etlerinde iltihaplanma başlamış dedi ama bana göre hiç bi farkı yok ne yapmam lazım deyince de bol bol firçalayacakmışım kanaması önemli değilmiş de:))di doktor hanım

ben 2 ay önce çok çektim bu ağrıdan tüm yüzüm kabakulak olmuşum gibi şişti hiç bişey yiyemedim ağrıdan ağlıyodum dr gittik ilaç verdi geçti doğumdan sonra çekcem 20lik dişi çok zor bi olay geçmiş olsun sabret senin az kalmış benim 3 ay var diye ilaç almak zorunda kaşdım istemeye istemeye

beninde hamileliğin başından beri dişlerim çok kanıyor.doktorada gitmedim nasılsa ilaç falan kullanamam diye.o kadarda dikkat ediyorum kalsiyum almaya ama yetersiz geliyor galiba.yada önceden vardı şimdi arttı.

benim de diş etlerimde iltihap var doktor tuzlu suyla gargara yap doğuma kadar idare et dedisenağlama ayrıca 20 lik dişimde çekilecek ama doğuma kadar sabır

benim de diş etlerimde şişme var ve her fırçalamada kanıyor. buna hamilelik gingiviti (veya jinjiviti) deniyormuş, hormonlara bağlı olarak diş etleri hassaslaşıyormuş. diş hekimim bir diş macunu tavsiye etti. parodontax isminde bitkisel bir diş macunu. içinde 5-6 tane bitki özü ve deniz tuzu var. tadı pek hoş değil tabi tuzlu birşey. ama denemeye değer. eczanelerde satılıyor. bir de tuzlu suyla gargara yap dedi. diğer gargaralar ilaç niteliğinde olduğundan iyice prospektüsüne bakmak lazım bazıları gebelikte sakıncalı. hepinize geçmiş olsun özellikle 20liklerle sorunu olanlara Allah yardımcı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…