Bebek Beslenmesi ek gıdaya nelerle başlamalıyım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hangi pirinç ununu öneriyorsunuz ?

• Ülker gogly

OY: 0 0,0%
  • Arı mama

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    7

hamzayazinannesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2015
28
3
30
Merhaba anneler tavsiyelerinizi fikirlerinizi almak istiyorum.şuan bebeğim 5. Ayına girdi ve sütüm yeterli gelmediği için aynı zamanda erken başlamanın da iyi olduğunu düşündüğüm için yavaş yavaş ek gıdaya geçtik. Ev yoğurdu veriyorum ve günde 1-2 kez Arı mamanın sebzeli meyveli pirinç unlarından veriyorum. Günde küçük bi dilim de elma cam rendeden geçirip 2-3 mama kaşığıyla veriyorum. Başka neler verebilirim nasıl mamalar hazırlayabilirim ve Arı mama için ne diyorsunuz kullananlarınız var mı. Sizce pirinç unu olarak iyi bi seçim mi ? Deneyimli anneler bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim :) Teşekkürler.

Bebeğim için doktoru en iyi markanın hipp olduğunu söylemişti. Alerjik oldugumuz için daha kullanmadik ama gida denemelerinde sadece hipp ürünleri kullanmayi düşünüyorum.

Bebeğim için doktoru en iyi markanın hipp olduğunu söylemişti. Alerjik oldugumuz için daha kullanmadik ama gida denemelerinde sadece hipp ürünleri kullanmayi düşünüyorum.
Evet hipp organik olduğu için birçok yerde adını duydum. Doktorumuz herhangi bi isim vermedi bu ay bende soracam kendisine. Yani intermetten biraz araştırdım arı mama için fazla katkı maddesi içeriyor iyi değil diyenler olmuş bu da aklımın karışmasına sebep oldu. Teşekkür ederim.

Hiçbir pirinç ununu kullanmadım. Besin değeri yok ve sadece kof kilo alımına sebep. Ek gıdaya patates havuç haşlayıp tel süzgeçten geçirerek başladım. Meyve olarak elma armut cam reddede yaptım. Yoğurt mayaladım. Günde 1 yemek kaşığı ile, her gün arttırarak gittik. Sonra yeni sebzeleri ekledim 1 hafta sonunda. Sebzelere 1 çay kaşığı zeytinyağı koydum piştikten sonra. Hazır olan ne kutu ne kavanoz hiçbir şey vermedim. 4 aylıkken başladık, şu an 17 aylık ve hala da her şeyini kendim yapıyorum. Doktorumuz ay ay yeni tarifler verdi, artık bu çorbalar başlanabilir, bu aydan sonra köfte olur vs diye gittik.

Selam arkadaslar bebegim 5 aylik ve bizde ek gidaya basladik yogurtla doktorumuz yedigi kadar vermemi soyledi ama bana biraz fazla gibi geldi 4 - 5 kasik yedi versem devaminida yiyicekti :) yogurttan sonra sebzeye gecis yapocaz sizce ilk hangi sebzeyle baslamaliyim havuc diye dusundum..

Selam arkadaslar bebegim 5 aylik ve bizde ek gidaya basladik yogurtla doktorumuz yedigi kadar vermemi soyledi ama bana biraz fazla gibi geldi 4 - 5 kasik yedi versem devaminida yiyicekti :) yogurttan sonra sebzeye gecis yapocaz sizce ilk hangi sebzeyle baslamaliyim havuc diye dusundum..
Merhaba öncelikle bebeklerimizin ayı hemen hemen aynı sanırım bende 3 gün elma verdim 3 gün havuç 3 gün armut şimdi de 3 gün patates püresi vericem. Daha sonra da yavaş yavaş karıştıracam ve çorba haline getirmeye başlayacam. İşte yavaş yavaş 1 çay kaşığı irmik yada pirinç ekleyecem. Günde 3 öğün veriyorum ben. Sabah pirinç unu öğle sebze yada meyve akşam yine yatmadan önce pirinç unu. Arı mamanın muzlu elmalı sebzeli sütlü pirinç unları var onları alıp değişik değişik veriyorum. Günde 1 kere de mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı koyuyorum kabızlık için. Şimdilik sadece bunlar :)

Ben meyva vermek istemedim ilk etapta tatli oldugu icin sebzeleri sevmeuebilor diye dusundum 2 gündür günde 1 kere yogurt veriyorum bebegim 23 eylul dogumlu :)

Ben meyva vermek istemedim ilk etapta tatli oldugu icin sebzeleri sevmeuebilor diye dusundum 2 gündür günde 1 kere yogurt veriyorum bebegim 23 eylul dogumlu :)
Benimki de 26 eylül doğumlu ama sütüm yeterli gelmediği için 20 gün oldu ek gıdaya başlayalı.yoğurtla başladım bende ilk başta yavaş yavaş her 3 günde bir yeni bişey deniyorum. :)

Bendede oyle oldu ne yazikki sutum azaldi once mamaya basladik simdide ek gida :) demekki bu aylarda genel olarak sutte azalma olabiliyor hep ayni seyi duyuyorum ben dun ilk defa verdim yogurt bugun kakasinda cok az kan vardi birazda kabiz gobiydi sizde oldumu boyle bi durum

Aynen benimkinin de kakasında 2-3 gün kan oldu doktora sordum normaldir korkma dedi. Kan yapıcı veriyorsanız ondan da oluyormuş. Kabızlık da yaşıyoruz ek gıdaya geçişte hemen hemen tüm bebeklerde yaşanabiliyor. Bağırsaklar alışana kadar. Günde 1-2 çay kaşığı zeytinyağı verebilirseniz eğer iyi gelir bi nebze.

X