Bebek Beslenmesi Ek besinler biberon mamasında azalmaya sebep olur mu?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Atrora

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2016
7
0
41
Merhaba Deneyimli Anneler,
Ben aranıza yeni katıldım bebeğim 4 ay 20 günlük. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine 4. ay kontrolümüzde günde bir öğün pirinçli sütlü kaşık maması vermeye başladım. Bunun dışında similac 1 mama kullanıyoruz. 4. ayından önce 4 saatte bir 150 içen kızım şu an 4 saatte bir 120-130 içiyor ve yatmadan önce kaşık mamasından da sadece 50 cc yiyebiliyor. Bu nedenle üzerini mama ile tamamlayayım diyorum ama ondan sadece 50 cc içiyor. Kısacası günde toplam 500-550 cc falan yemiş oluyor ek gıda dahil. Acaba bu değişim kaşık maması nedeniyle mi yoksa büyüme atakları ile mi ilgilidir? Benimle aynı problemi yaşayanlar yazabilir mi acaba? Bu arada 4 ay kontrolümüzdeki kilosu 6.378 gr.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…