Egzama Tedavisi

srnay7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2015
2
0
34
Egzama için İbrahim Saraçoğlu'nun dut kurusu kürünü duymuştum gerçekten işe yarıyor mu? Ve saça nasıl uygulayacağız?

Kür falan bilmem ama egzema için ben advantan m losyon kullanıyorum saç için ise şampuanı vardı ismini unuttum geçiriyor bir doktorunla görüş istersen geçmiş olsun

Teşekkür ederim.OTE="mervesivik, post: 44258711, member: 677412"]Kür falan bilmem ama egzema için ben advantan m losyon kullanıyorum saç için ise şampuanı vardı ismini unuttum geçiriyor bir doktorunla görüş istersen geçmiş olsun[/QUOTE]

Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır elimde (ufak bir bölge) ve dudağımdaki egzama ile mücadele ettim. Elimdeki çok rahatsızlık vermemesine karşın dudaklarım sürekli kabuk bağlıyor ve soyuluyordu. Katman katmandı yani. Denemediğim hiç bir şey kalmadı. Gitmediğim doktorda tabi. Geçirdiğim bu süreç cidden can sıkıcıydı.

Veeee yaklaşık bir aydır artık yoklar :))) Eğer çözüm bulursam herkesle paylaşacak demiştim ve paylaşıyorum:) İki şey çözüm... Birincisi şekeri hayatınızdan çıkarın. Gerçekten önemli bir etkisi varmış onu keşfettim. İkincisi ise mucize Nişadır. Aktarlarda satılıyor. Hatta aktarda mermer parçası gibi bulunuyor. Ben rica ettim onların öğütme makinasından geçirtip toz haline getirttim. Önce yok parçalamaz diyorlar ama ısrar edin, kolay parçalanıyor. Bu tozdan çay kaşığının ucu ile alıp bir miktar suya katıp içtim. Tadı çok kötü, o yüzden az suya karıştırın ki bir hamlede için. Çay kaşığının ucu ile olması önemli. Yarım çay kaşığından fazla olursa mide bulantısı yapıyor ama zararı yok. 3 gün sonra farkı görüyorsunuz ve 5 kullanımda elvada egzama. Nişadırın çok faydası varmış. İnternetten araştırın göreceksiniz. Eğer toz haline getirtmezseniz leblebi büyüklüğünde kırıp yutabiliyorsunuz.
Umarım bu derde düşmüş herkese şifa olur. Mutlaka sizlerde uygulama sonrası paylaşın sonucu. Muzdarip olan birinin derdine derman olur belki.

Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır elimde (ufak bir bölge) ve dudağımdaki egzama ile mücadele ettim. Elimdeki çok rahatsızlık vermemesine karşın dudaklarım sürekli kabuk bağlıyor ve soyuluyordu. Katman katmandı yani. Denemediğim hiç bir şey kalmadı. Gitmediğim doktorda tabi. Geçirdiğim bu süreç cidden can sıkıcıydı.

Veeee yaklaşık bir aydır artık yoklar :))) Eğer çözüm bulursam herkesle paylaşacak demiştim ve paylaşıyorum:) İki şey çözüm... Birincisi şekeri hayatınızdan çıkarın. Gerçekten önemli bir etkisi varmış onu keşfettim. İkincisi ise mucize Nişadır. Aktarlarda satılıyor. Hatta aktarda mermer parçası gibi bulunuyor. Ben rica ettim onların öğütme makinasından geçirtip toz haline getirttim. Önce yok parçalamaz diyorlar ama ısrar edin, kolay parçalanıyor. Bu tozdan çay kaşığının ucu ile alıp bir miktar suya katıp içtim. Tadı çok kötü, o yüzden az suya karıştırın ki bir hamlede için. Çay kaşığının ucu ile olması önemli. Yarım çay kaşığından fazla olursa mide bulantısı yapıyor ama zararı yok. 3 gün sonra farkı görüyorsunuz ve 5 kullanımda elvada egzama. Nişadırın çok faydası varmış. İnternetten araştırın göreceksiniz. Eğer toz haline getirtmezseniz leblebi büyüklüğünde kırıp yutabiliyorsunuz.
Umarım bu derde düşmüş herkese şifa olur. Mutlaka sizlerde uygulama sonrası paylaşın sonucu. Muzdarip olan birinin derdine derman olur belki.
Bu dediginiz bebeklerede uygulanabilirmi acaba? Benm bebegmdede dizlernde var yüzundeki gecti ama dizlerinde ki gecmiyor

Ben Nişadır ile yeni tanıştım. Zararlarını internetten arattım ama ilaçlarda bile olduğunu yazmışlar. Yararlarından bahsetmişler. Ama bebeklerde kullanılırmı konusunda bir bilgi görmedim. Belki doktora danışabilirsiniz.

Ben Nişadır ile yeni tanıştım. Zararlarını internetten arattım ama ilaçlarda bile olduğunu yazmışlar. Yararlarından bahsetmişler. Ama bebeklerde kullanılırmı konusunda bir bilgi görmedim. Belki doktora danışabilirsiniz.
Tesekkür edermm gecmis olsun sizede

O kullandığınız ilaçları 13 sene kullandım kılcal damar çatlaması yüzde tuglenme kaytan gıbı bıyıklar 2 sendedir epılasyon gıdıyorum o sırf kortızon bılgınız olsun

Çok değişik bir yöntem ama küçükken ellerimde egzama vardı her sene bellı zamanda olurdu doktorun verdıgı kremler fayda etmedi kuruluk gerılme ve en sonunda catlama yapıyordu parmaklarım kesık gibi yarılıyordu ilkokulda kalem tutamazdım artık anneannem geldı ısırganotu getırmiş kına geıtrmıs ısırganotu nu ezıp Kınayla karıstırdı ben uyurken ellerıme surmusler sabah uyandım ellerımı yıkadılar ben kavga kıyamet okula gitmem ama iykide yapmışlar bir daha olmadı eğer başına gelen varsa ara tatıllerde çocuğunuza denersınız kıyamet kopmasın:KK48:

Alternatif olarak ısırgan yagı yada suyunu dizlerine pamukla sürebilirsin işe yarıcakmı bakalım o şekılde :KK58:

O yazdıgın losyon ve kremlerin surekli tekrarlayan egzemalarda kulluanımı helede yüz bölgende ise deri incelmesi kılcal damar catlaması hata sakal derecesinde tüğlenme yaptıgını biliyormusunuz ve o kremler asırı kortizon içeriyor siz sadece bastırıyorsunuz ve tekrarlıyor içerden kesmediğiniz sürece egzema her zaman cıkar

X