Eflatun dan...

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
Eflatun'a iki soru sormuslar.

Birincisi ; "Insanoglunun sizi en çok sasirtan davranislari nedir ?

"Eflatun tek tek siralamis :

- Çocukluktan SIKILIRLAR ve büyümek için acele ederler. Ne var kiçocukluklarini özlerler...

- Para kazanmak için sagliklarini yitirirler. Ama sagliklarini geri almakiçin de para öderler...

- Yarindan endise ederken bugünü unuturlar.Dolayisiyla ne bugünü ne deyarini yasarlar...

- Hiç ölmeyecek gibi yasarlar. Ancak hiç yasamamis gibi ölürler...

Sira gelmis ikinci soruya ; "Peki sen ne öneriyorsun?"Bilge yine siralamis ;

- Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayin! Yapilmasi gereken tek sey,sadece kendinizi "sevilmeye" birakmaktir..

.- Önemli olan; hayatta "en çok seye sahip olmak" degil, "en az seye ihtiyaçduymaktir"..

(alinti)

süper paylaşım için teşeküürler tuanacım
Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayin! Yapilmasi gereken tek sey,sadece kendinizi "sevilmeye" birakmaktir..bu söze bayıldım çok doğru, ben bıraktım kendimi valla ohh sevende sevmeyende canı sağolsun :)))

süper paylaşım için teşeküürler tuanacım
Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayin! Yapilmasi gereken tek sey,sadece kendinizi "sevilmeye" birakmaktir..bu söze bayıldım çok doğru, ben bıraktım kendimi valla ohh sevende sevmeyende canı sağolsun :)))

tskler canim benim:eek::1hug:a.s.

hayatta "en çok seye sahip olmak" degil, "en az seye ihtiyaçduymaktir

yine güzel bir paylaşım canım alkisalkisalkis

Ne denilebilirki mükemmel sözler canım güzel yüreğine sağlık bitanem a.s.
keşke bunları okuduktan sonra unutmasak hemen uygulamaya geçsek bugün bitti yarın ise meçhul :nazar:

Ne denilebilirki mükemmel sözler canım güzel yüreğine sağlık bitanem a.s.
keşke bunları okuduktan sonra unutmasak hemen uygulamaya geçsek bugün bitti yarın ise meçhul :nazar:

:eek:tskler canim benima.s.
kessinlikle hakklisin canim nekadar uygulayabildigimiz yada uyguladigimiz mechul:nazar:

- Para kazanmak için sagliklarini yitirirler. Ama sagliklarini geri almakiçin de para öderler...

- Yarindan endise ederken bugünü unuturlar.Dolayisiyla ne bugünü ne deyarini yasarlar... çok güzel yazı canım ellerine sağlık alkisalkisalkis

- Yarindan endise ederken bugünü unuturlar.Dolayisiyla ne bugünü ne deyarini yasarlar... çok güzel yazı canım ellerine sağlık alkisalkisalkis

a.s.tskler canim begendiysen ne mutlu bana:1hug:a.s.

X