Ece 3, ay 3 haftalık dişi çıktı...

...DiLeK...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
208
0
Ben erken disçıkarmışım, benim rekorumu kıramadı..ama şaka bir yana ne heyecanlı birşeymiş bu, dün farkettim, farkettiğimden beri de başka birşey düşünemez oldum.
Çok mutluyum, darısı bütün bebişlerin başına :ecrin_bebek:

Son düzenleme:
Hayırlı olsun canım benim. Minik Ece huysuzluk falan yaptımı annesi diş çıkarırken bizi bilgilendirirmisin?

Teşekkür ederim gamze_linacığım... Huzursuzluğu hiç olmadı, sadece sürekli salya ve eli ağızında, ne bulsa ağzına sokmaya çalıması oldu, ki o halleri çok şirin.
Öyle gece uykusuzluk, iştah kapanması veya ateş benzeri şeyler yaşamadık çok şükür.:ecrin_bebek:

hayırlı olsun darısı bizlere inş benim oğluşumda da var o belirtiler ben de diş çıkaracağını tahmin ediyorum salyası çok akıyo önlük kalmıyo ıslanmaktan eli de ağzından hiç çıkmıyor zaten doktorumuz diş eti kaşınıyordur dedi bekliyoruz hayırlısı ama erken çıkarmasının bir sakıncası olur mu acaba bilgisi olan var mı hani diş eti tam gelişmemiş oluyor ya

canım gözün aydın benim kızımda çok salya akıtıyor acaba dişmi çıkaracakCADIARZU darısı bekleyen herkesin başına:ecrin_bebek::nazar:

gözün aydın canım benim. Allah geri kalan dişlerinide sağlıkla çıkarmasını nasip etsin. darısı başımıza.

hayırlı olsun darısı bizlere inş benim oğluşumda da var o belirtiler ben de diş çıkaracağını tahmin ediyorum salyası çok akıyo önlük kalmıyo ıslanmaktan eli de ağzından hiç çıkmıyor zaten doktorumuz diş eti kaşınıyordur dedi bekliyoruz hayırlısı ama erken çıkarmasının bir sakıncası olur mu acaba bilgisi olan var mı hani diş eti tam gelişmemiş oluyor ya

hmmm...

Son düzenleme:
hayırlı olsun canım.benim bildiğim erken çıkarsa erken dökülür derler.inşlah böyle bişi olmaz.ben 5 aylıkken çıkarmışım şimdi dişlerimle ilgili çok problemim var.
benim kızımında damağında beyazlık var dişi belli oluyo ama damağını yarmadı daha.seninki yardımı tam olarak.dışarda görünüyomu.bizde bebekler diş çıkarırken diş hediği kaynatırlar çabuk çıksın diye :)))))))))

teşekkür ederin sgselçukçuğum, beyaz gözüküyor, elime tırtıklı birşey de geliyor, zaten yavrum benim, dişeti kaşınırken ben de parmağımla bazen yardım ediyorum ki o zaman mest oluyor böyle grrrr grrr gibi sesler çıkarıyor, tırtıklı olmasından dolayı dişten süphelenmiştim

Daha önemlisi çay bardağı tıklattım..şöyle narin bir tık tık sesi geldi :)))

Bu arada bebeğe florür veriliyor, dişleri sağlam ve sağlıklı olsun diye.

Biz şu an ingilteredeyiz, ve bizim oturduğumuz bölgede musluk suyuna zaten katıyorlarmış (mamasını falan musluktan suyu kaynatarak yapıyoruz) o nedenle fazla florur zararlı olur, dişleri sarı yaparmış.
Ama eğer kullandığın suda florur yoksa, doktora da danışarak, ilave florur takvise yapılması öneriliyor.

Ayrıca son mamasından sonra, uykudan önce diş temizliği. Özel lastik fırçalı diş fırçaları varmış, onlardan önerdiler.
Valla şimdiki anneler çok bilinçli:nazar:, bence bebeklerimizin çok sağlam ve sağlıklı dişleri olacak, çünkü diş kalitesi kalıtsal değil, bakım meselesi. İlk dişlere ne kadar özen gösterirsek, sonrakiler de o kadar sağlam olacak..
uff amma yazdım..

X