Düzenli Evimiz & Hayatımız

Nane Limon Kabugu Nane Limon Kabugu nanecim mesele yufkanın sarılabilecek olması değil çözülen hiç bir ürün tekrar dondurulmaz.
İster et türü olsun ister meyve sebze ister pişmiş ürün ne olduğu farketmez.

Ama pişirip dondurursan olur onda sorun yok.

Hayalkuran Hayalkuran biz beslenme için hep pişirip koyuyoruz canım hiç bişey olmaz taze koyduğun şey çözülünce de taze oluyor ha fırına atıp ısıtarak da tazeleyebilirsin
Bonus salamura yaprak alıyoruz alır almaz suyunu süzüp buzluga koyuyoruz birleştikçe çıkarıp sarıp tekrar buzluga koyuypruz senelerdir hiç bir şey olmadı 🤔

Şöyle benim kv toplu Böreklik yapıyor buzluğa koyuyor herkesin yaşadığı yer uzak elti görümce gibi evlerine gidince çözülmüş oluyor haliyle o zaman sarıp buzluğa atıyorlar bende dahil eltim gıda mühendisi buradan çiğ sütü dondurup götürüyor orada pişirip küçük şişelerde tekrar buzluğa atıyorum diyor ben sütü ikinci kez buzluğa atmam mesela
Pişirdiği için sütü sorun olmaz sanırım. Sütü eti bende koymam. Ama diğerlerini hep yapıyorum 🙈

Son düzenleme:
Bonus salamura yaprak alıyoruz alır almaz suyunu süzüp buzluga koyuyoruz birleştikçe çıkarıp sarıp tekrar buzluga koyuypruz senelerdir hiç bir şey olmadı 🤔

BEn de öyle yapıyorum salamurayı dondurucuya koyuyorum pişireceğim kadar çıkarıyorum.
Artarsa yaprak geri koymuyorum dolabın içine koyuyorum birkaç gün içinde kullanıyorum.

Bişey olur demedim zaten bu şey gibi sigara akciğer kanseri yapıyor ama her içen akciğer kanseri olmuyor.

Bakteri üretiyor diye tekrar dondurulmaz.
pişmiş ürün çözülmesi beklenir ama tam pişmemiş ürünler yarı donuk kullanılıyor

Şöyle benim kv toplu Böreklik yapıyor buzluğa koyuyor herkesin yaşadığı yer uzak elti görümce gibi evlerine gidince çözülmüş oluyor haliyle o zaman sarıp buzluğa atıyorlar bende dahil eltim gıda mühendisi buradan çiğ sütü dondurup götürüyor orada pişirip küçük şişelerde tekrar buzluğa atıyorum diyor ben sütü ikinci kez buzluğa atmam mesela

Çiğ sütü dondurmakta sorun yok doğrusu o. Ama çözdürüp birazını yoğurt yapar gerisini koyarsan o olmuyor işte yufkada aynı.

BEn de öyle yapıyorum salamurayı dondurucuya koyuyorum pişireceğim kadar çıkarıyorum.
Artarsa yaprak geri koymuyorum dolabın içine koyuyorum birkaç gün içinde kullanıyorum.

Bişey olur demedim zaten bu şey gibi sigara akciğer kanseri yapıyor ama her içen akciğer kanseri olmuyor.

Bakteri üretiyor diye tekrar dondurulmaz.
pişmiş ürün çözülmesi beklenir ama tam pişmemiş ürünler yarı donuk kullanılıyor
Risk var yani haklısın

Balkonda ayrı var.
Mutfakta ayrı var.
Çöp kovam..
İkiside doluyor .
😀😃😄
Hepsini tek seferde at beybi yürüyüş olsun diye atma 😂
Bu konuda aynen bende doluyum sabah iki konu vardı Bdv de

Konu başka ama kendi inançlarını inanmadıklarını yazıyorlar bazen dine inanca laf ediyorlar

Ve insanı çileden çıkaran şeyler yazıyorlar sonra tartışmalar büyüyor dini bölüm var oraya yazmaları gerekiyor çoğu konuyu

Kız sormuş hiç dinle ilgili namazla ilgili bir şey öğrenmedim diye bazende bilerek konu açılıyor çünkü hassas konu

Diğeri diyor ki ben öğrenmedim öğrenmekte istemem gibi herkesin inancı zerre umrumda değil fakat konuyu atesleyenler oluyor

Son zamanlarda dina laf eden yok eskiden ne kavgalar olurdu neler neler yazarlardı

En güzeli yasak olması öğrenmek isteyen her yerden öğrenir yeter ki o istek olsun
Ya hayır ben böyle düşünmüyorum buna da bi düzen kurabilirler bence. Çünkü bi çok bilgiye netten ulaşmakla burda akıl alışverişi yapmak aynı değil bence.
Hele geçen biri afrikada kesilen adak kabul oluyor mu falan diye bişey sordu. Yani o bile kapatılmış ne alaka dedim
Evet hatırlıyorum ben kadına özelden yazmıştım sonra

Çiğ sütü dondurmakta sorun yok doğrusu o. Ama çözdürüp birazını yoğurt yapar gerisini koyarsan o olmuyor işte yufkada aynı.
Genel doğru öyle tekrar dondurulmaz ama marketlerin dondurulmuş ürünleri bile eve gelene kadar çözülüyor örneğin bezelye aldım indirim denk geldi birini pişirdim diğerlerini buzluğa attım tekrar çoğu kişi de yapıyordur bunu zaten tam olarak soğuk zincirle mi giriyor o markete orası da meçhul zaten

Oraya gidene kadar çözülüyor oda pişirip buzluğa atıyormuş gıda mühendisi olunca daha çok bunları yapmayın demesini beklerdim oysa ki

Hepsini tek seferde at beybi yürüyüş olsun diye atma 😂

Ya hayır ben böyle düşünmüyorum buna da bi düzen kurabilirler bence. Çünkü bi çok bilgiye netten ulaşmakla burda akıl alışverişi yapmak aynı değil bence.

Evet hatırlıyorum ben kadına özelden yazmıştım sonra
Olur

X