Düzenli Evimiz & Hayatımız

Yazan oldu mu ayşen kalonçe ya da kalonşo. Dayanıklı ama bi o kadar hassas çok çabuk bit olur kül hastalığı olur ama olmazsa çok uzun durur çiçekleri üstünde
İnşallah uzun yaşar saksı alicam inşallah
Gönül geç değil kuzum hatta erken bana göre 3 yaşta en rahatı oluyor.

Ama yapabilen çocuk yapar tabi hepsi aynı değil takılma sakın yaşa
3 yaşına şubatta girdi önümüzde ki ay denicem inşallah
Yok canım geç değil çocuktan çocuğa da değişiyor kardeşimin çocukları 1 yaşta bıraktı abiminki 4 yaşında
bende yaz tatilini bekleme taraftarıydım zaten
Oğlum da 3 yasini 3 ay geçti bakalım inşallah kolayca alışır geçen anneannesine beze yapmak daha rahat oluyor demiş bunu söyleyecek kadar da aklı eriyor

Bende neler yaptım yazayım
Öğlen namazı kılıp yemek yaptım
Kuru pilav
Mutfağı temizledim
Bulaşık m. Boşalttım doldurdum
Yıkanmis birkaç parça camasiri makinede unutmusum onları kısa programda yıkayıp astim
sonra hazırlanıp çıktık
Eve gelince salata yaptım
Sofrayı kurdum
Yemek sonrası hemen bualsikalri makineye koydum️ düdüklü yıkadım
Kalan yemeği.dolaba koydim
Çay demledim
Gitmeden evi toplu birakamamistim
Oturma odasını topladım supurdum
Toz aldım
Antre salon çocuk odası yatak odası da topladım supurudm
Çay içtik
Oglumu uyuttum
Saatlerdir boş boş takılıyorum
Bi şeye bakacak gibiyim ama neye baktığım da belli değil
Ders mi çalışsam ne yapsam bi türlü başlayamadım kendime gıcık oldum ve hemen Yatmak yok dedim ortamı hazırladım biraz ders çalışıp öyle yatarım

Hiç geçmicek gibi. Gece ağlamalarını sürekli uyanmaları o kadar özledim ki. Mezarda orda bedeninin olduğunu bilmek bunu düşünmek mahvediyor beni. Çıkarıp sarılasım geliyor.

Kıyaslanmaz ama anlıyorum ben seni sero cenazemizden sonra ilk yağmurda çok ağlamıştım kıştı üşür ıslanır gibi hissetmiştim hep annemi.

Ruhuna diye okunanları bağışlamayı dilim kabul etmiyordu.

Yakınımda gördüğüm bir şey var ölenlerin ardından en yakını bir süre hep bahsetmek istiyor giden kişiden. Çok alakasız bi yerde bakıyorsun oraya gelmiş konu.
Ben de öyle oldum.

Şİmdi seninde hep aklında hep dilinde olabilir bunun için ne bizden ne de yaradandan çekinme.
Evladını kaybettiğinde Peygamber efendimiz de üzerine kapanıp ağlamış bu acılar bizim için.
İsyan değil gözyaşların hasretin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…