Düzeliyor sandim..

benkimimki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2010
307
2
offf o kadar doluyumki..konumu bilen bilir..maddi sorunlar,harcamalarina dikkat etmeyen kocam,altin bozdurup bozdurmama davasi,esimin soguk davranislari,saygisizligi, ilgisizligi,ayrica en sinir oldugum mevzulardir maddi konularin sorun olmasi ama hamile oldugumuda belirtim bu arada 4 aylik ve 5 aylik evliyiz (istemeden olan bir hamilelik)

gecenlerde bi topik actim..biri esimle aramizda duygusal anlamda olan sorunlardan dolayi..digeri esimin harcama problemi borclarimiz ve benden altinlarimi istemesi..bende sizlere sordum..bircogunuz hayir bu adam bu haliyle devam ederse verme dediniz.. en son gelismede gecen hafta benimle konustu..artik banka karti sende kalsin..gelir gider sen bak..guven kazan boylece..bana harslik ver yeter diye..aramiz duzelmisti..sevgi sozculeri..opucukler..ohh dedim gecici durummus..bu arada esimin en son maasi henuz gelmedi..hesapta pek bi para yok yani.. lutfen simdi bana yine yardim edin..olanlari yaziyorum..

son iki gundur esim yine konuyu altinlara getirdi..(borcumuz 5 bin euro,12. aya kadar zamani var, esimin maasi iyi,bende aylik aliyorum maas,ve ayrica esimin eskiye ait kendi borclari var onlari katmiyorum hic, altinlarimda bozdursam yaklasik o da bi 5 bin euro eder etmez)ben pek uzerine gitmedim konunun..bugun o isi vardi disardayken bana mesaj atti..altin fiyatlari su anda iyi soralimmi bikac yere..ne dersin gibi..cevap yazmadim..eve geldi..oturduk kahvalti ediyoruz..ee mesajimi almadinmi dedi..aldim da dedim..neden bu kadar dustun bu konuya tekrar dedim.. sen bana 1 hafta once demedinmi sana birakiyorum diye dedim..ben hayir bozdurmam demiyorum ama altin bozdurmak 5 dakikalik is,ilk olarak gelen ayliklarimizi bi degerlendirelim, ney nekadar nereye yetiyo,kalan acik miktara bakalim dedim..yani biraz zamana ihtiyacim oldugunu,guven bekledigimi belirtmek istedim.. o da dediki,tamamda ben istiyorumki borclarimiz tamamen kapansin,elimize gelen ayliklarla bebek odasi falan filan alalim..paramiz tamamen bize kalsin..bende dusunuyorum tabi dogru cevabi verebilmek icin, soylediklerini degerlendiriyorum.. ve merak ettim sordum..dedimki ben desemki..hayir hicbirini vermiyorum ne olur ( denemek istedim) ne olcak,,halinden sikayetci olmicaksin..su yok bu yok diye igneledi..neyse dedim..zamanimiz var daha..bakalim dedim..soz vermek istemedim al hepsini tamam yarin bozduralim diye..cunku hazir yeyince yerine koymak zor..ne kadar az bozdurursak o kadar iyi mantigi benimkisi..sonra onlar ikimizin degilmi gibi bi laf etti..yine uzerine dusmedim.. bu gitti yatti oglen oglen..bende biraz oyalandim kk'da baktim kalkmiyo yanina gittim dedimki ben biraz annemlere gidiyorum..annem rahatsiz bu aralar, uff filan iyi git ..cikarken bi tavirliydi.. annemlere geldim mesajlar basladi.. ilk mesaji'' hersey senin istedigin gibi olamaz'' benim istedigim neki..ikimizin iyiligi degilmi yazdim.. ve en kiricisi geldi '' madem boyle diyosun,bundan sonra sen kendi paranla ben kendi paramla geciniriz,masraflari bölüsüruz, ben senin secimlerin yuzunden boyle yasayamam filan'' bende ne sacmaliyosun, boyle evlilikmi olur..insan aldigi karisina bamazmi..ne demek masraflari boluselim,bu gune kadar ayligim oldugu gibi ortak hesaba gecmediimiki senden ne sakladim filan yazdim.. dedimki..altinlarii hooop onune sermedim diyemi butun bunlar.. vermicemmi dedim..tamam halledicez merak etme demedimmi..kendimimi dusunuyorum ben dedim.. hayir vermem diyebiilirdimde dedim..bebegimide dusunmek zorundayim dedim.. ve yine ayni tarzda mesajlar..ben boyle bi kocayi napimki ben bana bunlari sayan adami..cocuk icinde olsa bu evlilik yururmu boyle diye yazdim. madem boyle koca olmazmis boyle evlilik olmazmis bosanirsin o zaman diye..zoruma gitti tamam bosa o zaman yazdim..tamam altinlarinida al git,(sanki derdim altin)cocugumu bana birak aman onuda ac birakirsin sen yazmis..dedimki ben o kadar vicdansizmiyim,pintimiyim,,oyle paragöz olsam seninle isim neydi..bugune kadar o sikintilari beraber cekmedikmi..niye boyle nankorce konusyosun yazdim.. demekki kac gundur butun o iyi davranmalar(ki aklimdan gecmedi degil) göz boyamamiydi dedim,cocukmu kandirdin sen guya dedim..derdin bumuydu yazdim..bu arada annem, kizim ne bu mesaj trafigi biseymi var diyo ama aglamamak icin kendimi zor tutuyorum.. hayir yok diyorum..nasil anlatirim bunlari.. sonra onun utanmasi gereken yerde butun bu sozlerden olanlardan sonra ben utandim..boyle bi konusmaya dahil oldugum icin,,lanet olsun dedim..baskasi olsa bu laflarindan sonra tek kurus vermez,verdigini isterken dedim ben senin kadar gurursuz olmicam ve taktiginiz ne varsa (8 bilezik bi set 14 ayar, bide kunye.kucuk altinlar filan hediyelikler bozdurmustuk zaten ) taktiginiz ne varsa yarin getirip onune koycam,, istedigini aldin iste rahatla..gerci sayende bende belimi bi sure dogrultamam ama gururum daha onemli..Allah bana yardim eder yazdim.. sonra yine kendini hakli cikarmaya calisan suclayici sacma mesaj filan yazmis.. off cok uzattim neyse..
artik bundan sonra bu evlilikte saygi kalirmi hic..sevgi varmiydiki acaba..nasil bu hale geldik.. benim kocam bu mu? o kadar kotuyumki arkadaslar.. beni bu hadar kolay harcayabildi.. hemde maddiyat icin.. kayinvalidemi aradim.. baska sehirdeymis.. musaitmisin konusalim dedim. yarin goruscez..cok samimi degiliz kayinvalidemle,cokta uzak degil.. adil bi insan oldugunu dusunuyorum..gerci insanlara guven kalmadi da.. onunla konuscam yarin bu durumu.. olan biteni anlaticam..altinlari o yapmisti.. verecegimi soylicem..aramizin bu hale geldigini.. off altinlar annemlerin evde kasada..onlari ordan almam icinde bi neden lazim..simdi anne ver desem kizim aman noldu dicek.. istemiyo bozdurmayin ilerde lazim olur diye evham yapcak.. bari banka kasasina koycaz deyim.. hadi neyse ogrensede en fazla bizim icin uzulur de,,bu aramizdaki olaylari nasil anlaticam annemlere.. off bilmiyorum napmaliyim..cok uzattim kusura bakmayin nolur.. cok moralim bozuk cokk...

Son düzenleme:
erkekler anlayamaz canım sen ne kadar mantıklı düşünsende anlayamazlar ve sen o altınları versen bile borcunuz bitmeyecek bende yasadım aynısını hala borc ödüyoruz yarın götür koy eline altınları bi süre annemlerde kalcam de bakalım hatalı oldugunu anlayacak mı annenede rahatsızım hamilelik zor geciyor sende kalcam dersn olmaz mı

bugun zaten gitmesim eve canim.. icimden gelmedi resmen..ablamlardayim su an..onlarda sezdi biseyler..ama kimseye anlatamiyorum..burda yat bari filan dedi caktirmadan gec oldu eve gitme gibi..tamam dedim..gerci pek umurunda degil kocacigimin,,nadiren yatarim burda annemlerde gerektigi zaman ama habersiz kaliyorum bugun..ama ne aradi ne sordu.. kendine gore hala hakli..yani hatasini anlicani sanmiyorum..aslinda bugun gidip atcaktim altinlari onune ama hafta sonu anne hadi ver desem..bankalar kapali..dikkat cekip konu iyice buyusun istemedim..kimseye der anlatcak halim yok..annem zaten evhamli bi insan..off hicbisey olmamis gibide gidememki eve degilmi..

Son düzenleme:
bu arada sorun su anda benim icin sadece altinlarda degil... vermeyide dusunuyodum..biraz zaman gerekliydi sadece..harcamalarina gercekten dikkat etcekmi filan.. beni yazdigi mesajlar yikti.. sizce bi koca yazarmi boyle.. benmi cok duygusalim dicem..kaldiramiyorum hazmedemiyorum o sozleri...

Sıkıntılarınızı keşke mesajlamadan , konuşarak halletseydiniz.
Böyle mesajlaşmayla boşanma noktasına gelmek saçma açıkçası.
Eşsiniz sonuçta, sevgilililerden bir farkınız olmalı,
bu tarz konuları mesajla değil, yüzyüze konuşmak lazım.
Yazı dili herşeyi yanlış anlamaya müsait bir dil.
Açıkçası bence hala vermemeliydiniz altınlarınızı.
Benim anladığım kadarıyla, sizin borçlarınız aslında alınan aylık paralarınızla ödeniyor, yetiyor.
Yalnız bir an önce o diğer borcun kapanması ve rahatlama taraftarı eşiniz.
Halbuki yaptığı hesap çok saçma, borcunu kapatmaya çalışırken, bir borçtan kurtulmaya çalışırken,
elinizdeki toplu paradan, yani altınlardan oluyor.
Bunun yerine aylık kapatmak o borcu daha mantıklı.
Ben erkeklerin böyle elinde ne varsa bozduracaksın , bana vereceksin mantığına karşıyım.
Gururum varda deseniz, vermeseydiniz keşke bence.
Eşinizin gururu yokmuş bakın demek ki.

valla mantıklı olmayabilir ama sadece okurken içimden geçenleri yazıyorum.çocuk olmayacaktı boşayıp borçlarıyla başbaşa bırakacaktın ne hali varsa görsün.evlenmeden önce yaptığı borçları da ödetmeye çalışıyor.madem ev bakıp geçindirecek gücü yok artı borcu çok ne diye evlenmiş.bir koca eşine masrafları bölüşelim der mi bu ne biçim evlilik.kusura bakmayın da işi kıvamına sokmak için ağzına geleni söyleyen biri...daha fazla yazmayayım zira yapıcı olmam gerekirken yıkıcı olacağım..allah size sabır versin,yardımcınız olsun..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…