düz ve içe dönük göğüs ucu için avent niplette kullananlar yardımınızı istiyorum

busealeyna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2012
39
0
düz ve içe dönük göğüs ucu için avent niplette kullananlar yardımınızı istiyorum.Göğüs uçlarım soğukta yada banyoda ilk su vurduğunda ya da dokunulduğunda çıkıyor sonra kayboluyor:KK43: İlk çocuğumu bu yüzden emziremedim.Daha doğrusu bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim.şimdi 3 aylık hamileyim ve bebeğimi emzirebilmeyi deli gibi istiyorum.Avent niplette göğüs ucu çıkarıcı sipariş ettim.Kullananlar varsa bana yardımcı olur musunuz?Ne zaman hangi ayda kullanmalıyım faydasını gördünüzmü?

Arkadaşlar ben aldım nipletteyi. Doktorum suyumun az olduğunu ve erken doğum olabileceğini söylediği için kullanmaya karar verdim. 37. Haftadan beri kullanıyorum ve çok faydasını gördüm. İlk zamanlar nipletteyi çıkardıktan sonra ucu hemen içine kaçıyordu ama şimdilerde baya dışarda duruyor. Oğlumunda daha doğmaya hiç niyeti yok gibi bende hergün kullanıyorum ihmal etmeden. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Önceden oğlumu emziremeyeceğim onunla tensel temas kuramayacağım diye çok üzülüyordum ama şimdi çok rahatım mutluyum. Meğer benim de göğüs uçlarım varmış :) Göğsümden süt falanda gelmiyor. Yalnız nipletteyi takmadan önce göğüs ucuma zeytinyağı ve kayısı çekirdeği yağı sürüyorum. Tahriş veya çatlama falan olmasın diye. Mustela göğüs ucu çatlak kremini de almayı düşünüyorum ama tembelliğimden almadım daha. Niplettenin fiyatı çok ucuz değil ama oğlum için değer. Eczanelerde daha pahalı 115 tl den başlıyor bebek mağazalarında da bulunuyor oralarda da 100 den başlıyor. almadan önce çok araştırdım ve en uygunu 90 tlye buldum. Daha ucuzunu bulamadım.

X