Düz ve içe dönük göğüs ucu için Avent Niplette kullananlar yardımınızı istiyorum.

busealeyna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2012
39
0
düz ve içe dönük göğüs ucu için avent niplette kullananlar yardımınızı istiyorum.Göğüs uçlarım soğukta yada banyoda ilk su vurduğunda ya da dokunulduğunda çıkıyor sonra kayboluyor İlk çocuğumu bu yüzden emziremedim.Daha doğrusu bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim.şimdi 3 aylık hamileyim ve bebeğimi emzirebilmeyi deli gibi istiyorum.Avent niplette göğüs ucu çıkarıcı sipariş ettim.Kullananlar varsa bana yardımcı olur musunuz?Ne zaman hangi ayda kullanmalıyım faydasını gördünüzmü?

busealeyna merhaba,

ben bu urunu ayse oner'in bir seminerinde duymustum. emziremeyen bir anneye oneriyordu ayse hemsire.
pek cok anne bu durumda senin gibi aslında, bunun bir sorun oldugunu anlamak cok onemli.
avent'inki operasyonsuz, agrısız kalıcı cozum alınabilecek pratik bir alet.
ben cok merak edip arastirmistim, en detaylı bilgiyi avent'in kendi blogunda buldum xxxxxx yorumlarda da bolca soru sorulmus. umarım yardımı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben doğumdan sonra kullandım (böyle bi aletten o zaman haberim oldu) işe yarıyor hamileyken kullanırsan daha iyi olur. inşallah emzirebilirsin bebeğini
silikon uçlarıda denedim ama hem kullanması zor kayıyor yapışmıyor hem de bebeğimin damağını yara yaptı

Arkadaşlar ben aldım nipletteyi. Doktorum suyumun az olduğunu ve erken doğum olabileceğini söylediği için kullanmaya karar verdim. 37. Haftadan beri kullanıyorum ve çok faydasını gördüm. İlk zamanlar nipletteyi çıkardıktan sonra ucu hemen içine kaçıyordu ama şimdilerde baya dışarda duruyor. Oğlumunda daha doğmaya hiç niyeti yok gibi bende hergün kullanıyorum ihmal etmeden. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Önceden oğlumu emziremeyeceğim onunla tensel temas kuramayacağım diye çok üzülüyordum ama şimdi çok rahatım mutluyum. Meğer benim de göğüs uçlarım varmış :) Göğsümden süt falanda gelmiyor. Yalnız nipletteyi takmadan önce göğüs ucuma zeytinyağı ve kayısı çekirdeği yağı sürüyorum. Tahriş veya çatlama falan olmasın diye. Mustela göğüs ucu çatlak kremini de almayı düşünüyorum ama tembelliğimden almadım daha. Niplettenin fiyatı çok ucuz değil ama oğlum için değer. Eczanelerde daha pahalı 115 tl den başlıyor bebek mağazalarında da bulunuyor oralarda da 100 den başlıyor. almadan önce çok araştırdım ve en uygunu 90 tlye buldum. Daha ucuzunu bulamadım.

bi dönem bende de o sorun vardı ama plastik mandalın ucuyla devamlı çok sıkmadan hafifçe dışa çeke çeke çıkarttım şimdi varlar :)

bi dönem bende de o sorun vardı ama plastik mandalın ucuyla devamlı çok sıkmadan hafifçe dışa çeke çeke çıkarttım şimdi varlar :)
Farkli yontemler deneyenler var ama zarar vermekten korkuyorum :) Gerci niplette in de claisma mantigi cok basit ama deneyelim bakalim bugun siparis verdim :) Bu arada almayi dusunenler varsa hala fiyatini gayet uyguna buldum kizlar internetten.

çıkana kadar uğraştım ama tabiki hafif hafif, bazen de işaret ve baş parmağımla hafifçe çektim bi zararı olmadı devamlı yapmaya da gerek olmadı 7 8 ay evvel yapmıştım şimdi varlar kalıcı oluyor bi çıktı mı tamamdır :)

Tesekkurler canim yorumun icin. Ben de Avent niplette aldim, 3 4 gundur kullaniyorum ama faydasi olacak gibi, gunden gune fark daha belirginlesiyor. Senin yorumun da umut verdi, cok sagol

Ben bu ürünü aldım bikaç ay kullanmıştım baya çıktı sonra yeter dedim bir süre kullanmadım sonra tekrar içeri kaçtı ama elimde uğraşınca çıkıyo. Ben kaybettim bi tane daha almayı düşünüyorum. Tek sorun biraz büyütüyo göğüs ucunu.Haricinde ben çok faydasını gördüm inş sizdede işe yarar

Aynen ya, kocaman oluyor :S Guzel gorunmuyor o zaman da. Kullanmakla kullanmamak arasinda kaliyorum. Ilk gunlerdeki hevesim kacti :S Sonradan dogal boyutuna gelir mi acaba ciktiktan sonra .. ?

Hiç olmamasındansa büyük olması daha az sorun benim için Çok büyük sorundu içte olması çünkü ikiside hiçbir şekilde çıkartılmıyordu. Hep içine kaçıyordu tedirgindim ameliyat gerekli die Şükür daha iyiyim şimdi şu an elimle zorlayınca çıkıyo neyseki tekrar alıp tamamen çıkartıcam inşş

Bence de al yine. Ben ebebekten %50 indirimle 50 Tl ya almistim 2 ay once. Baya iyi fiyatti. Normalde en ucuz 80 civari gormustum. Sen de takip et, yakalayinca indirimi kacirma

kıslar mrb.ben yeni üye hem de anne adayı:) benim de göğüs ucum düz hemde hamileliğimin 25. haftasındayım.niplette almak istiyorum ama şimdi başlamasam mı.doğumu tetikler diyorlar ya.doktoruma sordum böyle bi sorunum var napmam gerekiyor diye,çıkar çıkar doğumdan sonra diye gayet sokaktaki insan gibi cevap verdi:)

Dogumu niye tetikleyecegini anlamadim. Cunku sadece bir vakum gibi meme ucunu disari cekiyor. Ben bekarim ve meme cerrahi doktorum vardi muayeneye gittigim, o denemekten bir sey cikmaz dedi, ilimli bakti, kullandim ve memnun kaldim. Ben de kafama cok takiyorudm, o ucu olmasa ne olur diyordu, doktorlar cok onemsemiyor bu durumu.
Benim okudugum kadariyla, sadece dogumdan sonra süt gelince kullanirsan ise yaramaz, Cunku sutun gelince vakumlayamaz. Niplette in kendi sitesinde de hamileligin kacinci haftasina kadar kullanilabilecegine dair yorumlar vardi. Tabi hamile arkadaslarin tecrubeleri daha onemli bu konuda.

teşekkürler yeşilrüya yorumun için.doğumdan sonraya bırakmak istemiyorum..bi sorun olmaz inş.kullanıp yorumlarımı yazarım ben de:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…