Duyma testi

Kires

Guru
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
1.680
1.337
1 ay 3 günlük bir oğlum var, doktorum ÇİDEM' den randavu alıp duyu testtini yaptırmamı istedi...herhangi bir şeyden şüphelendiğinden değil artık bu test isteniyormuş...hemen aradım randavu aldım...31'ne gün verildi devlete ait bir yermiş burası...herşey tamam fakat 15 dk. oğlumu iğneyle bayıltacaklarmış,eşim tamamen karşı bu olaya..e oğlumda seslere tepki vermeye başladı ani seslerde irkilme vs. gibi...napayım kızlar bana bi fikir verin... kafam çok karışık....zaten dün hebatitB aşısı oldu o ağladı ben ağladım, bugünde kan aldırdık troid testti için bugünde çok ağladı yavrum,soruyorum size ne yapamalıyım ben:çok üzgünüm:

canım ben işitme testini 1 haftalıkken topuk kanı aldırmaya gittiğimde yaptırdım çok şükür iyi çıktı..
iğne niye anlamadım bebeğin uyuyo olması yeterli çünkü kulağına ateş ölçer tarzında bi cihaz sokuyo o cihaz bebeğin kulağına bazı titreşimler yayıyomuş bebeğin kulağının bu titreşimlere verdiği tepkiyi anlamak için ortamın tamamen sessiz olması gerekiyo oyüzden bebeği bayıltcaz demişlerdir..

sen bebişi aç götür orda emzirirsin uyur iğneye gerek kalmaz zaten 15 20 saniye bişiy kalıyo cihaz cocuğun kulağında boşuna iğne yaptırma uyut yeterr:1hug:

Yok destinacım bu işlem için uyanık getirin biz burda iğneyle bayıltıcaz dediler ama mutlaka uyanık gitmeliymiş telefonda bu şekilde bilgi verdiler bana...seninki daha bir farklıymış ..keşke öyle yapsalar....ben telefonla aradığımda randavu almak için oğlum 20 günlüktü bunun için 1 ayı dolmuş olması gerekir dediler ..belkide bayıltacakları içindir...öff ya kafam karışık...eşimin kızdığı ve takıldığı nokta bu niye iğneyle bayıltacaklar diyor...sabah kan aldırdık demiştim ya eşimde yanımızdaydı oğlum çığlığı bastıkça eli ayağına dolandı.. çok üzüldü ağlamasına kıyamıyo baba yüreği işte...

allah allah ya ilk defa duyuyorum e hayırlısı bakalım..ama bi test yapıcaz diye niye bayıltıyolar çoçuğuki bayıltmak için ne kullanıcaklar mutlaka öğren çünkü o tarz iğnelerin mutlaka yan etkileri oluyoo..
benim kızım iki aylıkken vurulduğu karma aşıya reaksiyon gösterdi saatlerce ağladı doktorda tek doz morfin vurdu uyusun ağlamasın diye yetmedi ağlamaya dfevam ettii 1 doz daha vurdu sonra çoçuğu solunum cihazına bağladılar 1000 de 1 solunumu durdurma yan etkisi varmışş..bana başta söylememişti söyleseydi izin vermezdimm ..mutlaka öğren neyle bayıltacaklarını ve yan etkisinia.s.

benim kızımında doğduğu ilk hafta içinde yapıldı. uyurken yapıldı.iğneyle bayıltma fılan olmadı.

X