Duyarlı olabilmek, insan olabilmek...

yürekten katılıyorum canım arkadaşım ve şunu eklemek istiyorum

"EĞİTİLMİŞ BİR HAYVAN,EĞİTİLMEMİŞ İNSANLARDAN DAHA İYİDİR"

elbette hepimiz eksiğiz ve yarımız biraz
lakin bu tamamlamaya çalışamayacağımız göstergesi değil
üniversiteye girdiğimiz ilk yılı düşünelim
annemle ben telefonda konuşurken bile ağlardım ilk bir yıl
kapıyı ilk açan çilingir bile 'hepsinin üstü giyinik olarak ikişerli halde uyuduğunu, tek kalan bir genç kardeşiminde holde uyuduğunu' söyledi..
genel müdürlükse 'cesetleri' kimsenin görmek istemeyecekleri bir vaizyette bulduklarını açıkladı(saatler sonra)
açıklamasını böyle çirkince bir cümleyle bitiriken
cuma ya yetişeceğiz, hadi hoşçakalın edasıyla yürüdüler..
7 tane fidan için bir kravat bile takınmamış,bir özür bile dilenmemiş..
bizim burda en büyük sorumluluğumuz, sahip olacağımız çocuklarımıza bu zihniyeti adam yerine koyup biryerlere getirtmemek olacaktır..
24 yaşında bir genç olarak
ölen kardeşlerim benim
inansada,inanmasa da..
insan onlar..benim ve çocuklarımın geleceği..
koyun koyuna uyusalar aynı yatsalarda..
sızıntı ihbarı yapıldığı halde,böylesine şüpheli bir durumda
vurulan kapı açılmıyorsa,
o görevli o gazı kesmiyorsa
o müdür geleceğinden çok, teni soğumamış kardeşimi suçlu gösteriyorsa
bu ülke çok başka yerlere gidiyor
ve biz bayanlara
annelere
geleceği şekillendiren hanımlara çok iş düşüyor demektir..
lütfen bu konuyu unutmayalım..
duyarlılığımızı gösterelim ki yarın bizim kardeşlerimize yada yavrularımıza aynı şey yapılmasın..
bu konuda duyarlı olan her arkadaşımıda öpüyorum
eğer toplum bir yerde kendini koruyacaksa,bu sizin gibi insanlar sayesinde olacaktır.

Şimdi haberlerde diinledim müdür istifa etmiş.İnşallah duyarlı bazı yetkililer böyle bir karar alması için zorlamışlardır o adamı.Rabbim o yavrucakların yakınlarına sabırların en büyüğünü versin,bu acıyı unutturacak başka acı yaşatmasın onlara...

Son düzenleme:
seçimin yaklaşması düşüncelerimizin lehine bir gelişmeyi de beraberinde getirdi..

'Doğalgaz faciası sonucu 7 üniversiteli gencin ölümünün ardından ihmaller zinciri tartışılırken, dün yaptığı basın toplantısındaki sözleri ile tepki çeken Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti.'

umarız başka bir görevde bulunmaz ve dinen bi ruha,toprağa verilecek bir fidana nasıl saygılı olması gerektiğini büyüyünce öğrenir!!!

bu haberi bile belden aşaya vurabildiler ya...
işte,türk medyasını,diğer batıdaki habercilikten ayıran en güzel cehaletlik örneği ...

Başımıza gelen olay kadar yapılan haberler, ihmaller çok üzdü hepimizi.Cenazeleri izlerken tutamadım kendimi :çok üzgünüm: Allah hepsinin bütün yakınlarına sabır ve dayanma gücü versin.
Haksız bir habercilik yapıldığı çok ortada.
Ama kendimizi eleştirikende lütfen kimseyi savunmayalım.Hem konuyla bir ilgisi yok hemde batı medyasının ve haberciliğinin üstün bir tarafı yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…