Dusunenlere Ameliayat tecrübelerim

Herakuaa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2016
126
40
31
Merhaba
24 haziran cuma günü ameliyatım vardı. Bir gün öncesinden inanılmaz heyecanlıydım. Ameliyatım saat 1 deydi. 11 30 gibi doktor hastanede bulunmamı istedi kan tahlilleri ve anestezi işlemleri için. 11.30 da hastaneye gittim giriş işlemleri yapıldı ve odama çıkarıldim. 2 tane hemşire geldi ameliyat önlüğü getirdiler. Bunun yanında damar yolu kolumdan açıldı ve hazır hale getirildim. Ve oradan kan tahlili icin kucuk vor kan alindi. İğneden çok korkan biri olarak damar yolu açılması canımı hiç ama hiç yakmadı çünkü damarım çok belirgindi ayrıca ten içerisinde iğne değil plastik birşey kaliyormus yani hiç hissetmiyorsunuz. Oda da beklemeye başladım saat 12 30 oldu ve odaya anestezi uzmanı geldi ve bana yaşım boyum hakkında, daha önce anestezi alıp almadığım hakkında bir kaç soru sorduktan sonra yanımdan ayrıldı. Saat 1 oldu ve 2 hemşire tekrar yanıma geldi beni yattığım yatakla birlikte ameliyathaneye indirdiler. Soğuğu çok seven biri olarak ameliyathane bana hiç soğuk gelmedi. Sakinleştirici de almamış olmama rağmen ameliyathanede olmama rağmen inanılmaz rahattım. Doktorum la şakalaştik gelenler gidenler benimle fotoğraf çekenler vs derken göğsüme 3 tane bişey bağlandı. Yuvarlak küçük cihazlar. Sonra anestezi uzmanı hadi bakalım say 10dan geriye dedi, tam o anda hayatımda hissetmediğim kadar güzel birşey hissettim. Bütün vücudumu saniyenin 4de biri kadar hızda bişey dolaştı onu o an o kadar iyi hissediyorsun ki 9.. 8.. dedim ve sanki televizyonun fişini çekersiniz kapanır ya öyle oldum...
Sonrası boşluk...
Bana göre 3 dakika sonra uyandım AMA BANA GÖRE tabi. Gözümü açtığımda yine ameliyathanedeydim. Herşey bitmiş acı ağrı sizi sıfır sakın bir şekilde etrafa baktım. Bana göre. 3.dakika dediğim şey tabi 4 saatlik bir zamanmış...
Uyandığımı görünce beni yukarı götürmeye başladılar. Asansöre bindik ve odaya geldik. Yatağıma yatırıldim ve açtıkları damar yolundan ilk ağrı kesici serumumu yedim. Hem anestezi hem serum etkisiyle gözlerim bir açıldı bir kapandı canım sürekli uyku çekiyor. Derken biraz uyuyup normale döndüm. Hemşireler sürekli boşalan serumu yeniliyorlar. Yüzümde kocaman buz maskesi gözlük gibi bişey . Telefonun kamerasından kendime bakıyorum atom karıncaya benziyorum derken ilk gün şişlik morluk yok tabi. Hafif hafif burnumda sızıntı var bu da sürecin bir parçası imiş ve 2 saatte bir burnuma okyanus suyu sıkıyor arkadaşım. 2. Günün sabahı bir tık daha morlukla uyandım akıntı falan devam ama ağrı sizi hala yok ve öğlen oldu taburcu edildim doktorum tarafından.
Eve geldim akşama doğru aman allahım gözlerim yok!!! Japon balığı gibi içine göçük bir göz üstelik mor, yanaklar da sünger Bob gibi kare. Annem telaslandi bir anne edasıyla ve ağlıyor şu halimle ben ona destek olmaya çalışıyorum vs komik şeyler. Burnum 2. Günde de çok tikali tampon sayesinde ve nefes katiyen alamıyorum ki zaten önceden de alamıyordum ama bu farklı bir his, grip hissi. Ya da afedersiniz şöyle bir örnek vereyim hani regli olursunuz da uzun süre ped değiştiremezsiniz öyle iğrenç rahatsız edici bir his var ya heeeeh öyle işte. Hava sıcak. Zaten ödem şişlik olmasın diye en az 3.yastik...
Uyku denen şey mümkün değil. 3. Gün davul gibiyim. Sürekli buz tutma modundayim
VEE BUGÜN YANİ 4.GUN
şişliğim daha insanı boyutlara ulaştı e gözümü görebiliyorum bi nebze. Akıntı az az hala devam. Yüzümde biraz kuculdu gibi. Psikolojim sanırım normale dönüyor
Hava hala.cok sıcak ve bu korkunç duruma korkunçluk katıyor. Saat 3 de öğlen on kontrol vardı 4. Gün kontrolü burun içim bi cihazla temizlendi ve içinden şişliği önlemek için kullanılan 2. Tel çıkarıldı hissetmedim diyebilirim.
4.gunun akşamı yani şuan, hava korkunç sıcak ve 3 yastık ve tikali burun
6. Günde tampon vs alınacak heyecanla bekliyorum aşkla bekliyorum anlatamam yani.
Merak edenlere söylüyorum ameliyat 1 gram zor değil ne öncesi ne sonrası. Şu alçı tampon çıkana kadar sabır gösterilme yeteneğin varsa yap gitsin..

Sonraki süreçlerimi yaşadıkça yazacağım...

Bu ilk ameliyat sonram

Eklentiler

• Snapchat-331763138201558844.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 146
Bu da son versiyonum

Eklentiler

• IMG-20160626-WA0016.jpeg
    20,2 KB · Görüntüleme: 149
Çok geçmiş olsun. Japon balığı halinizden çok korktum valla inşallah bana da öyle olmaz Yemek yeme durumunuz nasıl ?

Haha giderek Japon balığı dan hamsiye evriliyorum. 1.2 ve 3. Gün sadece sıvı şeyler tuketebildim diş uyusuklugundan dolayı ama şuan et yumurta allah ne verdiyse :)

Eklentiler

• 1467104624939-425478350.jpg
    47,3 KB · Görüntüleme: 135
çok geçmiş olsun. tecrübelerden faydalanıyoruz iyi oluyor.burnunuzun önceki hali nasıldı nelerden şikayetçiydiniz?

çok geçmiş olsun. tecrübelerden faydalanıyoruz iyi oluyor.burnunuzun önceki hali nasıldı nelerden şikayetçiydiniz?

Burnum genişti yüzüme göre en azından ben geniş buluyordum. Burun dediklerimden büyüktü hafif. Daraltilmasini ve kucultulmesini istedim. Et vardı ve kemik egriligi de vardı. Bugün alçı tampon alınıyor burnumun şeklini daha net gorebilicem o zaman önceki sonra ki ameliyat aşamalarında isterseniz fotoğraf atarim

birşey ögrenebilirmiyim sizden burun delikleri nasıl daraltma yapıldı içtenmi dıştanmı benim dr benim istegimin dışında içten daraltma yapmış bu işlemde burunumun alttan asimetrisini bozmuş

fotograf cok
iyi olur sizin için bir mahsuru yoksa. burnunuzun güldüğünüzde çok yayılma gibi bi sorunu var mıydı? benim oyle bir sorunum var ve sanırım burun delikleri buyuk oldugundan

fotograf cok

iyi olur sizin için bir mahsuru yoksa. burnunuzun güldüğünüzde çok yayılma gibi bi sorunu var mıydı? benim oyle bir sorunum var ve sanırım burun delikleri buyuk oldugundan

Eeeen nefret ettiğim şey hatta ameliyat sebebim oydu geniş yayılan burun kanatlari ve palyaço burun ortası ve gülünce ya da en ufak mimikte yapılırdı. Çok büyük değildi ama yayvandi
Nasıl oldu da doktorum böyle zarif dar bir burun yapti alçım tamponum bugün çıktı hayret icindeyim

Bu ara da bugün alçı ve tampon alındı. Morluklarım 6.gun dolanisiyla azalarak yol olmaya başladı
Öğlen 3 gibi muayeneye gittim. Doktor önce burnumun üstüne yapıştırdigi bantları çıkardı bantı çıkarırken aynı anda üste ki alçıyi da söktü, bu işlem biraz burun kemiklerimi sızlattı ama çok acılı bir işlem değil sanırım günün en basit olayı. Daha sonra burnumu havaya kaldırdı ve içinden bir dikiş kesti sağlı sollu ve eline sivri bişey alıp burnumun içinde ucu yumuşak birşey e elindeki makas benzeri şeyi tutturdu ve yavaşça aşağı çekti AMA KARDEŞİM O NE ÇEKMEK BE!!!!!!!!!! Lönk diye birşey beyninden aşağı akıyor gibi ve pat düştü. Sonra aynı işlem sonrası öbür taraf çekildi. Çok değil 40 saniye ama git bide o 40 saniyeyi yaşayana sor. Hayatımda unutamicam bi an, his. Kıvrım kıvrım acı çektirdi diyemem ama öldürmedi de süründürdü gibi bişey. Final serüvenim de bu idi. Varsa başka sorunuz hepsini yanıtlarım

bol bol foto koyun sizden istegimiz :) palyaco burun ucu cok gıcık bir sey ya. yayılmasına bile tahammul edebiliyorum ben ama egri ve palyaco burun ucumu koparıp atmak istiyorum resmen :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…