düşünce gücü ile yoğunlaşmak mı vazgeçmek mi isteklerimizi bize getirir?

Leipehile

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
169
59
arkadaşlar uzun süredir düşünce gücü ve buna benzer konuları okuyorum arkadaş çevremle tartışıyorum hatta hayatımda yapmaya da çalışıyorum ki olumlamalar beni iyi hissettiriyor bunu tartışamam .

kafamda tartıştığım 2 konu var. mesela hayattan bir beklentimiz dileğimiz var diyelim. beklediğimiz şey biz onu beklemekten vazgeçtiğimizde mi bize gelir yoksa evrene düşünce gücümüzle gönderdiğimiz enerjiler sayesinde mi elde ederiz.
ikisini de yaşadım sizin de yaşadıklarınızı paylaşmanızı istiyorum :))

canım olumlu düşünürsen bu sana olumlu bir şeyler katar. olumsuz düşünürsen o da olumsuz bir şeyler katar. işte bundan sonrası önemli.
olumludan örnek verelim. sadece olumlu düşünerek olmuyor. olumlu düşünmen ve kendin için bir şey istemen davranışa dönüşmeli davranışta seni istediğin şeye itmeli yani sen düşünsel olarak ve davranış olarak üzerine düşeni yapmış olmalısın. sonra Rabbim nasip eder inşallah deyip tevekküle geçersin.
kısacası ekiyorsun sabırla bekliyorsun. kuantum da her şeyi elde edebilirsiniz der. ama yanlış bence. şöyle demeli yaradan isteyene istediği kadar verir.
:)

canım olumlu düşünürsen bu sana olumlu bir şeyler katar. olumsuz düşünürsen o da olumsuz bir şeyler katar. işte bundan sonrası önemli.
olumludan örnek verelim. sadece olumlu düşünerek olmuyor. olumlu düşünmen ve kendin için bir şey istemen davranışa dönüşmeli davranışta seni istediğin şeye itmeli yani sen düşünsel olarak ve davranış olarak üzerine düşeni yapmış olmalısın. sonra Rabbim nasip eder inşallah deyip tevekküle geçersin.
kısacası ekiyorsun sabırla bekliyorsun. kuantum da her şeyi elde edebilirsiniz der. ama yanlış bence. şöyle demeli yaradan isteyene istediği kadar verir.
:)

haklısınız aslında . olmasını istediğim çok dualar ettiğim bir konu vardı bundan 3 yıl öncesinde. 2 yıl oldu o isteğimden vazgeçeli. ben tamamen içimde bitirdiğimde o isteğimi hoop önüme geldi. ama artık benim için önemi olmadığından birşey farketmedi. demek ki olmaması gereken birşeymiş diye yıllar sonrasında sağlıklı düşünebildim.
bir de bazı şeyleri yanlış istediğimi de düşünüyorum olumlama yaparken ( genel anlamda dua ile diyelim ben öyle inanıyorum çünkü)
düşünce gücü ile çağırdığım olaylar da oldu . şuan o yüzden kafam biraz karışık. olay doğru enerji önemsemek çalışmak mi yoksa önemsememek mi kafamda deli sorular :))

arkadaşlar uzun süredir düşünce gücü ve buna benzer konuları okuyorum arkadaş çevremle tartışıyorum hatta hayatımda yapmaya da çalışıyorum ki olumlamalar beni iyi hissettiriyor bunu tartışamam .

kafamda tartıştığım 2 konu var. mesela hayattan bir beklentimiz dileğimiz var diyelim. beklediğimiz şey biz onu beklemekten vazgeçtiğimizde mi bize gelir yoksa evrene düşünce gücümüzle gönderdiğimiz enerjiler sayesinde mi elde ederiz.
ikisini de yaşadım sizin de yaşadıklarınızı paylaşmanızı istiyorum :))
merhaba:KK54:
bence en önemlisi yürekten istemek :KK68:fakat iç huzursuzluğuyla isteyince beklediğimiz şey erteleniyor:KK35: biz vazgeçip o konuyu evrene bıraktığımızda yani huzursuz enerjiyi bıraktığımızda Hoppaikna olmuş bilinç altımız isteklerimizi bize çekiyor
diye düşünüyorum

Kessssinlikle olumlu dusunmek, bir seyin olacagina inanmak ama gercekten inanmak o seyin olmasini sagliyor..yani bende hep boyle olmustur ve uygularim gunluk hayatimda.. asla takip olumsuz dusunmem her zaman icim rahattir..

Yani izleywniniz vardir, bi ara secret diye bir kitap baya konusulmustu..onun bir de videosu vardi.. videoda bir kisiyi hipnoz edip vucuduna kalemle dokunuyorlar.. hipnozdan uyandirdiklaei kisiye o kalemle dokunduklaei yerlere sigara sondurduklerini soylediler ve enteresan bir sekilde o hipnoz edilen kisinin vucudunda tam da o kalemle dokunulan ama sigara sonduruldugu soylenen yerlerde bildiginiz yanik izleri olustu..cunku o hipnoz edilen kisi buna gercekten inanmis.. beynin inanmasi uzerine vucutta bu sekilde bir olay gerceklesmesi beni gercekten fazlasiyla sasirtmisti.. ve o gunden sonra coooook arastirdim.. gercekten zihin gucu bambaska bir olay.. biz farkinda olmasakta beynimiz bir tur frekansta dalgalar mi desem ne desem o tarz bisey yayiyor, enerji yayiyor.. bu enerjiyi dogru kullanmak gerek.. yani elbette bu konuda profesyonel degilim dilim dondugunce yazmaya calistim umarim anlatabilmisimdir ama ortada boyle bir gercek var ve biz bunu kullanmayip es geciyoruz

Ararsan bulamazsın arama bulursun...

Ama arama dediği tamamen unutman Vazgeçmem.aklına dahi gelmemesi. Buda bilerek yapılabilen bisey degil:KK20:

bahsettiğiniz şeylerin bazılarını temizlik takıntımla ugraşırken bende kullandım...

valla iki durumu da yaşamıştım
o yüzden birini tercih edemiyorum
bence ikisi de... ama gerçekleşme zamanını allah belirliyor olay bundan ibaret.

düşüncenin herhangi bir gücü yoktur. bana göre düşünce kaynağın ürettiği ürünler karmaşası.
hiçbirşey düşünmeyip kafamın içini saf bir su gibi yapmak için neler vermezdimki. ama olmuyor..

düşüncenin herhangi bir gücü yoktur. bana göre düşünce kaynağın ürettiği ürünler karmaşası.
hiçbirşey düşünmeyip kafamın içini saf bir su gibi yapmak için neler vermezdimki. ama olmuyor..
Ben de yaklaşık 7 yıldır bunu deniyorum. Bence olumlu düşünmek ve bir şeyin olacağına inanarak istemek istediğinize ulaşmayı kolaylaştırıyor. Hırs yok bu istemeden inanç var umut var. Vazgeçmenin olumlu etkisi aslında istemeden hırsı bitirdiği için var aslında. BOL BOL dua ve huzur ile istemek ve gereğini de yapmak çok önemli deneyin göreceksiniz.

buna bende kafa yormustum bi ara ve istatistigimi tuttum :) cok fazla istersem cok cani gonulden hemen olmuyor.bi bes yil alti yil sonra oluyor o kadar da sevindirmiyor artik :)
bi kere istersem aklimdan gecirirsem gayri ihtiyari hemen oluyor.
vazgecersem i bilmiyorum hic vazgevmem ben hep isterim :dua:

X