Düşükten Sonra

kalimerom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
117
0
Merhaba kızlar.Ben 10 nisanda üşük yaptım.7 haftalık olması gerekirken 5 haftalık görünüyordu.Sadece kese göründü ve kendiliğinden düştü.Kürtaja gerek yok dendi.O anlarımı anlatmak imkansız.Çok istemiştik 10 ay korunmamıştık olmamıştı en sonunda anne oluyorum deken böyle oldu.Neyse benin sorum 12 mayıs adet oldum 3 gün sürdü.Fazla ağrım olmadı.Bu ay 13 de oldum.Hatta korunmadığımız için tekrar hamile olduğuma bile inanmıştım ama malesef 13 de geldi ve çok ağrı çektim.Herşey yolunda gibi dursada benim bu ayki adetim sadece 2 gün sürdü ve bitti.Sanki adet zamanlarım git gide azlıyor gibi.Yoksa yumurtlamada bir sorunum mu var?Tekrar hamile kalamazam diye çok korkuyorum.Neden korunmamıza rağmen hamile kalamıyorum?Hemen doktora mı gitmeliyim?Bana yardımcı olun lütfen.Benim durumumda olan yada bir fikri olan arkadaşlarım bana bi akıl verirseniz çok mutlu olurum.senağlama

Öncelikle geçmiş olsun canım, hiç bir problemi olmayan ve korunmayan eşlerin bir adet döneminde hamile kalma olasılığını %25 olarak belirtiyor uzmanlar,
Bu durumda 10 ayın içerisinde hamile kalabilmişsin, bu da sağlıklı olduğunuzu gösteriyor olsa da 7 haftalıkken düşük yapman bir sorunun habercisi olabilir
Yaşını bilmiyorum ama bir dr a görünmende fayda var
Bol şanslar

canım ben de senin gibi çok tedirgin olmuştum.5 düşük yaşadım ve adetlerim 2 gün 3.gün bişey yok.korktum menopozamı giriyom ya da bi rahatsızlığım mı var diye.dr düşük yapan kadınlarda rahim duvarı inceliyor o nedenle oluyor dedi ve de korkuya gerek yok normal bişey demişti.üzülme ben de denemelrden 6. 7. aylarda hep hamile kalıyodum.bir de kendini yoğunlaştırma hamile kalacağına.inşallahhh rabbim kısa zamanda sağlıklı bir hamilelik nasip eder kucağını doldurur.amiiinn

öncelikle çok geçmiş olsun bende 4 nisanda düşük yaptım ama benim kürtajla kalan parçaları temizlediler 5 haftalıktı adetlerim ilkide ikiciside düzeli geldi ama her adetimde doktorum gel dedi onun konturolü altındayım yani bence sende öyle yap vee doktorunla konuş ALLAH HEPİMİZE SAGLIKLI BEBİŞLER NASİP ETSİNN

Canım ben de yaşadım bu durumu. Ama buna doktorlar düşük bile demiyolar aslında. Kendi kendine düşen bir biyolojik gebelik yaşadık o kadar. Hamile kalabiliyo oldugunu gormen bence ztn cok guzel. Ben de biyolojik gebelik yaşadıktan sonra, 4-5 ay daha denedikten sonra hormon tahlilleri yaptırmıştım. Yumurtlamamın kaliteli olup olmadıgını ilaç tedavisi gerekir mi diye kontroller yapılmıştı. Yaşını bilmediğim icin daha fazla yardımcı olamıycam ama bence doktorun ztn sana gerekli olan şeyleri söyler.

canımüzülmene hiç gerek yok .bnde 2düşük yaşadm ve şuan tekrar hamileym .
aslındadüşükten itibaren6 ay süre ile korunmak en iyisi.hamile olamama korkundan kurtulmalısın.adetlr düşükten sonra çok farklılaşıyor rahmin kendini toparlamsı için zamana ihtiyacı var.bnm adetlerimde çok ağrılı ve çok fazla olmuştu.sanırım bu kadından kadına değişiyor.üstelik tıpta bildiğim kadarı ile1gün kanama olması da doğal .kaldki sen 2gn olmşşsun tedirgn olcak bi problem yok gibi bence.dediğim gibi sakin ol ve o korkudan kurtul .herşeyin hayırlısı olsun .

merhaba Kızlar.ben 10 Nisanda üşük Yaptım.7 Haftalık Olması Gerekirken 5 Haftalık Görünüyordu.sadece Kese Göründü Ve Kendiliğinden Düştü.kürtaja Gerek Yok Dendi.o Anlarımı Anlatmak Imkansız.çok Istemiştik 10 Ay Korunmamıştık Olmamıştı En Sonunda Anne Oluyorum Deken Böyle Oldu.neyse Benin Sorum 12 Mayıs Adet Oldum 3 Gün Sürdü.fazla Ağrım Olmadı.bu Ay 13 De Oldum.hatta Korunmadığımız Için Tekrar Hamile Olduğuma Bile Inanmıştım Ama Malesef 13 De Geldi Ve çok Ağrı çektim.herşey Yolunda Gibi Dursada Benim Bu Ayki Adetim Sadece 2 Gün Sürdü Ve Bitti.sanki Adet Zamanlarım Git Gide Azlıyor Gibi.yoksa Yumurtlamada Bir Sorunum Mu Var?tekrar Hamile Kalamazam Diye çok Korkuyorum.neden Korunmamıza Rağmen Hamile Kalamıyorum?hemen Doktora Mı Gitmeliyim?bana Yardımcı Olun Lütfen.benim Durumumda Olan Yada Bir Fikri Olan Arkadaşlarım Bana Bi Akıl Verirseniz çok Mutlu Olurum.senağlama
Canim Hamile Kalamama Gibi Bi Sorunun Olsaydi Zaten Hiç Hamile Kalamazdin Vede Düşük Olmazdi Yanlizca Herkezin Hamile Kalma Kabiliyeti Fakli Zamanlarda Ortya çikiyor . Senin Ihtiyacin Olan Tek şey Zaman Bence, Yani Sabirli Ol Ve En Azindan 2 Ay Daha Bekle Hatta Korun çünkü Düşük Yapmişsin.elbet Bi Gün Sende Sağlikli Bi Gebelik Yaşiyacaksin.

Hepinize çok teşekkürler kızlar.Yaşım 29 bu yüzden tedirginim.Yaşım daha küçük olsaydı daha sakin beklerdim.Ama yıllar hamilelik için aleyhimize işliyor.İnşallah dediğiniz gibi bende bir gün anne olabilirim.Allah isteyen herkeze sağlıklı hamişlikler ve bebişler versin inşallah.

X