Düsuk yaptim hapa basladim

Merve667

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
41
10
27
Selam arkadaslar

3 hafta once cocugumun kalbinin durdugunu ogrendim ve kurtaj oldum. Zaten hamile kaldigimi ogrendimde bir tuhaftim. 4 yasinda kizim var yani 4 sene bekledim ama hic sevinemedim cok asiri bir bulanti korkum vardi diye belki neyse haftalar gecti bulantida gelmedi kizimdada yoktu zaten ondan sonra gittim ki cocugun kalbi durmus dunyam basima yilildi sanki. 15 kilo verdim uzuntuden ve stressten. Cok uzuldum ve kurtaj sonrasida baya yiprandim. Kendimi toparlayip saglam kafayla yeni hamilelige girebilmek icin hapa basladim. Esim korunmak istemedi tabi ona kolay doguran yasayan o degil cunku. Simdi sorum
Su dusuk yaptiktan sonra hapa baslayip birakip saglikli hamilelik geciren kadinlar varmi acaba?

Selam arkadaslar

3 hafta once cocugumun kalbinin durdugunu ogrendim ve kurtaj oldum. Zaten hamile kaldigimi ogrendimde bir tuhaftim. 4 yasinda kizim var yani 4 sene bekledim ama hic sevinemedim cok asiri bir bulanti korkum vardi diye belki neyse haftalar gecti bulantida gelmedi kizimdada yoktu zaten ondan sonra gittim ki cocugun kalbi durmus dunyam basima yilildi sanki. 15 kilo verdim uzuntuden ve stressten. Cok uzuldum ve kurtaj sonrasida baya yiprandim. Kendimi toparlayip saglam kafayla yeni hamilelige girebilmek icin hapa basladim. Esim korunmak istemedi tabi ona kolay doguran yasayan o degil cunku. Simdi sorum
Su dusuk yaptiktan sonra hapa baslayip birakip saglikli hamilelik geciren kadinlar varmi acaba?
Rahminizin toparlanması açısından 3 ay bekleseniz iyi olur.

soğum kontrol hapına başladınız değil mi yanlış anlamadım?

benim eltim 6 ay hapla korunup bıraktığı au hamile kaldı. doktorlar da hamile kalma üzerinde bir etkisi olmadığını söylüyor sadece kullandığınız sürece etkili deniyor. ama prezervatif dısında tüm doğum kontrol yöntemleri de doktorla karar verilerek alınmalı. doktorunuz sizi en uygun yönteme yönlendirir. mesela ben hormon iğneleri veya doğum kontrol hapı kullanamıyorum. tek çözüm spiral çünkü migrenim var ve hormonlu olan bu yöntemler beyin kanamasına sebep olabiliyor migren hastalarında. bence siz de doktorunuzla görüsün öyle bir yol izleyin.

X