düşük yapma (yorumlarınızı bekliyorum)

melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
20
0
arkadaşlar merhaba adet günüm 9 gün gecikince evde test yaptım ve çift cizgi çıktı. ertesi gün kan tahlili yaptırdım beta hcg 180 çıktı. 2 gün sonra tekrar yaptırdım bu sefer 191 çıktı. doktorum gelişmeyen gebelik dedi. vajinadan ultrosanla muayene yaptı. aleti çıkardığında hafif kahve rengi kan geldi. kanaman başlamış 1 hafta bekleyelim kanamayla düşebilir düşmezse kürtaj yapıcaz dedi. üzerinden 2 gün geçti ağrım varla yok arasında ama kanamam yok. sizce heran kanamam olabilirmi yoksa mecbur kürtajmı olucam bana yardımcı olurmusunuz. sizin nasıl olmuştu kanamalarınız.

arkadaşlar merhaba adet günüm 9 gün gecikince evde test yaptım ve çift cizgi çıktı. ertesi gün kan tahlili yaptırdım beta hcg 180 çıktı. 2 gün sonra tekrar yaptırdım bu sefer 191 çıktı. doktorum gelişmeyen gebelik dedi. vajinadan ultrosanla muayene yaptı. aleti çıkardığında hafif kahve rengi kan geldi. kanaman başlamış 1 hafta bekleyelim kanamayla düşebilir düşmezse kürtaj yapıcaz dedi. üzerinden 2 gün geçti ağrım varla yok arasında ama kanamam yok. sizce heran kanamam olabilirmi yoksa mecbur kürtajmı olucam bana yardımcı olurmusunuz. sizin nasıl olmuştu kanamalarınız.

canım doktorun 1 hafta bekle demiş,,bekle ve sonra kontrolde doktorun seni aydınlatacaktır..

adetinden 9 gün geçmiş aslında 180 değer çok az bir değer ve bu değerin iki güne bir iki katına çıkması gerekir seninki 191 çıkmış..

ama şunu da söyleyeyim böyle düşük beta değerlerle sorunsuz gebelik geçiren arkadaşlarım oldu..şuan çok iyiler... biraz kanama oldu demişsin,hamilelik dönemlerinde bir takım leke ve kanama olabiliyor,bu durum iyide olabiliyor kötüde... yani belki de düşük olmaz herşey yoluna girebilir,sen doktora gideceğin güne kadar dinlen sakın kendini yorma..bak başka sayfalarda neler yaşayanlar var onları oku derim..

umarım herşey sağlıklı gelişir canım

Sürekli yatıyorum hiç kalkmıyorum. beklemekten başka çarem yok sanırım ama çok üzülüyorum.

arkadaşlar merhaba ben bugün üye oldum geçen hafta test yaptım hamileyim ertesi gün biraz kahverengi akıntı geldi bir haftadır herşey yolundaydı bugün gene hafif kahverengi gldi bizim burda doktora gitmiyceğim için izmire gitcem oda çarşamba günü bana bir akıl verin düşük mü yapıyorum

arkadaşlar merhaba ben bugün üye oldum geçen hafta test yaptım hamileyim ertesi gün biraz kahverengi akıntı geldi bir haftadır herşey yolundaydı bugün gene hafif kahverengi gldi bizim burda doktora gitmiyceğim için izmire gitcem oda çarşamba günü bana bir akıl verin düşük mü yapıyorum

bence yolculuk yapmadan önce bir doktora görün belirtiler düşük yapabileceğini gösteriyor.ağır kaldırma ve sırt üstü yatarak dinlen.

melek geçmiş olsun cnm
bence kanaman başlar
akçay dikkatli olmalıısn yerleşme kanaması olabilir
dikkat etmezsen düşük yapabilrsin

canım gecmıs olsun malesf 4 dusuk yaptıgım ıcın bu gıbı konularda dr gıbı oldum normal bı gebelık olsaydı 2 katına katlaması gerkıyodu benım 3 de kanamam olmadı malesef kurtaj olmak zorunda kaldım ıns kendılıgınden duser rabbım bıdaha yasatmasın....

bende perşembe günü düşük yaptım daha doğrusu ben hamile olduğumu bilmiyodum.ogün akşam her an adet olacakmışım gibi çok sancım vardıve belimde çok ağrıyodu.sabah uykuda kanamam başlamıştı akşama tamamen düştü .seninde bu şekilde olabilir banada doktor gelişmeyen gebelik dedi.bugün tekrar kontrole gittimdoktor tamamen temizlenmiş dedi.inşallah seninkide kendiliğinden düşerde kürtaj olmak zorunda kalmazsın

Benım hıÇ kanamam olmaıŞtı canım kurtaj olmk zorunda kalmıŞtım ınŞ senın saĞlıklı bı gebelık olur canım dualrım senınle

canım geçmiş olsun bende düşük yaptım.benimde ilk önce az kanamam vardı daha sonra çoğaldı.dr.um yeni hamilelillerde 8 haftalığa kadar olanlarda genellikle düşük kanamayla kürtajsız olurmuş.kendine dikkat et üşütmemeye çalış.ayrıca kendinide pek fazla dinleme psikolojik olarak etkilenirsin

ben 3 hafta önce duşuk yaptım tıpkı adet gıbı kanamam geldı çok sancılıydı ama kurtaj olmam gerekmedı Allahtan. nedenıne gelınce bır suru tahlıl verdım ve Hipotiroidi çıktı. bu tedavısı kolay ama gözden kaçarsa önemlı bır kısırlık nedenıymış. 2 ay tedavı görcem sonra yola devam inşaallah. hiç uzulmeyın vardır herşeyde bır hayır. ben çok agladım ama şimdı şükredıyorum tedavı görmessem bebeğim mongol olacakmış yaşasaymış. Alllah hayırlısını versın hem bızım ıçın hem onların geleceklerı için. sevgıler

ya hala kaç gün oldu arada sırada çok az kahve rengi geliyor. perşembe gününede az kaldı ne yapacağımı şaşırdım arkadaşlar. o günü beklemek bile insanın piskolojisini bozuyor

bende perşembe günü düşük yaptım daha doğrusu ben hamile olduğumu bilmiyodum.ogün akşam her an adet olacakmışım gibi çok sancım vardıve belimde çok ağrıyodu.sabah uykuda kanamam başlamıştı akşama tamamen düştü .seninde bu şekilde olabilir banada doktor gelişmeyen gebelik dedi.bugün tekrar kontrole gittimdoktor tamamen temizlenmiş dedi.inşallah seninkide kendiliğinden düşerde kürtaj olmak zorunda kalmazsın

arkadaşım geçmiş olsun

ben 3 hafta önce duşuk yaptım tıpkı adet gıbı kanamam geldı çok sancılıydı ama kurtaj olmam gerekmedı Allahtan. nedenıne gelınce bır suru tahlıl verdım ve Hipotiroidi çıktı. bu tedavısı kolay ama gözden kaçarsa önemlı bır kısırlık nedenıymış. 2 ay tedavı görcem sonra yola devam inşaallah. hiç uzulmeyın vardır herşeyde bır hayır. ben çok agladım ama şimdı şükredıyorum tedavı görmessem bebeğim mongol olacakmış yaşasaymış. Alllah hayırlısını versın hem bızım ıçın hem onların geleceklerı için. sevgıler

canım sanada çok geçmiş olsun hayırlısı Allah'tan

kanamam olmadı tekrar kan tahlili yaptırdım ve bu sefer 427 çıktı. dış gebelikten şüphelenildi. kanamamda başlamıyınca dün kürtaj oldum. alınan parça patolojiye gitti. doktorum dediki eğer sonuç bebek olarak gelmesse dış gebelik ozaman sana kanserli hastalarda kullanılan kemoterapi ilaçı vericez ve onu orda parçalayarak halletmiş oluçaz dedi. eğer oda işe yaramazsa ameliyat olmam gerekiyormuş. arkadaşlar çok korkuyorum benim gibi yaşamış olanlar varmı. yarın tekrar kan tahlili yaptırcam.

kanamam olmadı tekrar kan tahlili yaptırdım ve bu sefer 427 çıktı. dış gebelikten şüphelenildi. kanamamda başlamıyınca dün kürtaj oldum. alınan parça patolojiye gitti. doktorum dediki eğer sonuç bebek olarak gelmesse dış gebelik ozaman sana kanserli hastalarda kullanılan kemoterapi ilaçı vericez ve onu orda parçalayarak halletmiş oluçaz dedi. eğer oda işe yaramazsa ameliyat olmam gerekiyormuş. arkadaşlar çok korkuyorum benim gibi yaşamış olanlar varmı. yarın tekrar kan tahlili yaptırcam.

canım çok geçmiş olsun dış gebeliklerde sezeytan tarzı bir ameliyat yapıldığını duymuştum

canımben dış gebelik geçirdim ama senin olayını anlayamadım kürtaj oldum diosun bir kitlemi görüldü onumu aldılardış gebelikten şüphelendilerse neden dooplerle bakılmadı benim beta artıyordu ama ne kanam ne lekelnme rahimde sadece kalınlık kese görülmedi çok dr dolaştım sonra biri doopler gönderdi o zaman anlaşıldı kürtajdan sonra betan düştümü peki

canımben dış gebelik geçirdim ama senin olayını anlayamadım kürtaj oldum diosun bir kitlemi görüldü onumu aldılardış gebelikten şüphelendilerse neden dooplerle bakılmadı benim beta artıyordu ama ne kanam ne lekelnme rahimde sadece kalınlık kese görülmedi çok dr dolaştım sonra biri doopler gönderdi o zaman anlaşıldı kürtajdan sonra betan düştümü peki

kürtajdan sonra betam düşmedi 932 oldu. bahsettiğim kanserli hastalara yapılan iğneden vuruldum. 4 gün sonra tekrar beta testi yapılcakmış düşmediyse tekrar vurulcam ozmanda düşmesse ameliyat denildi. kürtaj olman şarttı dedi doktorum.
senin nasıl sonlandı dış gebeliğin

canım benimde hamileyken ara ara kanamalarım olmuştu hiç sorunsuz bebeğimi dünyaya getirdim.inşallah seninde öyle olur.ama yolculuk yapma ayaklarını biraz yukarı kaldırıp yat.hapı iğnesi falan var bebeğin tutunması için.bence vakit kaybetmeden oturduğn yerde bi doktora git.hayırlısı neyse o olsun inşallah üzme kendini

Kızlar iyi akşamlar ben 2 martta regl oldum eskisi gibi bi akıntı değildi.daha koyu renkli ve damla şeklinde oldu 2 hafta sonra yni 21 martta koyu kahvemsi-siyahımsı bir akıtı bel ağrısı ile geldi.normal regl belirtilerinin hiç birisi olmadı. Küçük bi parça geldi.bu akıntı üç gün sürdü,çamur gibiydi.ani karın ağrıları ve devam eden bel ağrısı vardı.ağrılar hafif bir şekilde devam ediyor ama akıntım yok . Test yaptım negatif çıktı yardım edin lütfen

X