Düşük Sonrasi Klomen Kullanmali miyim?

hormonella

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2024
21
8
33
Merhaba herkese,

Sizlere danismak istedim bir konuda, sizlerin de gorusunu ve deneyimlerini duymayi cok isterim.

Pcosluyum, yumurtlama bozuklugum var kendiligimden ovulasyon cok nadiren yapiyorum, onun icin doktorum klomen kullanmami onerdi. 3. kullanisimda hamile kaldim. Ne yazik ki 9 haftalikken ilk ultrasona gittigimde (yurt disindayim ve ne yazik ki burada daha onceye randevu alamadim) bebegimin gelisiminin 7. haftada durdugunu ve kalbinin atmadigini soylediler. O zamana kadar hic bir belirtim yoktu dusuk gecirdigime dair ve hayatimin en buyuk hayal kirikligini ve uzuntusunu yasadim. Gercek dusuk 10. haftamda gerceklesti, 3 hafta icinde hcg degerlerim sifirlandi. 2 kez ultrasona girebildim ve icerde hic bir doku kalmadigi dogrulandi. Hcg kan testimde de 0 cikti. Bugun dusuk kanamamin basladigi gunden sonraki 41. gunum ve ilk kez adet oldum! Dusuk oldugundan beri her gun ovulasyon testi yapiyorum ve ovulasyon olmadi ona ragmen bugun adetim basladi, ilk olarak o konuda biraz kafam karisti. Ikincisi iceride doku kalmadigini teyit etmek icin gittigim ultrason sonucu rahim duvari kalinligim 4mm cikti daha 9 gun once, o yuzden nasil adet gordugumu cok anlayamadim. Adet olduguna eminim cunku kirmizi renkte akinti sadece kahverengi akinti degil, ama cok cok az. Bu da normal mi bilemiyorum.

Ilk sorum size bu olacakti, bunu adet kanamasi olarak sayabiliriz degil mi? Düşük yapip sonrasindaki ilk adet kanamasi cok cok hafif olaniniz var miydi?

Ikinci sorum ise acaba bu adetimi degerlendirmeli miyim? Yurtdisinda yasiyorum ve burada ultrasona girmek cok zor, ultrasonlari da zaten doktorlar yapmiyor, doktorlari gorebilmek icin de 3-4 ay beklemek gerekiyor. Turkiye'deki doktorum vermisti bana klomen'i ve demisti ki yurt disindayken 1 ay kullan diger ay birak sonra tekrar kullan, toplam 3 paket, sonra zaten Turkiye'ye geri donuyordum.

Acaba simdi tekrar klomen denemeli miyim?

Aranizda dusuk sonrasi ilk adet dongusunde klomen kullanan oldu mu? Doktor kontrolsuz kullanan oldu mu?

Klomenin kistler uzerindeki etkisini bileninize var mi? Ultrason sonucumda iki yumurtaligimda da 20+ kucuk folikul oldugu yaziyordu.

Kocamla bu aydan sonra 2 ay gorusemeyecegiz ondan dolayi bu ayi iyi degerlendirmeliyim diye dusundum.

Cevaplarinizi bekliyorum kizlar ❤️

Son düzenleme:
X