düsük sonrası hamile kalma

G

gulsun37

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gulsun37
slm hocam öncelikle tşk ettim.ben 1.5 yıllık evlıyım butun hormon sonuclarım iyi hsg flimim sorun yok eşimin sperm sonucları dr. olması gerekenden çok fazla dedıler yumurtlama takibi yapıldı yumurtamamda normal ben bir an önce olsun diye aşılama yapıldı 2008 yılında ama tutmadı aşılama ben bıraktım dr. işlerını asılamadan sonra 2 ay sonra hamile kaldım hiç tedavi falan olmadan kaldım hamile ve düsük oldu düsükten sonra 2.5 ay gecti sımdı tekrar istiyorum bebek ama olmadı bu ay iyi gelen bıtkılerı kullanıyorum birde klomen kullanıyorum yasımda 37 bir an önce hamile kalmak istiyorum tsk...tavsiyeniz nedir..

• Konu Sahibi gulsun37
osman hocam cevap yazarsanız sevinirim tşk ettim kolay gelsin..

• Konu Sahibi gulsun37
osman hocam cevap yazarsanız sevinirim tşk ettim kolay gelsin..

Merhaba gulsun37,
Eşinize yapılan sperm incelemesinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre yapıldığından emin olunuz, değilse yapılmasını sağlayınız. Bu değerlendirmenin sonuçlarını paylaşırsanız daha sağlıklı bilgi verebileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

• Konu Sahibi gulsun37
osman hocam çok tşk. ettim eşimin sperm sonuçları çok iyi gatadaki dr. olmaıs gerekenden iyi dedi ama anlamadım tsk kolay gelsin...

• Konu Sahibi gulsun37
mrb hocam iyiki varsınız ben 2.5 yıl önce hamile kaldım ve bebeğim karnımda 14 haftalıkken öldü kürtaj oldum adet düzensizliği var ancak 3ayda bir oluyorum 14ay tedavi oldum fakat bıraktım yine düzensizleşti eşimin herşeyi normal benim fsh 4.38 lh 8.42 birde prolaktinim 10.78 ne yapabilirim bitkisel ilaç kullanıyorum

• Konu Sahibi gulsun37
farlutal kullanıyorum adet olmak için ama herayda 1ay bekliyorum ya buay hamile kaldıysam diye ilginize teşekkür ederim

• Konu Sahibi gulsun37
Merhaba gulsun37,

Sperm analizinde herhangi bir problem olmadığını söyleyebilmek için, öncelikle anallizin Kruger kriterlerine göre yapılması gereklidir. Buna göre elde edilen sonuçlarda ise, sayının mililitrede en az 20 milyon olması, hareketin en hızlı olması gereken grubunun oranının en az %25 olması, ve normal morfolojideki sperm oranının da en az %14 olması gerekmektedir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X