Göz Makyajı düşük göz kapağı makyacı nasıl olmalı ?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

lal_00

sonsuza dek seninle
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
386
3
42
mrb kıslar benim göz kapaklarım çok düşük far sürdüğümde farı kapatıyo, nasıl bir makyaj yapmalıyım lütfen önerilerinizi bekliyorum eğer benim gb göz kapağı olanlar resimli makyaj resmini koyarllarsa sevinirim tşklrrrrr.

cnm bn biyerde okumştm göz kalemi gözün içine sürülmicekmiş sadece rimel bide eyeliner yada yukarı kirpiklerinin dibine kalem çek eyeliner gbi ama asağıya bşi sürülmicek bn denedm hoş duruo

cnm bn biyerde okumştm göz kalemi gözün içine sürülmicekmiş sadece rimel bide eyeliner yada yukarı kirpiklerinin dibine kalem çek eyeliner gbi ama asağıya bşi sürülmicek bn denedm hoş duruo

tşkr ederim canım deniycem ben hep içine sürerdim

benim de düşük göz kapaklarım var. çekik ve küçük gözlerimde. Far pek sürmüyorum ben bi tuhaf oluyor sanki ya da belli belirsiz açık renk far kullanıyorum. heralde göz makyajında insanı en çok zorlayan göz tipi bu :s

haklısın canım bnde öle olduğunu düşünüyorum hatta bi ara o kadar kompleks yaptımki botoks ve krloplast ameliyatı bile düşündüm ve vazgeçtim artık sorun yapmıyorum

Küçük gözler içnde göz kalemini içine sürmiceksn cnm ama dışına sürceksin alt kirpklerimzn altına gözünü çerceveler gbi yaparsan dha büyük gözükür hmde dikkt çeker hoş olurzemuszemus

alt göz kapağının içine de beyaz veya ten rengi kalem çekilince biraz daha büyüyor göz ama ben eyeliner çekemiyorum far gibi duruyor ne kadar ince ceksem de

göz kalemini sürerken gözlerinizi kapayn ve uctan diplere cekin kalemi bölece hem alta hem üste sürülüo ve eyeliner gbi druo çok glz oluo kirpikler dha sık görünüo bihtern makyajı gbi oluyo deneyn opuyorumnanaktan

Kesinlikle katılıyorum benim de aynı senin gibi gözlerim çekik ve küçük :26:
Ve gerçekten göz makyajında insanı hem zorlayan, hem bunaltan göz tipi budur

gözünün içine beyaz kalem göz kapağına toprak tonlarında far sür çok ince eyeliner çek ama kuyruklu olsun...

dene ve gör

benimde öyle ve eyeliner çekince gözler daha fazla düşük görünüyor.kuyruk falan kendini gösteremiyor.en iyisi üste açık renkli fardan başka bişey sürmemek.

şöyle bir yazı buldum kızlar.

DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI

Göz kapakları gözün renkli kısmını örter ve bu kişinin olduğundan daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olur. Bu gibi gözlerde göz kapaklarını daha belirsiz hale getirip, gözü ön plana çıkarıcı işlem yapılmalıdır.

1) Mat ve koyu renk astar far uygulanır.

2) Orta koyulukta mat bir gölge farla göz pınarından, kaşın orta bölümüne doğru çıkarılır.

3) Far kirpik üstlerinde iyice açılır ve yukarı çıktıkça koyulaşır.

4) Genellikle kalem uygulanmaz ya da çok ince uygulanır.

5) Altta göz ucundan yukarı doğru hafif gölge yapılır.

6) Sadece üst kirpikler boyanır.

benımde goz kapaklarım cok dusuk... hatta kaslarımda dusuk ve makyaj ıcın cok cok az bır alana sahıbım..fakat ben sanırım yenı bır yontem gelıstırdım.. saclarım uzun baya.. tam kulak onundekı sacları az bı kısmını ıkı tarafıda arkada bırlestırerek topluyorum... fakat bu topladıgım sacları gızlıyorum usttekı saclarla... kem gozerın cekılıyor hemde makyaj ıcın goz kapaklarım gerılıyor kızlar en kısa zamanda foto koyacagım farkı goruceksınız.... ayrıca sakın goz katının oldugu yere koyu renk far surmeyın... resımlı olarak gosterecegım sıze... smokey eye.. hatta cat eye bıle yapabılırsınız:82:

benimde göz kapaklarım belirgin değil ben sadece eyeliner ve rimel kullanıyorum bazende renkli kalemleri biraz kalın cekerek renklendirme yapıyorum güzel oluo

Benimde tek gözüm düşük kapaklı teki normal :84: Nasıl olur demeyin olmuş işte.Kimse farketmiyor ben söyleyene kadar hatta kocam bile ''Ya saçmalama neresi farklı.'' diyor ama ben gayet farkındayım.Sol gözüme sürdüğüm eyeliner gayet güzel kalırken sağ (düşük olan) gözüme sürdüğüm kirpiklerimin altındaki bölgeye bulaşıp yok oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…