Gebeliğe Hazırlık Düşük D vitamini hormonu hamilelige engel mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Newsherry777

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2021
33
6
24
Merhaba kan tahlilinde D vitaminim 7 çikti
8 aydir hamilelik olmuyor. Ayni zamanda Tsh da 4.5 cikti. Doktor kesin bisey soylemese de bundan olabilecegini soyledi. Kimdese boyle olup değerler duzeldikten sonra hamile kalan oldumu. Ve değerler ne kadar zamanda normala döndü? TSH icin 25lik dozda ilac yazdi. Birde damla D vitamini

TSH değerinizin 2,5 altına düşmesi minimum 4-6 hafta sürebilir, d vitaminini bilmiyorum. Eğer değeriniz hala yüksekse doktorunuz ilacınızın dozajını yükseltecektir. TSH değeri düştükten sonra kısa zamanda gebelik elde eden kadınların sayısı oldukça fazla.
.

Bir de ben onceden doktora sormadan 20 gun hayit tohumu ictim daha kan tahlili falan yaptirmamistim. TSHı o mu yukseltdi diye dusunmeden edemiyorum

Bir de ben onceden doktora sormadan 20 gun hayit tohumu ictim daha kan tahlili falan yaptirmamistim. TSHı o mu yukseltdi diye dusunmeden edemiyorum
olabilir 2 gün hayıt suyu içmiştim çok ağrı yapmıştı bıraktım canım bitkisel şeyler dengeyi bozabiliyor dikkat etmek lazım

Ben d vitaminine baktırmamıştım ama tedavi gördüğüm doktorum d vitamini ilacı yazdı. O ay hamile kaldım bence engel olabilir d vitamini de tsh da. Hamilelik için 2.5 altı olması gerekiyor tsh

D vitamini devlet bakıyor mu yoksa özelde mi yaptırdıniz?

D vitamini gebeliğin oluşmasinda etkili tabii ki. Devlet hastanelerinde bakilmiyor diye biliyorum. Yakin zamanda baktiramadim ben.

D vitamini alin omega3 krillom yada osende marka alabilirsiniz birde koenzim Q10 ayrica Tsh yüksek endokrine acil gidip tiroid ilaci yazmaniz gerek ilaclarla düsürlür o deger cokta cabuk düser eger baska problem yoksa atiyorum kilo tiroidi etkiler yumurtaliklarida etkileden faktörlerden biri kadinlarin hormon salgilanmasinin bi noktasi tiroidleri oluyor malesef. Cok iyi ayarlanmasi lazim ilacin ben de aliyorum önceden 3,5 di suan 1.90 yani başlarda düsük doz verirler 25 mg sonra 50 veya 100 verilebilir. Bu gebelik olayi bazen hemen olmuyor bir kadinin degeri cok güzel olmasi gerekiyo malesef bende pko ile basim dertte bunlari cektgm icin yazmak istedim :)

Gebelik için tsh ın 2.5 altı olması istenir. Aynı şekilde d vitamini de etkiler sizin çok düşük. Değerleriniz düzeldiğinde umarım hemen hamile kalırsınız

Bende gebelik istiyorum 8 aydır pcos yüzünden olmuyor doktora gittiğim ilk ay d vitaminime baktirdi ve 12 çıktı 4 aydır 3 şişe damla bitirdim ve bir ampul kırıp içtim 18.5 ancak yükselmiş tshım normal ama pcostan kaynaklı adet düzensizliği yaşıyorum

Benimde 17 çıkmıştı devlet hastanesinde dahiliyede baktırmıştım. Doktor bir sene kullanmamı söyledi. Bir yıldır gebelik olmadı b12 de düşüktü. Kadın Doğuma sordum etkileyebilir fakat düşükken gebe kalanlarda var kesin ondandır diyemeyiz demişti. Fakat ben etkilediğini düşünüyorum çünkü vitaminlerden sonra vücudumda da değişim oldu

Sizde de pcos var mı peki pcoslu kadınlarda d vit seviyeleri düşük çıkıyormuş genelde çünkü

Sizde de pcos var mı peki pcoslu kadınlarda d vit seviyeleri düşük çıkıyormuş genelde çünkü
Hayır yok deniz kenarında da yaşıyorum ama hep güneş kremiyle güneşleniyorum. Kremsiz dışarı adımımı bile atmam yaz aylarında işte krem emilimi engelliyormuş. Bu mayıs-Eylül arası nasipse ilk yirmi dk Kremsiz güneşleneceğim. Sonrasında da hemen su değdirmemek gerekiyormuş. Yaz sonunda tekrar ölçüm yaptırcam zaten 4 aydır vitamin de kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…