düşüğümüz varsa yada bebeğimiz gelmiyorsa üzülmeyelim..çünkü?

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
kızlar şimdi bir örnek vericem:bugün bir müşterim anlattı.kendisi doğumevinde yenidoğan ünitesinde hemşire.başladı anlatmaya:
bir hastaları varmış.6 aylık olarak bebek doğmuş.anne çok istediği için yaşatmaya çalışmışlar.600 gr.mış doğduğunda bu bebek.yani ufacık düşünsenize.ailesinin ısrarıyla küvözlerde,solunum cihazlarına bağlı olarak yaşıyormuş bebek.şimdi doğalı tam 4 ay olmuş.3.5 kg olmuş.dşyorki müşterim;
gülşah emmesi için annesinin yanına getirdiğimizde bebek başlıyor morarmaya.kalbi duruyor.kalp masajları ve solunum cihazlarıyla hayata döndürüyoruz tekrar bebeği..
ve bebek şu an körmüş kızlar.yani her solunum cihazına bağlandığında beyindeki hücreleri ölüyormuş.gözüyle ilgili hücreler basınçtan kör olmuş.bunu ailesine henüz söyleyememişler.o çocuk hayatını nasıl devam ettirecek diyor.şimdiden kör olan bir bebek,o kadar dışardan müdahaleyle ilerde ne hastalıkları çıkacak diyor.kalp yetmezliğide şu an yaşadığı en büyük rahatsızlıkmış.yani düşünsenize bu şekilde yaşayan çocuk için hayat ne kadar zor olacak.ailesi bu kadar ısrarcı olmasaydı çocuğun geleceği değiştirilmeye çalışılmazdı.bebeğin daha ne kadar hastanede kalacağı ise meçhul..
ben çok etkilendim kızlar bu olaydan.yani düştüyse bebeğimiz yada doğmasına engel olduysa birşeyler,var bir hayır..yada gelmiyorsa çok beklememize karşın sitem etmeyelim ne olur.

senağlama senağlama ayy çok kötü oldum okuyunca.
Rabbim ilk önce sağlıklı,hayırlı evlatlar versin geç olsun ,güç olsun
allahım ailesine sabırlar versin

ama hangi anne baba dunyaya gelmis bebeginin olmesini isterki bizde olsak yasatin diye dayatirdik!!!!

gülşah'cım tabiki herşeyde bir hayır vardır. neticede erken doğan bebekleri yaşatmaya çalışıyorlar ama doğal seleksiyon bozuluyor. bu dünyada alacak nefesi varsa rabbim zaten bunu nasip eder. ama illa yaşatacağım diyede ömür boyu çekeceği bir sıkıntıyı o bebişe yaşatmanın pek bir manası yok. hem aileye acı veren bir süreç hemde bebeğe...yanlış anlaşılmasın tabiki elden geleni yapmak lazım aksi cinayet gibi olur ama ne bileyim içim acıdı ya o bebişe...

zaten düşük vakalarında bebekte mutlaka bir anomali olduğu ve bu yüzden düşüğün yaşandığı artık kanıtlanmış bir durum. Allahın hikmetinden sual olmaz...isteyen herkese sağlıklı , hayırlı bebiş nasip etsin yaradan...böcüğüm sanada inşallah...

Son düzenleme:
ayy canım yaaa o küçücük canıın günahı ne şimdi değil mi.bende bir düşük yaptım çok üzülmüştüm ama sonradan dedimki sağlıksız bebek zaten durmazmış kendi kendini atarmış çokkişiden duydum düşsün diye atlayan zıplayan ağır kaldıran ve düşmeyen herşeyin başı sağlık kıslar öncede bizim sağlığımız önemli.ALLAH a hep dua ediyorum rabbim düşecekse verme diye ama işte allah bilir düşsede vardır bi hayır diyorum..bebişlerimiz sağlıklı,eli ayağı düzgün ve eksiksiz tam bi şekilde gelsinler annelerine inşallahhhhhhhhh...........AMİNNNN..

işte benim bu yazıyı yazmamdaki asıl sebep buydu.elbetteki yaşatmak en büyük amaç,kucağına almak.ama olmuyorsa olmuyor yani..bu yavrum sırf biz anne olacaz diye bakın ne halde hayatını sürdürüyor.kimine doğru kimine yanlış geliyor bilemiyorum ama her işde var bir hayır..

sarı böcek canım inanki bende senin gibi düşünüyorum ..aile içinde çocuk içinde gerçekten çok zor bi durum benimde bebeğimin kalbi 10 hafyalıkken durduğu için alındı ..ozaman lar çok üzülmüştüm günlerce ağlamıştım ..ama sonra her şeyde bi hayır vardır diye kendimi teselli ettim .. ALLAH çocuklarımızı sağlıklı bişekilde bize kavuşturmayı nasip etsin ..

allahtan hep hayırlısını ve sağlıklısını istiyoruz zaten inşallah öyle olur...vardır herşeyde bir hayır

Çok doğru..Bizim şer bildiğimiz şeyler bazen hayır olabiliyor, Bunu da yalnızca allah biliyor, oysaki biz ağlamakla, dizimizi dövmekle meşguluz böyle durumlarda...

Hakikaten şimdi o bebek yaşayabilecekken ona solunum cihazı takmamak cinayet gibi oluyor sanki...Nasıl olsa sakat olur diye onu öyle bırakmak müdehale etmemek çok acımasızca.Ama bir yandan da yaşasa bu seferde ömür boyunca ızdırap çekecek..Ne bileyim..İki durumda çok acı.

canım Rabbim bizlere taşıyabileceğimiz kadar acı veriyor.herşeyin hayırlısını o yaşatıyor bizlere.elbetteki solunum cihazına takmamak katil olmak ama kendimizi koyalım.hastanede yattığımızda neler çekiyoruz.o yavrum daha hayatta neler görecek kimbilir.ve durumuna bak..
ah ah valla hala ağlıyorum..

ayyy kıyamam ben onaa.ay kücücük masum yavrucagımm..ama anneye de hak verin kıyamaski yavrusuna nerden bilsin böyle olcagını canım benimm.ay melegim yüce Rabbim bi mucize olurda insallah beebek sapasaglam iyileşir..

2.bebeğimi düşük yaptığımda çok ağlamıştım yıkılmıştım resmen.bebeğim 7 haftalıktı.ama dr um hem jinekolog hemde psikologdu sanki.ve şu sözü hiç aklımdan gitmez.dediki aslında bu allahın bizlere tanıdığı bir lütuf.gelişim anomalisi olan bebekler düşer,allah o bebekleri anne ne babası ona çok bağlanmadan yanına alır,hiçbir sağlıklı bebek düşmez.eğer düşük olacaksa bu durdurulamaz şimdi olmasa 3 aylkken yada daha sonra bu muhakkak düşerdi.düşmezsede sağlıklı bir bebek olmazdı.hergün yüzüne bakıp kahrolmaktansa allaha şükredip sağlıklı bir bebek için dua etmelisin dedi.bu sözleri hiçaklımdan çıkmaz.herşey allahtan veren de o alan da.ağıt ağıtı getirir derler.herzaman elimizdeki varolan şeyler için şükretmeliyiz arkadaşlar.allah hepimize sağlıklı bebekler versin

AMİN CANIM BENİM...
RABBİM HEPİMİZE SAĞLIKLI SIHATLİ BEBEKLER NASİB ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH...a.s.

allah isteyen herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin en başı sağlık hayatta ne diyim çok üzüldüm kıyamam yaa off

ayy canım yaa allah korusunn yarabbim o annenin yaşadığı acıyı kimse bilemez.allah sağlıklı hayırlı evlat nasp etsin kızla hepimize

2.bebeğimi düşük yaptığımda çok ağlamıştım yıkılmıştım resmen.bebeğim 7 haftalıktı.ama dr um hem jinekolog hemde psikologdu sanki.ve şu sözü hiç aklımdan gitmez.dediki aslında bu allahın bizlere tanıdığı bir lütuf.gelişim anomalisi olan bebekler düşer,allah o bebekleri anne ne babası ona çok bağlanmadan yanına alır,hiçbir sağlıklı bebek düşmez.eğer düşük olacaksa bu durdurulamaz şimdi olmasa 3 aylkken yada daha sonra bu muhakkak düşerdi.düşmezsede sağlıklı bir bebek olmazdı.hergün yüzüne bakıp kahrolmaktansa allaha şükredip sağlıklı bir bebek için dua etmelisin dedi.bu sözleri hiçaklımdan çıkmaz.herşey allahtan veren de o alan da.ağıt ağıtı getirir derler.herzaman elimizdeki varolan şeyler için şükretmeliyiz arkadaşlar.allah hepimize sağlıklı bebekler versin

nilcim bende okumustum bu konuyu.yuzde 90 gelişim bozuklugu ve sakatlıgı olan bebekler düşermiş.tabi anne rahmine tutunamayan bebekleri saymassak.Herseyi önce Allah bilir canı verende o alanda o...Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin..

allah herşeyin hayırlısını versin tabi şimdi o bebek içinde anne içinde ilerisi çok zor olacak keşke yaşamasaydı bile dicek gün gelicek allah k,mseye böyle acılar vermesin bende bebeğimin altı aylıkken sakat olduğunu öğrendim ve aldırdım kızla bu kadar büyük bi acı varmı ya ama onu hayatı boyunca yatağa ve birilerinin yardımına muhtaç edemezdim aradan 7 ay geçti ve ben hala bunalımdayım ama elden ne gelir allahım ikincisini sağlıklla kucağım almamı nasip etsin inş

X