Düşmeyen ateş ve kusma

Nedesemolmuyor1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2019
2.930
1.459
32
Kızım 1 yaşında azı dişleri çıkıyo 2 gündür yüksek ateşi var baya yanıyo çocuk ilk gün ateş düşürü verdim ama düşmüyo dün akşamdan beri su bile içmiyor meyve sever yemiyo ilacı da içmiyor calpol dolven vercem içiremiyorm ıslak bez koyuyorum yüzünü vs yıkıyorum o an düşüyo geri gene ateş devam 3 kere kustu doktora götürdüm boğazı biraz kızarık gibi dedi diş yanında. Antibiyotik verdi ama calpol bile içiremiyorum yarım saat önce zorla (paketli gıda vermem normalde) meyve suyuna koyup içirdim calpol ama hala düşmedi ateş. Bi sıkıntı olur mu böyle devamlı ateşinin olması düşmemesi falan düşürmeye çalışıyorum ama ateş düşmüyor

3.gün hala düşmezse doktora tekrar götürün ve ilaç almadığını söyleyin . Serumla ateş düşürücü verirler . Diş ateş yapar tabi ama 3 gün kadar yapabilir mi bilmiyorum geçmiş olsun.

Soguk kompress uyguladiniz mi? Ilik dus?

Ates vucudunun neresinde? Gogus bolgesi, koltuk alti, bacaklari. Yakin zamanda aşi vuruldu mu?

Yanaklar kirmizi mi?
Evet yapıyorum arada yüzünü boynunu ensesini el ayaklarını yıkıyorum ıslak bezle de siliyorum yüzünü boynunu falan. Yanakları kırmızı değil el ayak kafa boyun koltuk altları sıcak. 12. Ayda aşı yaptırdım 1 ay oldu

Evet yapıyorum arada yüzünü boynunu ensesini el ayaklarını yıkıyorum ıslak bezle de siliyorum yüzünü boynunu falan. Yanakları kırmızı değil el ayak kafa boyun koltuk altları sıcak. 12. Ayda aşı yaptırdım 1 ay oldu
Istahsizlik kusma ates diyorsunuz.

Kusma da devam ediyor mu gunlerdir ? Nasil bir kusma siddetli puskurterek mi, araliksiz art arda mi?

Su işe bak bizde bu hafta boğaz enfeksiyonu olduk bizimkide ilaç şurup ver diye daha daha diye ağlıyor simdi🤷🤦Ben şurubu şırınga ile iciriyorum. Sonra eline veriyorum. Şu suruplarin içinden çıkan kilosuna göre çekilen siringalardan. Yada oyun yapın sarkı filan söyleyin yada ben ekran vermiyorum fakat kendi videolarini izlettiriyorum birazda abartılı konuşuyorum ilgisini çeksin diye o şekil baktirararkda ilgisini çekebilir. . Ama bir şekilde icirin.. İcmiyorsa serumla damardan alır ilaçlarını.

X