Duphaston

Hayalcicegi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
23
9
Merhaba hanımlar. Birşey danışmak istiyorum. Amh düşüklüğü regl düzensizliği sebebi ile doktor duphaston ve folik asit verdi. Bugün biteli sekizinci gün hiç birsey yok. Test yaptım bugün erken mi yaptım bilmiyorum. Negatif çıktı. Saçlarım dökülüyor hamile olsam dökülmezdi bu kadar. Amh arttırmak için neler yapılabilir. Ya da erken mi yaptım testi ?

Merhaba duphastonun saç dökülmesiyle bir alakası yok uzunca aylarca kullandığım bir ilaçtı. Eğer saçlarınız dökülme yapıyorsa tiroidinize baktırın ve B12 baktırın Zaten folik asit vermiş doktorunuz kullanmaya devam edin. Test adete kaç gün kala yaptınız ? Adet geçtiği zaman yapmalısınız öncesinde yapmanız sizi sadece üzer. Tüp bebek yapanlar bile erken test ettiği zaman negatif çıkıyor sabırlı olmak lazım

Tiroit ve b12 en son normaldi. İlaç bitince bir hafta sonra regl olursunuz dediler. İlaç bitti 8. gün bgun negatif geldi. Ancak regl de yok. Yani on günlük bir İlaç, sonra 7 gün bebek olmazsa regl olursunuz 20 gün sonra tekrar kullan dendi. İlaç bitti 8 gün oldu ne regl var nede test pozitif yani ne zaman yapmam gerekiyor diye aklim karıştı. Hamilelerin saçları dökülmez güzel olur derler ya hormonlar dengelenir diye onu da belirti mi acaba diye düşündüm.

Sakin olun stress yapmayın duphastonun ilk kutusunda yaşanabilir bu durum. Bedene hormon yüklüyorsunuz. Ben yaklaşık 1 sene kullandım ve 2. Kutuya geçtiğimde adet oldum ilk kutuda adet görmemiştim. Adetim çok düzensizdi tarih Yoktu belli, her ayın sonunda içiyordum 10 gün içiliyor 10 gün içinde adet olunuyor en geç 12-15 gün sonra olursunuz. Duphastondan sonra adetiniz 1 hafta gecikirse ozaman test yapılmalıdır. Sizin doktorunuz size farklı yazmış olabilir ilacı ben bilmiyorum orasını ama benim adet düzensizliğim vardı düzenlemek için kullanıyordum hamile kalmamı da sağlar demişti doktorum kimyasal oldu ama oda maalesef çok stres yapmayın yaptıkça daha çok gecikir

Teşekkür ederim. Birkaç gün daha bekleyip olmazsa tekrar test yaparım artık. Yine aynı durumlar devam ederse doktora giderim (gitmekten de sıkıldım) Umarım güzel olur hersey.

Teşekkür ederim. Birkaç gün daha bekleyip olmazsa tekrar test yaparım artık. Yine aynı durumlar devam ederse doktora giderim (gitmekten de sıkıldım) Umarım güzel olur hersey.
Umarım merak etmeyin adet Birgün değil birgün gelir bizim bedenimiz böyle yaratıldı sadece ilacınızı saati saatine için ve çok düşünmeyin

Kızlar ilk kutuda değil, ikinci kutunun bitiminin 6. gününde regl oldum. Yirmi gün ara vererek kullandım dr dediği gibi yanlış anlaşılmasın. Artık araştırma hastanesinde devam edeceğiz.

Kızlar ilk kutuda değil, ikinci kutunun bitiminin 6. gününde regl oldum. Yirmi gün ara vererek kullandım dr dediği gibi yanlış anlaşılmasın. Artık araştırma hastanesinde devam edeceğiz.
Gülüm ben sana daha önce yazmıştım duphaston tedavisi bir anda olmuyor doktor sana belki gebelik olsun diye verdi ama adeti düzenlemek için kullanırsan 2 kutudan itibaren anca düzene giriyor benim adet düzenim hiç yoktu belli tarih her ayın sonunda içiyordum 10 gün boyunca 10 gün sonra da adet oluyordum

Evet öyle oldu regl oldum ancak saçlarım çok kötü durumda hormonlardan olduğunu da biliyorum. Araştırma hastanesinde tüm şikayetlerimi anlatacağım. Tüp bebek sürecine girecek gibiyiz eğer tahlillerde aksilik çıkmaz ise. 1 yıllık evliyim.28 yaşındayım. Umarım nasip olur.

Hayırlısı olsun 1 yıllık evlisiniz kişiye göre tedaviyle hamile kalabilirsin onlar yönlendirir zaten sizi vitamin alın kendinize eczaneden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…