Duphaston ve gebelik

hemsirine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2022
89
30
27
Merhaba arkadaṣlar adetim geceli 10 gün oldu.hamile değilim doktorum duphaston verdi daha once kullanan oldu mu?

Merhaba arkadaṣlar adetim geceli 10 gün oldu.hamile değilim doktorum duphaston verdi daha once kullanan oldu mu?
Bende iki gün önce kullanmaya başladım ilacı bende de 10 günlük bi gecikme olmuştu gebelik düşünüyorum ama inşallah olur adet duzenleyici bi ilacmis gebelik oluşursa da bebeğin tutunmasını sağlıyomuş hakkimizda hayırlısı

Adet oldum bu arada yazmayi unutmusum ilaci kullandiktan 4 gun sonra adet oldum kizlar

Aslında hamilelikte kullanılır ama hamile olmayanlara da adet duzenlemesini için veriliyormuş diye duymuştum
Evet doğru canım ben hamile kalmadan önce kulanmaya başladım ve hala kuşanıyorum
7 haftalık hamileyim doktorum 12. Haftaya kadar kulanmamı söyledi
Bebeğin tutunması için
Hamilelik yoksa bile düzenli adet olmak için kulanılır

Dogrudur benim renglim gecikmisti gebelikten emin de olamadik varsa tutunsun yoksa da adet sokturucu olarak kullaniliyor

anladım teşekkür ederim. doktor bana 5 gün sabah akşam iç bırak 10 gün içinde sökülürsün demişti de
Ben 3 ay boyunca kullandım adetin 10. Günü başlayıp 15 gün sabah akşam içtim ilk iki ay tam adet zamanında geldi 3. Ay ilac bitmeden 24. Gün adet gördüm bir ay ara verdik bu ay femara ve catlatma ignesinden sonra da verdi doktorum adetin 12. Günü başladım 10 gün sabah akşam kullan dedi yani senin adet düzenine göre ilacın alınma sekli değişiyor ben sabah akşam kullandım bazıları günde bir kullanıyor ya da gün değişikliği oluyor doktor ona göre ayarlama yapiyordur

Ben 3 ay boyunca kullandım adetin 10. Günü başlayıp 15 gün sabah akşam içtim ilk iki ay tam adet zamanında geldi 3. Ay ilac bitmeden 24. Gün adet gördüm bir ay ara verdik bu ay femara ve catlatma ignesinden sonra da verdi doktorum adetin 12. Günü başladım 10 gün sabah akşam kullan dedi yani senin adet düzenine göre ilacın alınma sekli değişiyor ben sabah akşam kullandım bazıları günde bir kullanıyor ya da gün değişikliği oluyor doktor ona göre ayarlama yapiyordur
çok teşekkür ederim yanıtın için

X