Duphaston kullanımı ve pkos

bodis

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
144
49
26
Polikistik over var reglim çok düzensiz
gebelik istiyorum regliden kaç gün sonra duphastonu kullanmaya başlamam gerekir

Merhaba öncellikle pcosunuz varsa duphaston gebelik için yardımcı olmaz. Duphaston genellikle tedavilerde bebek tutunsun diye verilir tutmazsada adet olunur. Duphaston direkt rahmi kalınlaştırdığından dolayı yumurtlama görmenizi sağlamaz direkt adet olursunuz. Yani sadece adet olmak için içecekseniz için fakat gebelik istiyorsanız direkt rahmi kalınlaştırdığı için olmaz. Ayrıca adetin 14-15. Günleri içilmeye başlanır günde 2 defa 10 gün boyunca

Merhaba öncellikle pcosunuz varsa duphaston gebelik için yardımcı olmaz. Duphaston genellikle tedavilerde bebek tutunsun diye verilir tutmazsada adet olunur. Duphaston direkt rahmi kalınlaştırdığından dolayı yumurtlama görmenizi sağlamaz direkt adet olursunuz. Yani sadece adet olmak için içecekseniz için fakat gebelik istiyorsanız direkt rahmi kalınlaştırdığı için olmaz. Ayrıca adetin 14-15. Günleri içilmeye başlanır günde 2 defa 10 gün boyunca
Duphaston düzensiz regl olup hamile kalmak isteyenlere verilen bir ilaçtır; regli düzenlerken hamileliğe de engel olmaz. Tutunmayı sağlamak için progesteron içeren fitiller verilir.

Duphaston düzensiz regl olup hamile kalmak isteyenlere verilen bir ilaçtır; regli düzenlerken hamileliğe de engel olmaz. Tutunmayı sağlamak için progesteron içeren fitiller verilir.
Regl olmayı düzenler yumurtlama sağlamaz. Etkisini görmek için en az 6 ay kullanılmalıdır. Eğer yumurtlama görürse kendiliğinde hamileliğe engel olmaz aksine tutunmayı sağlar. Duphaston da zaten progestron içerir tedavilerde tutunsun diye verirler. Kendi tedavi sürecim de olanları anlattım

Bende sizin dediğiniz gibi olduğunu okudum duphastonu reglinin kaçıncı gününde başlamalıyım yorumunuz için teşekkür ederim

Regl olmayı düzenler yumurtlama sağlamaz. Etkisini görmek için en az 6 ay kullanılmalıdır. Eğer yumurtlama görürse kendiliğinde hamileliğe engel olmaz aksine tutunmayı sağlar. Duphaston da zaten progestron içerir tedavilerde tutunsun diye verirler. Kendi tedavi sürecim de olanları anlattım
Peki

Ovülasyon testi yaptığım aylarda yumurtlama gördüm çatlama da gördüm nasıl ilerlemeliyim

bende de pcos var. 3 ay kullanmıştım gecen yıl ekim ayından ocak ayına kadar. reglin 16.günü başlayıp 10 gün sabah aksam kullandım. 3 ayın sonunda kistim oluştuğu için doktorum bıraktırdı, devam etmemi istemedi. zaten ilk basta verirken de 3 ay bunu deneyelim, 3 ay sonra gebelik oluşmazsa tekrar görüselim demisti.

Ben de bu ay kullandım yumurta çatladı ilişki yasa dedi 2 gün sonra 10 gün boyunca bir kere iç dedi bu şekilde kullandim

Çok düzensiz bazen 60 bazen 50 bazen 25 16 yada 17. Günde

Sizde pkos var mı yani yumurta çatladıktan sonra kullanmaya başladınız öyle mi

bende de pcos var. 3 ay kullanmıştım gecen yıl ekim ayından ocak ayına kadar. reglin 16.günü başlayıp 10 gün sabah aksam kullandım. 3 ayın sonunda kistim oluştuğu için doktorum bıraktırdı, devam etmemi istemedi. zaten ilk basta verirken de 3 ay bunu deneyelim, 3 ay sonra gebelik oluşmazsa tekrar görüselim demisti.
Duphastonmu kist yapmisti

Ben 3 ay kullandım, 3 ay sonra aşılamaya geçildi; 6 negatif aşılamam var. İlk tüp bebek deneyiminde de şükür gebelik elde ettik.
Fakat her kadının bedeni ve hormonları farklıdır. Bir arkadaşım ilk aşılamada hamile kalırken, diğeri duphaston ile kaldı (yumurtlama ilacı olduğunu iddia etmedim zaten), benim ise çok farklı şekilde ilerledi.
Yani her kadının yumurtalığı farklı şekillerde çalışır, kendi bedenine özgü bir şekilde :)
Kıyas yapmak sizi strese sokar; olumlu şeylerde heveslenir, olumsuzlarda ya ben de olmazsam dersiniz.
Hayatı yaşayın, kontrollerinizi yaptırın ve stresi azaltın.
Koskoca dünya döndüğüne, güneş hergün doğduğuna göre siz de bir gün anne olacaksınız 😊 Vakti gelmeden çiçek açmazmış.
Mutlu olmaya bakın

Not: İlk bebeğime 2 sene tedavi gördüm, ikincisi ise nasıl olsa tedavisiz olmuyor dediğim anda süpriz yaptı geldi, doğal yoldan..

14 ay oldu hiç gebelik oluşmadı her iki tüp açık reglim çok düzensiz gebelik için glifor ve inositol kullanıyorum tiroit az çalıştığı için de ilaç kullanıyorum şuan 1.5 e kadar düştü gebelik istiyorum duphastonu kullanmaya başlayacağım

Ben 3 ay kullandım, 3 ay sonra aşılamaya geçildi; 6 negatif aşılamam var. İlk tüp bebek deneyiminde de şükür gebelik elde ettik.
Fakat her kadının bedeni ve hormonları farklıdır. Bir arkadaşım ilk aşılamada hamile kalırken, diğeri duphaston ile kaldı, benim ise çok farklı şekilde ilerledi.(yumurtlama ilacı olduğunu iddia etmedim zaten)
Yani her kadının yumurtalığı farklı şekillerde çalışır, kendi bedenine özgü bir şekilde :)
Kıyas yapmak sizi strese sokar; olumlu şeylerde heveslenir, olumsuzlarda ya ben de olmazsam dersiniz.
Hayatı yaşayın, kontrollerinizi yaptırın ve stresi azaltın.
Koskoca dünya döndüğüne, güneş hergün doğduğuna göre siz de bir gün anne olacaksınız 😊 Vakti gelmeden çiçek açmazmış.
Mutlu olmaya bakın

Not: İlk bebeğime 2 sene tedavi gördüm, ikincisi ise nasıl olsa tedavisiz olmuyor dediğim anda süpriz yaptı geldi, doğal yoldan..
Merhaba biraz konu dışı fakat doktorum aşılama sonrasi iki kutu duphaston verdi sabah aksam iciyorum. Islem oncesi kullanimini anlatti ama heyecandan hatirlamiyorum doktor kontrolune gidene kadar icmeli miyim yoksa oncesinde birakmali miyim biliyor musunuz?

Duphastonmu kist yapmisti
ya o mu yaptı bilmiyorum. ama doktorum kistin normal olduğunu söyledi zaten sonraki kanamamda tamamen atılmıştı kist. çoğu kadında oluyormus zaten çatlamayan yumurta kiste dönüsüyormus, önemli bir durum değildi. ama doktorum direkt kes duphastonu, yumurta uyarıcı ilaçlara başlayalım demisti.

Merhaba biraz konu dışı fakat doktorum aşılama sonrasi iki kutu duphaston verdi sabah aksam iciyorum. Islem oncesi kullanimini anlatti ama heyecandan hatirlamiyorum doktor kontrolune gidene kadar icmeli miyim yoksa oncesinde birakmali miyim biliyor musunuz?
Bana doğal yoldan denemem için 3 ay vermişti duphastonu, aşılama sonrası hiç kullanmadım. Arayıp mutlaka sorun yarın

Duphastonu kullanmaya başlamak istiyorum reglim düzene girsin diye bir de gebelik için

X