Duphaston kullanan var mı?

egosumleo

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2022
114
72
30
Merhaba, ben daha önce de hamilelikle ilgili bir kaç başlık açmıştım sizlere bir kaç soru sormuştum. Geçen ay kadın doğum doktoruna gittim çünkü yine 4 aydır regl olamıyodum. Doktor detaylıca muayene edip bana adet mi olmak istiyorsun yoksa hamilr kalmak mı diye sordu ben de hamile kalmak dedim. Bana inofolic combi ilacını ve duphaston ilacını verdi. İnofolici günde 2 tane almam gerektiğini ve kutu bittikçe yenisine başlamam gerektiğini söyledi. Duphaston için de reçeteme 3 kutu yazdı ve geçen ay ilk kutuya başladım günde 2 kere kullanarak. Kutu bittikten 4 ya da 5 gün sonra regl oldum. İkinci kutu için regl olduğum günden 14 gün sayıp yeni kutuya başlamam gerektiğini belirtti doktor yani ikinci kutuya yarın başlicam. Merak ettiğim şey şu. Bu ilacı ya da ilaçları kullanıp hamile kalan var mı varsa ne kadar sürede oldu? Doktor kilo vermem dışında başka hiçbi şey yapmama gerek olmadığını söyledi sadece bu ilaçları kullan yeter dedi. Son sorum da şu olucak, gebelik testi için ilişkiden sonra kaç gün beklemeliyim?

Benim gibi hamile olmak isteyen herkese rabbim güzel sağlıklı bebekler nasip etsin.
Zaten bebeği olanlara da rabbim sağlıkla doğurmayı kucaklarına almayı nasip etsin.
Doğurmuş olanlara da sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

İnşallah

Merhabalar. Evet ben ikisini de kullandım. İnfolic neden kullandım bilmiyorum evde paketi hala var. Ama duphastonu reglimde ilk defa gecikme olduğunda doktorum önermişti. Hamile isen zarar vermez reglin gelmiyorsa söker demişti ama ben yine de kullanmamıştım. Neyse aylar sonra aşılama yapmaya karar verdik ve aşılamadan sonra doktorum duphaston kullanmam gerektiğini söyledi 10 gün boyunca devam ettim. Dozu azaltarak bıraktım ki, düşük tehlikesi geçirdim 8.haftada. Ardından günde 3 defa kullandım ve çok şükür tehlikeyi atlattık. Yine azaltarak tamamen bıraktım o ilacı da. Ama diyebilirim ki 3 gün süren kanamamı durdurdu. Tabi iki defa da iğne kullandım

Peki ne kadar zaman sonra hamile kaldınız? Düşük yaptıktan sonra tekrar hamile kalabildiniz mi?

Duphaston kullanarak yukarda yorumda yazdigi gibi ya adetini söktürür yada düşük tehlikesi geçiren insanlara da yazıyor doktorlar. Ben kendim de şuan kullanmaya başladım, yani ilaç hamile kalmaya engel değil. inşhAllah gönlümüze göre verir Allah . İlişkiden sonra da en az 12 gün beklemek daha sağlıklı sonuç almanı sağlar, adetiniz düzenliyse adet geçikmesinin en erken 2ci veya 5ci gününü bekleyebilirsiniz. Benimde 4 aydır adetim gelmiyor, nasıl moral bozucu bişey olduğunu biliyorum Ümidimizi kaybetmeyelim

Merhaba sonuc nedir acaba bende ayni sekilde gittim doktora , gebe kalmak istiyorum dedim 2 kutu duphaston yazdi 3 4 gündür kullaniyorum 1 kutuyu kullaniyim 10 gun bekleyim dedim.
4 ay oldu kullanalı hala gebe kalamadım şu an için olumlu bi sonuç yok malesef

Merhaba. Ben pcosum ve 16 yıllık evliyim. Yıllarca tedavilerle hiç gebelik olmamıştı ve adetim hep çok düzensizdi. Doktorum yine adet söktürmek için duphaston vermişti bana onu kullanıp adet olup üstüne hamile kalmıştım ilk kez. 8 haftada kalbi durdu maalesef ama duphastonla o zaman hamile kaldığımı düşünüyorum. İnofolic combi özellikle pcoslu kadınlarda yumurta kalitesini arttırmaya yönelik bir folik asit diye biliyorum. İnofolic için özellikle 3 ay kullanmadan sonuç alınamayacağını söylüyorlar. Sizde hemen umutsuz olmayın. Kilo vermeniz gerekiyorsa elinizden geleni yapın. Umarım tez vakitte bebişinize kavuşursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…